Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

11 грудня 2017
Лідія Гайдей: Культурне життя Заставнівщини

Лідія Гайдей, начальник відділу культури Заставнівської районної державної адміністрації

 

Низка указів Президента України, законодавчих актів, прийнятих останнім часом, свідчить про розуміння ролі і значення культури у суспільному житті на найвищому рівні державної влади.


Відділ культури є структурним підрозділом Заставнівської районної державної адміністрації, діє на підставі Положення, затвердженого Розпорядженням голови районної державної адміністрації № 420р від 15.12.2016 року і має подвійне підпорядкування: Заставнівській районній державній адміністрації та Управлінню культури Чернівецької обласної державної адміністрації. Утримується за рахунок коштів районного бюджету.


Принципова позиція керівництва району з проблеми галузі знайшла відображення у розпорядженнях, протокольних дорученнях голови районної державної адміністрації та рішеннях сесії районної Ради.  
У підпорядкуванні відділу культури знаходяться: Заставнівська  централізована бібліотечна система, яка включає центральну районну бібліотеку, районну дитячу бібліотеку та 35 бібліотек-філіалів району; районний Палац культури та 35 сільських клубних установ; 4 мистецькі школи – Заставнівська, Кострижівська, Вікнянська музичні школи та Заставнівська художня школа; централізована бухгалтерія. 


У 36 клубних установах району працює 173 аматорських колективи, в  яких займаються 1758 учасників, із них 35 – дитячі колективи з 424 учасниками. Гордістю клубних закладів району є 13 аматорських колективів, що носять почесне звання «народний», та 2  –  «зразковий». При них активно діють дитячі підготовчі студії.


Пріоритетними  напрямками  клубної роботи є культурно-мистецькі акції, музичні лекторії, вечори-зустрічі, вечори відпочинку, огляди-конкурси.


За 9 місяців 2017 року проведено огляди-конкурси:


- «Коляди» та «Маланки» «Коляда і Маланка ідуть всім радість несуть»;

 

 

- виконавців художнього слова, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка, «Хвилююче слово Пророка»;
 

- театральних колективів «Чарівна країна – театр»;

 

- дитячих фольклорних колективів « Ой прийшла весна, ой прийшла красна»;

 

-   хореографічних колективів « У колі друзів»;

 

-  виконавців естрадного співу « Святковий зорепад»;

 

 -   Фестини творчих родин «На Першу Пречисту у с. Горошівці»;

- оркестрів народних інструментів « Музичний водограй» с. Василів;

 

Район славиться своїми Міжрегіональними фестивалями «Дністрові зорі»

 

та «Заставнівська юшка»

 

З метою досягнення якісних результатів роботи Заставнівської ЦБС було розроблено та затверджено рішенням ІІІ позачергової сесії VІІ скликання Заставнівської районної ради,  що відбулась 24 грудня 2015 року,  «Програму розвитку бібліотек як інформаційних і культурних центрів Заставнівського району на 2016 – 2020 рр.»


Станом на 01.07.2017 року фонд ЦБС становить 453767 примірників друкованих видань. Книгозбірні району за ІІІ квартали 2017 року залучили до читання 19928 читачів, їм видано 343426 примірників книг, відвідування складає 143546. Середня читаність – 17,2. Середнє відвідування – 7,2. Процент охоплення населення читанням – 37,6%.


2017 року ЦБС отримала 2167 примірників книг, що в сумі складає 125105 грн. (за рахунок  державних цільових програм), та здійснено передплату періодичних видань для бібліотек району на І півріччя 2017 року на суму 19000 грн. (кошти районної Програми), а також на ІІ півріччя 2017 року на суму 10000 грн. (кошти районної Програми).


Пріоритетними напрямками бібліотечної роботи є цикл заходів, спрямованих на проведення національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Проводяться найрізноманітніші національно-патріотичні заходи в бібліотеках району, а саме: години патріота, години пам’яті,  уроки історії, презентації книг, огляди книжково-ілюстративних виставок на цю тематику. Систематично проводяться засідання клубів за інтересами, заходи з нагод знаменних та пам’ятних дат, ювілеї письменників, презентації нових видань. Підготовка та проведення заходів висвітлюється в засобах масової інформації та на сайті Заставнівської ЦРБ, який діє з 2008 року (Адреса сайту http://zcrb.at.ua/).


Найактуальніші заходи 2017 року:
Засідання клубу «Золотий вік»
Різдвяні зустрічі в бібліотеці «Христос народився! Славімо Його!»

 

Презентація поетичної збірки «Мелодія слова» від Юрія Кушніра

 

Свято з нагоди Міжнародного дня рідної мови – «Слово рідне, мова рідна»

Наші обереги. «Кожна людина – майстер», презентація творчих робіт О.З.Козарійчука у краєзнавчій світлиці

 

Вечір памяті вшанування героїв бойових дій Афганістану «Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів», бібліотека-філіал с.Ржавинці

 

Свято з нагоди Всесвітнього дня поезії  «І дихають серцем слова»

 

Районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2017» «Найкращий читач  2017 року»

 

Творча галерея «Мистецька спадщина» біля входу до книгозбірні
«Вишиванка – поезія душі»

Зустріч з братами Капрановими

 

Відзначення Всеукраїнського дня бібліотек в бібліотеці-філіалі с.Веренчанка
«Святковий вогник працівників району»

 

Цікава зустріч з талановитим земляком – Василем Андрійовичем Шендеровським
«Від серця славлю сіяча в науці»
«Фестиваль мандрівного кіно» завітав на Заставнівщину
Свято до Дня української писемності та мови в районній книгозбірні
 
Тренінг з фінансової грамотності
«Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

Гайдей Лідія Іванівна
Заслужений працівник культури України,
Лауреат обласних літературно-мистецьких премій
ім. С. Воробкевича та ім. Сіді Таль,
двічі Лауреат районної мистецької премії ім. М. Івасюка
член Міжнародної Асоціації національних культур ЕФКО (м.Страсбург).
член Всеукраїнської спілки театральних діячів України
нагороджена  почесним орденом «Берегиня України»,

почесними грамотами Міністерства культури

та найвищою нагородою Федерації  професійних спілок України

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook