Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

12 листопада 2015
Богдан Вітовський: З молоддю працюємо на партнерських засадах

Управління молоді та спорту – структурний підрозділ обласної державної адміністрації, головне завдання якого – участь у забезпеченні реалізації на території області державної політики у сфері молоді, фізичної культури та спорту. Про те, як це втілюється на практиці, «Буковинському віснику» розповів начальник управління Богдан Вітовський.


«БВ»: Богдане Івановичу, вже сама назва управління – «молоді та спорту» – говорить про те, що воно має відрізнятися від інших структурних підрозділів, бути більш сучасним і цікавим. Чи керуєтесь у роботі таким принципом?
БВ: Без сумніву. Організовуючи наші заходи, ідеї беремо саме у молоді – це можна назвати таким собі «ноу-хау». До нас приходять молоді лідери, вони пропонують свої думки, ідеї, потім ми разом обговорюємо, як зробити так, щоб це було цікаво. Адже коли молоді нецікаво, вона на захід просто не йтиме.


Для прикладу, у вересні у нас відбувся ярмарок професій. Захід мав на меті зустріч роботодавців та студентів, зацікавлених у вакансіях. Його відвідали понад 300 молодих людей із різних ВНЗ Чернівців, зі сторони потенційних роботодавців було презентовано 16 компаній міста Чернівці. Учасникам дуже сподобалось, тому подібні ярмарки будемо організовувати ще, адже чим більше молодих людей зможуть завдяки нашому сприянню знайти роботу – це буде показником нашої діяльності.


Нещодавно у Мигово було проведено молодіжний студентський форум. Ми ставили за мету підвищити обізнаність студентів щодо актуальних питань інтеграції до європейського союзу, познайомити з новими стандартами освіти, підвищити рівень їх знань у сфері працевлаштування, навчити молодь протидіяти негативним факторам, які впливають на безробіття тощо. З’їхалось більше ста учасників – молодих людей з креативним мисленням, цікавими ідеями. Форум відвідало наше обласне керівництво, зокрема був Руслан Сенчук, приїхав народний депутат Іван Рибак. Депутат і студенти спілкувались на рівних, молодь ділилися ідеями, як покращити економічне життя на Буковині. В рамках заходу учасники готували і презентували свої соціальні та бізнес-проекти.


Цікавим молодіжним заходом є  «Студентська республіка». Це міжнародна програма, яка реалізується по всій території України та проходить одночасно в усіх обласних центрах, АР Крим, містах Київ і Севастополь. «Студентська республіка» має 3 етапи – вишівський, регіональний і всеукраїнський. На регіональному рівні результатом гри є вибори Студентського мера та депутатів Студентського магістрату. Переможці регіональних етапів їдуть на фінальну частину. Зміст гри полягає в тому, щоб здійснити моделювання усіх політико-правових та економічних процесів, що відбуваються у суспільстві як під час виборів, так і в «мирний» час. Ми провели регіональний етап у Виженці, участь в заході взяло понад 600 учасників – студентів наших вищих навчальних закладів, які відпочивали, спілкувалися між собою. На фінал всеукраїнської студентської республіки наша команда виїжджала в Генічеськ, двоє її учасників стали членами всеукраїнської парламенту. Зважаючи на те, що парламент складається з 15 чоловік – для нас це  досить  хороший результат. Минулого року ми також мали два депутати, а попередні два роки президент Студреспубліки був з Чернівецької області. Це активні молоді люди, які з часом замінять нас, і, сподіваюся, нам буде житися добре при їх керівництві.


 «БВ»: З якими молодіжними організаціями, об’єднаннями найбільше співпрацюєте і у якому форматі відбувається діалог?
Найактивніші – це Чернівецька міська молодіжна організація «Станиця Чернівці Пласту – НСОУ», представництво AIESEC у Чернівцях, «Студентська рада Буковини», Чернівецький обласний молодіжний центр праці, Чернівецький магістрат Студентської республіки. Ініціативна група складається приблизно з 20 осіб, ми збираємося зазвичай тут, у нас. Зважаючи на те, що наше приміщення для цього не дуже пристосоване, у планах є побудова молодіжного центру, де молоді люди могли б збиратися для обговорення і працювати над тими чи іншими питаннями, проектами. Час від часу проводимо наші заходи у Horizont Business Hub, що на Доброго, 5. Там нам йдуть назустріч, дають знижки на оренду.

 

Ще у 2013 році в Києві відбувся з’їзд громадських організацій, було дано доручення в кожній області створити молодіжні центри, які б охоплювали різні напрями щодо роботи з молоддю. Це питання у нас досі на контролі. Зараз ми розробили проект програми реалізації молодіжної політики в Чернівецькій області і туди заклали пункт створення цього центру. Якщо не вийде через програму, будемо шукати інші шляхи, але молодіжний центр обов’язково мусить бути.


«БВ»: Чи є якісь пріоритетні напрямки молодіжної політики?
БВ: В останні роки на перше місце в нашій роботі вийшло національно-патріотичне виховання. Уже розроблено концепцію національно-патріотичного виховання для дітей та молоді, вона ще не затверджена, наразі перебуває на розгляді, однак вже відбулося її громадське обговорення на координаційній раді. Громадські організації, районні структурні підрозділи висловили свої думки та внесли пропозиції.
Вперше у нашій програмі національно-патріотичне виховання виділене в окремий розділ. З 1 січня реалізація цього напрямку буде у нас першочерговим завданням. Важливе місце займає підтримка скаутського руху.


«БВ»:Чи відрізняється сьогоднішня молодь від попередньої, тієї, яка була раніше, скажімо, декілька років тому?
БВ: Сьогоднішня молодь відрізняється навіть від минулорічної. Переломним моментом стала революція гідності. Молоді люди змінилися кардинально, змінилися їх вимоги, потреби, змінилося ставлення до влади, змінилося абсолютне все. Якщо раніше управління придумувало заходи, розробляло якусь концепцію, а потім запрошувало молодь долучитися до заходів, писало листи у навчальні заклади, щоб прислали представника, то зараз формат повністю змінився. Молоді люди самі хочуть щось робити, пропонують ідеї, збираються, приходять, ми разом все обмірковуємо, визначаємо, хто якою ділянкою роботи займатиметься. Для спілкування активно використовуємо соцмережі – це дуже швидко і зручно. Ми не є координаторами, не є їхніми старшими помічниками – ми партнери. Немає такого, що молоді люди висловлюють свою думку, а наше слово залишається верхнім і ми самі вирішуємо, як зробити. Ми не диктуємо умови. Спілкування відбувається на рівних. Ніяких рішень про молодь без молоді ми не приймаємо. Все вирішується шляхом спільних обговорень. Здебільшого йдемо на компроміс – і ми, й вони, тому що часом важко знайти спільну думку, адже є такі бажання, які не завжди співпадають з нашими фінансовими можливостями. Оце і є компроміс – їхні бажання і наші можливості. Але завжди знаходимо спільну мову.


Для прикладу, управління співпрацює з благодійним фондом «Серце до серця». Волонтери фонду займаються збором коштів для закупівлі медичного обладнання у лікувальні заклади. Акція проводиться щороку і триває місяць. Ми допомагаємо в організації збору коштів, проводимо спільно навчання волонтерів, займаємося публічним висвітленням результатів акції. Волонтери, у свою чергу, потім допомагають нам у проведенні наших заходів. 


Є також цікава всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене», яку ми теж пропагуємо. У нас взагалі окремий напрямок роботи – це пропаганда здорового способу життя. У 2013 році наша область зайняла перше місце за результатами акції, ми отримали у подарунок 5 дитячих спортивно-ігрових майданчиків, які розмістили на території області – у віддалених населених пунктах, де дійсно була у цьому потреба.


Загалом проводимо багато різних акцій, заходів, щоб зацікавити якомога більше молоді, активізувати її потенціал, залучити до суспільно-громадського життя. Варто згадати такий захід як День вишиванки. Ідея його відзначати виникла не у нас, це придумали студенти, однак управління активно долучилося до проведення свята. Два роки тому на Соборній площі ми зробили «живий» герб, встановивши рекорд. Минулого року, у зв’язку з подіями в Україні,  не можна було робити якихось помпезних заходів, тому у нас була хвилина мовчання. Разом з тим через соцмережі ми закликали людей, молодь з інших міст України відзначити свято спільним виконанням гімну. О 12.15 на площах обласних центрів – в Івано-Франківську, Харкові, Одесі – зібрались групи людей – десь більше, десь менше, і, вийшовши на зв’язок, всі разом в онлайн-режимі проспівали гімн.

 

 Цього року також хотілося зробити щось цікаве, таке, щоб запам’яталося. Спільно з громадськими активістами разом обговорювали формат заходу. Ми хотіли розвивати тему герба, молодь, у свою чергу, думала про якийсь фестиваль, пов’язаний з танцями. В ході обговорення вирішили зробити «танцювальний» герб, щоб це було і показово, і несло, разом з тим, національно-патріотичне навантаження. Два тижні репетицій – і Чернівці протанцювали на всю Україну. Були присутні всі центральні телеканали, велася повітряна зйомка. Такі заходи варто проводити, вони об’єднують молодь.

 

«БВ»: Діяльність управління охоплює багато різних напрямків, зокрема це робота з дітьми пільгових категорій. Яким чином вона здійснюється?

Важливий напрям – це оздоровлення дітей пільгових категорій. Ми є координаторами цієї діяльності. Нещодавно було проведено координаційну раду, на якій підбили підсумки цьогорічної оздоровчої кампанії. Зважаючи на реалії сьогодення, цього року на перший план у нас вийшло оздоровлення та відпочинок дітей осіб, переміщених з Донецької і Луганської областей та Криму, а також дітей учасників АТО. Ініціатором цього виступила обласна державна адміністрація. Завдяки спільній роботі, 37 дітей зазначеної категорії абсолютно безкоштовно відпочили та оздоровились в Угорщині. Ще 77 дітей побували в Республіці Хорватія – у дитячих таборах на островах Лошинь та Раб. Там була дуже цікава програма, діти зустрілися з послом України в Хорватії, відвідали Загреб, де сфотографувалися біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Велику допомогу надала українська діаспора. В Угорщині її представники організовували дітям обіди, провели екскурсію Будапештом, підготували подарунки. На запрошення мера міста Конін (Польша) 30 дітей з м. Чернівці їздили туди на відпочинок.


Щодо місцевого оздоровлення, то цього року на території області працювало 13 таборів. Зважаючи на те, що Фонд соціального страхування призупинив фінансування цього напрямку, оздоровчими заходами цього річ було охоплено дещо менше дітей. Але, не дивлячись на це, багато дітей все ж таки мали можливість оздоровитися та відпочити в таборах.


Зараз, відповідно до «Стратегії розвитку Чернівецької області 2020», управління розробляє Програму відпочинку та оздоровлення, в яку вже будуть включені також категорії дітей переселенців та учасників АТО, дітей, батьки яких загинули чи пропали безвісти, адже за цих дітей теж потрібно дбати.


Хотілося б також сказати, що у саму оздоровчу програму намагаємося додавати якісь цікаві елементи. Наприклад, цього року управління долучилось до проведення наметового містечка у Вижницькому районі «Буковинська мозаїка». До речі, і на мою особисту думку, і на думку колег, наметове містечко – це набагато краще, ніж відпочинковий варіант у пришкільних таборах. Ми організували там «День Робін Гуда». В гості до учасників табору приїхали заслужений тренер України зі стрільби з лука Анатолій Єгоров, відомі спортсмени, майстри спорту міжнародного класу. Вони привезли луки, щити, провели майстер-класи. Кожен з учасників мав можливість спробувати свої сили у стрільбі.  Без сумніву, коли дитина бачить, як майстер спорту з п’ятдесяти метрів влучає у ціль – це стимул для неї. Тобто форм і методів зацікавити дітей та молодь, пропагувати здоровий спосіб життя є багато.


Окрім цього, для дітей пільгових категорій ми щороку організовуємо новорічні заходи. Для цього орендуємо драматичний театр, філармонію. Артисти театру готують для дітей новорічну програму. Так, минулого року ми провели п’ять новорічних вистав, охопили більше трьох тисяч дітей з усієї області – з багатодітних, малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Окрім цього, вперше залучили дітей учасників АТО. Було вручено більше трьох тисяч подарунків. Такі заходи плануємо провести і цього року.


 «БВ»: Велика ділянка роботи, якою займається управління – це розвиток фізичної культури та спорту в області. Розкажіть, будь ласка, про це більш детально.
БВ: Управління розвиває спорт вищих досягнень, координує роботу фізичної культури і спорту, організовує і проводить чемпіонати першості, кубки області з різних видів спорту. У Чернівецькій області культивуються як олімпійські, так і не олімпійські види спорту,  спорт для людей з обмеженими фізичними можливостями. Цим напрямком, зокрема, займається така структура як регіональний центр фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт». Спортом вищих досягнень – обласна школа вищої спортивної майстерності. Також управління координує роботу центру «Спорт для всіх» – обласного центру фізичного здоров’я населення, роботу всіх дитячо-юнацьких спортивних шкіл області незалежно від відомчого підпорядкування. В області станом на сьогодні є 36 спортивних шкіл, з них 35 – дитячо-юнацькі і одна – дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву зі стрільби з лука. В цих школах займається більше 16 тисяч учнів. Загалом у нас в області усіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи займається більше 115 тис. людей.


Щодо спортивної бази, то зараз в області всього нараховується 2180 спортивних споруд. Сюди входять і стадіони, і футбольні поля, і спортивні зали. Спортивних залів в області є 346 – це  такі, що мають площу не менше 162 м2. Все, що менше, вважається пристосованими приміщеннями для занять. Є стрілецькі тири, є кінно-спортивна база «Троя», є дві споруди зі штучним льодом.


З ініціативи Федерації плавання України та за нашого сприяння був підписаний меморандум про розвиток плавання в області. В міській раді уже було проведено презентацію проектів із реконструкції басейну на стадіоні «Буковина» та басейну в  школі №27. Це програма по місту Чернівці, вона розрахована на 5 років. На це необхідно 87 млн грн., окрім видатків міської ради будуть залучатися кошти інвесторів. Басейни – це наболіле для Чернівців питання, тому його потрібно вирішувати – поступово, зробивши спочатку хоча б дві споруди, але щоб уже через певний проміжок часу люди могли ними користуватися.


Хочеться сказати про спортивні успіхи. Види спорту, не тільки в Чернівецькій області, а й скрізь, мають свої пріоритети. У нас такими пріоритетними видами є стрільба з лука та легка атлетика. На останніх Олімпійських іграх, які були у 2012 році, до збірної України увійшло четверо представників з нашої області – двоє з легкої атлетики і двоє зі стрільби з лука.  Наші спортсмени показують результати міжнародного рівня. У стрільбі з лука варто відзначити Лідію Січенникову. Вона і Наталя Лупул мають усі шанси взяти участь в Олімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро у складі збірної України. Також взяти участь в Олімпійських іграх 2016 року має Еміль Ібрагімов (легка атлетика, естафета 4х100 м.).


Нещодавно 5 спортсменів нашої області повернулись з чемпіонату світу з рукопашного бою, здобувши одну золоту та чотири бронзові медалі. Збірна України з панкратіону стала чемпіоном світу з цього виду спорту серед дорослих, друге місце посіла серед молоді. Наш вклад – це 15 чоловік, з яких усі 15 – чемпіони і призери. Спортсменці з панкратіону Анні Беженар цього року присвоїли звання заслуженого майстра спорту України – це найвище спортивне звання. За підсумками 2014 р. її назвали кращою спортсменкою України з неолімпійських видів спорту.


Ще один популярний неолімпійський вид спорту в області – спортивне орієнтування. До речі, цього року 40 років спортивному орієнтуванню на Буковині. Зважаючи на те, що Чернівецька область має дуже цікавий ландшафт, у нас можна проводити і чемпіонати Європи, і чемпіонати світу.  До речі, декілька років тому ми проводили чемпіонат Європи з 24-годинного орієнтування – рогейну. Це екстремальне орієнтування.  Учасники стартують о 12 годині дня і йдуть маршрутом, щоб знайти відзначені на карті точки. Загальна площа карти – 156 км2. База змагань була в Мілієво, приїхало 9 команд з Європи. Тобто у нас є і досвід, і можливість, а основне – чудова природа і ландшафт, якого немає в інших областях.


Досить активно у нас розвивається велосипедний спорт, особливо маунтенбайк. Ландшафт дозволяє організувати хороші траси, приїжджає багато учасників. Маємо наміри провести у наступному році міжнародні змагання з маунтенбайку в Чернівецькій області. Багато змагань проводиться зі стрільби з лука. Недавно відбулися змагання з боксу серед жінок, Чемпіонат України з велосипедного спорту, Кубок України з мотоспорту. Загалом на рік ми організовуємо і проводимо більше 70 обласних змагань, близько 15 чемпіонатів України та 8 міжнародних змагань – це тільки ті заходи, до яких ми причетні. А є ще інші спортивні організації, міське управління спорту, районні структури, які проводять свої заходи.


Окрім того, проводимо і спартакіаду школярів, і змагання серед професійно-технічних та вищих навчальних закладів, беремо участь у різних всеукраїнських заходах. Організовуємо спільно із фізкультурно-спортивним товариством «Спартак» спартакіади державних службовців, проводимо спартакіади допризовної молоді. Через управління йде фінансування наших структур, спортивних товариств, спортивних шкіл.


Готуємо команди з видів спорту, які у нас культивуються, на чемпіонати та кубки України. На сьогодні підготовлено близько 20 майстрів спорту. Трьом присвоєно звання майстрів спорту України міжнародного класу – і це теж  показник роботи. Маємо переможців і призерів багатьох європейських і світових першостей.


Свою діяльність, спортивні досягнення ми висвітлюємо, пропагуємо. Однак є одне «але», яке не завжди дає нам можливість донести те, що ми хочемо, до людей. На жаль, на сьогодні здоровий спосіб життя, заняття спортом не є першочерговим для людей, вони мають інші потреби. Можливо, це такий період, пов’язаний із соціально-економічними труднощами. Є певні проблеми зі спортивними базами. Їх ніби і вистачає, але відсотків 70 з них побудовані ще у радянський період, інвентар на них не завжди відповідає вимогам і нормам.


Але разом з тим серед молоді спостерігається тенденція до самостійних занять спортом. Збільшується кількість відвідувачів у тренажерних та фітнес-залах. З часом люди дедалі більше розуміють, що їм це потрібно.
Взагалі кожен повинен мати право і можливість займатись тим, чим хоче. Це і є демократія. Людина сама собі вибирає. Один хоче бігати зранку, інший не має можливості бігати, зате йде після роботи в тренажерний зал, а ще хтось двічі на тиждень йде плавати. Інша справа, якщо  вибору немає. В селі, що тут приховувати, у дітей не такий вибір, як у місті, а вони теж хочуть займатися. Саме тому треба розширювати цей вибір, розширювати можливості вибрати щось. Поряд з цим – культивувати окремі види спорту. В Чернівецькій області, для прикладу, чимало шкіл культивують футбол – це традиції, які збереглись. Діти, особливо хлопчики, люблять грати у футбол, ним займається більше 4 тисяч осіб. Тому як не розвивати футбол, коли на це є попит. Дітям треба створювати ці умови, та й не тільки дітям. Є дуже багато оздоровчих груп, які займаються самостійно, вони не чекають вказівки ні від управління, ні від відділу, вони самі домовляються, збираються, йдуть на майданчик і грають у футбол.


Потрібно пропагувати здоровий спосіб життя. Ми проводимо цю роботу у межах своїх можливостей, але крім того є й інші засоби – телебачення, газети. Для дітей надзвичайно важливим є приклад батьків. Якщо брати дитину з собою на спортивні змагання чи тренування, то ця дитина теж піде. Якщо батько брав дитину з собою пити пиво, то ця дитина підросте і піде кроками батька – пити пиво.


Фізична культура і спорт реалізується у закладах освіти. Це 240 дошкільних, 427 загальноосвітніх навчальних закладів, 15 профтехучилищ. В дошкільних закладах оздоровчою фізкультурою займається більше 30 тис. дітей. Для прикладу, у Сполучених Штатах Америки  у дитячих садочках рухова активність на першому місці. Діти зранку до вечора бігають, стрибають, для цього їм створено усі належні умови – ігрові кімнати, дитячі тренажери, дитячі майданчики. Дітей від 4 до 5 років не завантажують навчальними дисциплінами, їм дають можливість бути дітьми. Можливо, незабаром і ми прийдем до того, що у першу чергу дитина повинна бути здорова. В області функціонує 11 центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», завданням яких є задоволення потреб населення у фізкультурно-спортивних послугах за місцем проживання та відпочинку.


У нас є 13 стаціонарних позаміських оздоровчих заклади, так от на кожну зміну представники «Спорту для всіх» приїжджали туди спільно з волонтерами, брали з собою інвентар та проводили різноманітні спортивні заходи.
Діють у нас фізкультурно - спортивні товариства. Це обласні організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо», «Україна», «Колос», «Спартак».
У підпорядкуванні «Інваспорту» є дитячо-юнацька спортивна школа для дітей з обмеженими можливостями, яку відвідує 303 дітей. Проводять роботу школа-інтернат в Хотині, де навчаються діти з вадами інтелекту,  школа-інтернат у Чернівцях для дітей з вадами слуху.  Спортсмени-інваліди теж мають свої проблеми, адже це специфічний вид діяльності, він вимагає особливих умов. Але люди з обмеженими фізичними можливостями теж хочуть займатися спортом, хочуть зустрічатися, брати участь у змагання. Їм у цьому плані важливі не так змагання, як можливість поспілкуватися. І ці умови їм теж потрібно створювати.


Займаємось також спортом ветеранів. Це люди, яким у більшості давно за 60, однак вони активні, теж хочуть змагатися, і по цьому спорту теж маємо непогані показники. Загалом дуже багато напрямків, за якими здійснюємо нашу діяльність.
Хотілося б сказати окремо про те, що є тільки нашим здобутком. Це, наприклад, «Буковинська миля». Ми проводили її у себе сім років поспіль, після цього акція стала загальнодержавною і вже три роки Міністерство молоді та спорту України проводить Чемпіонат України з бігу на 1 милю. Це наше нововведення, і ми його будемо пропагувати далі. До Дня фізичної культури і спорту медичний університет вже кілька років організовує біг з метою пропаганди здорового способу життя. Цього року до нього долучились всі вищі навчальні заклади. Учасники стартували від стадіону «Буковина» і бігли до філармонії.


Буковина є учасником Міжнародного турніру «4 регіони для Європи». Раз у чотири роки вона приймає представників Франції, Румунії та Німеччини, а так щороку команда наших спортсменів їде до якоїсь з цих країн. Цим змаганням уже 16 років.
Таким чином наше управління дотичне до всього, що робиться в плані спорту і фізичної культури в області.


«БВ»: І, наостанок, розкажіть, будь ласка, про колектив.
БВ: Управління складається з двох відділів – відділу молоді і відділу фізичної культури та спорту, а також сектору бухгалтерського обліку. За штатним розписом у нас має бути 13 чоловік, однак, на жаль, сьогодні штат у нас не укомплектований, маємо 4 вакансії. Зараз це проблема, мабуть, у всіх структурних підрозділах, і пов’язана вона, насамперед, з низькою зарплатою державних службовців. Через це молодь до нас не дуже охоче йде. Можливо, коли буде прийнятий новий закон про державну службу, ситуація зміниться. Молода людина, яка приходить на роботу, має нові ідеї і хоче зробити щось на краще, не повинна думати, як вона має піти в магазин і щось купити. Вона повинна отримувати гідну заробітну платню, тоді не буде ніяких проблем.


Але загалом наші працівники молоді, креативні, мають бажання працювати. Роботу будуємо за демократичним принципом, я завжди раджуся з колегами, адже, як начальник, здійснюю загальну координацію і можу навіть не знати окремих деталей,  тоді коли вони більш детально можуть розповісти про той чи інший напрямок, оскільки безпосередньо ним займаються. І це теж наше ноу-хау.

 

 

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Микола Ярмистий: дотримання принципів вірно служити українському народові та українській державі закладені в обітниці ще 100 років тому Наталія Пасічник: Урядом затверджений новий Порядок призначення житлових субсидій Державна служба є критерієм розвитку нашої держави Тетяна Лукащук: "КДС" - це надійний інструмент реалізації новітнього напряму системи підвищення кваліфікації держслужбовців Микола Проданюк: Публічні закупівлі мають бути відкриті, чесні та прозорі Микола Савчук: Путильський район сьогодні Леся Нос: Налагодження комунікації з громадянським суспільством – важлива складова успіху в реалізації державної політики Діяльність суду: Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією Юрій Півень: Про стан соціального захисту населення області у 2017 році Лідія Гайдей: Культурне життя Заставнівщини Євгенія Бойко: Створення сприятливого інвестиційного клімату – одне із пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку Новоселицького району Лілія Гриневич: Наше завдання - підняти якість освіти і якість вивчення української мови у школах викладання мовою нацменшин, зберігши при цьому використання і вивчення предметів рідною мовою Відділ з питань туризму Чернівецької ОДА: Туризм на Буковині Тетяна Лукащук: Деякі аспекти проведення атестації претендентів на посади державної служби щодо вільного володіння державною мовою Володимир Дьяченко: Соціальні питання – лідери серед звернень громадян Павло Петренко: Правова допомога і правовий захист є надзвичайно актуальним для всіх українських громадян Уряд проводить капітальний ремонт країни Юрій Кітар: Ми маємо резерви та потенціал для розвитку району Буковинці можуть видати свої книги за кошти обласного бюджету Любов Крикливець: Основне завдання реформи – у підвищенні рівня доступності та якості медичної допомоги Валентина Юрчук: Про роботу Центру надання адміністративних послуг Заставнівської районної державної адміністрації Іван Друцул: Кіцманський район сьогодні Роман Криган: Реформування служби зайнятості та ситуація на ринку праці Буковини Юрій Півень: Стан призначення та виплати субсидій населенню по Чернівецькій області Олег Стецевич: Завдання і пріоритетні напрямки розвитку кадрового забезпечення органів державної влади та ... Руслан Сенчук "Вижницький район: виклики, досягнення та перспективи" Анатолій Круглашов: Десять років готуємо магістрів за спеціальністю «Державна служба» Юлія Яківчек: Основні принципи роботи – вчасно виявити дитину у складних життєвих обставинах і вдало її влаштувати Оксана Палійчук: Децентралізація освітньої галузі в Чернівецькій області Любов Нечипорук: Громади мають можливість реалізувати право на власне радіомовлення Віорел Ястремський: Герцаївський район сьогодні Ольга Гришин-Грищук: Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах Михайло Леньков: Роль Національного агентства України з питань державної служби та її територіальних органів в імплементації Закону України Микола Ярмистий: Новий Закон України «Про державну службу» як компетентнісна модель управління людськими ресурсами Петро Шевчук: Патології у системі державного управління Володимир Бойко: Можливості застосування досвіду країн ЄС для реформування системи професійного навчання державних службовців Аліна Агопшук: «Зелене золото» Буковини – то її ліси В’ячеслав Хохуляк: Нотаріуси виконують функції державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Світлана Штефанчук: Система безоплатної правової допомоги як спосіб захисту прав і свобод людини Богдан Вітовський: З молоддю працюємо на партнерських засадах Олена Головіна: Профілактика стресу в професійній реалізації державних службовців Молодь на державній службі: Мар’яна Антимійчук
Детально про проекти Державного фонду регіонального розвитку для об'єднаних громад Чернівецької області Вікторія Чебан: Центр розвитку місцевого самоврядування створений в рамках реформи децентралізації Ярослав Кушнірик: Стан та перспективи розвитку ОСББ у місті Чернівці Олексій Грушко: "Стратегічне планування у громадах: необхідність та дороговказ розвитку" Сторожинецька ОТГ показала результати річної діяльності Олексій Грушко: Субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад (Україна та Чернівецька область) Олександр Ковальчук: Нові можливості для підтримки і фінансування місцевого та регіонального розвитку Анатолій Сапогівський: До Клішковецької громади вже хочуть доєднуватися інші населені пункти Мік Мюллей, Віталій Юрків: Програма DOBRE як інструмент для підтримки та економічного розвитку громад Ольга Чепель: Про форми співробітництва територіальних громад Марія Довгань: Бібліотеки в умовах децентралізації Представники ЄС взяли участь у відкритті Чернівецького підрозділу установи «Центр розвитку імсцевого самоврядування» Микола Федорук: Про законодавчу діяльність з питань децентралізації влади Леонід Швець: Основне завдання сьогодні – працювати над наповненням бюджету Кадрові питання в об'єднаних громадах: яких фахівців потребують ОТГ? Роман Єрема: Перспективи розвитку системи надання соціальних послуг у Вижницькому районі Станіслав Сухар: Якщо люди налаштовані працювати - розвиток буде Тетяна Татарчук: Об’єднані громади Буковини: потенціал, виклики, перспективи Земельні питання – одна найбільш складних ділянок в діяльності органів місцевого самоврядування Верховна Рада прийняла важливі законопроекти з питань децентралізації. Коментар експерта: Ольга Чепель Недобоївська ОТГ: підсумки року Володимир Чоботарь: Люди зрозуміли, що реформа – це правильний крок Тарас Халавка: Цьогорічний процес об'днання громад має свої особливості Василь Равлик: Можна по-різному ставитися до реформи децентралізації, але лишатися на тому місці, де ми є зараз, неможливо Іван Мунтян: Оновлений склад обласної ради повинен виправдати очікування громади Друга хвиля об’єднання громад на Буковині: стан та перспективи Сергій Колотило: Перспективу подальшого розвитку вбачаємо саме в об’єднанні громад Децентралізація: коротко про головне В області працюватиме 11 бюро правової допомоги Василь Падурі: «Півроку на посаді: перші результати» Петро Чебан: Пріоритетні напрямки сільської ради - залучення додаткових коштів та створення робочих місць Євген Прокопець: Громади, які не об’єдналися, на сьогодні у програші Ольга Чепель: Децентралізація в Чернівецькій області: міфи та реальність Ілля Карлійчук: Маємо багато завдань у сфері житлово-комунального господарства Григорій Ванзуряк: Із прихильників реформи ми стали тими, хто взяв на себе зобов’язання її розпочати Христина Марчук: Законодавче забезпечення реформи децентралізації Більше коштів субвенції із Держбюджету-2016 отримають громади, що об’єднались із сільськими територіями, – Геннадій Зубко Валерій Романенко: Люди вже зрозуміли, що їх благополуччя залежить виключно від їх активності і бажання щось змінити у своєму житті Аркадій Шова: Ми знали, що будуть труднощі, і готові їх вирішувати «Посли реформ»: Чому необхідно проводити реформу місцевого самоврядування? Тарас Халавка: Врахування фактору поліетнічності при формуванні об’єднаних територіальних громад у Чернівецькій області Антоніна Скидан: Наша мета – спроможна, самодостатня, сильна громада Василь Цуркан: Використання міжнародного досвіду в роботі Острицької сільської ради І. Баб'юк, О.Чепель "Основні аспекти формування спроможних територіальних громад"
Формування система державної служби в Україні в 1917–1918 рр. Управління персоналом в умовах змін До проблеми міжкультурної взаємодії Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Білозерський Василь Михайлович (1825 – 1899) Тетяня Гаман: Навчання старост об’єднаних територіальних громад доброму врядуванню – потреба сьогодення (з досвіду Хмельницького центру ППК) Владислав Струтинський: Антон Кохановський – політик, громадянин, патріот Чернівців Виконавчі структури в ОТГ: закордонний досвід, українські реалії та перспективи (презентація наукового видання) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бачинський Юліан Олександрович (1870 – 1940) Тарас Халавка: Закордонний досвід формування органів влади базового рівня (на прикладі польських гмін) Микола Ярмистий: Професійна компетентність службовців органів влади в системі публічного управління (концептуальний підхід) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бандера Степан Андрійович (1909-1959) Презентовано енциклопедичний довідник «Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні» Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Антонович Володимир Боніфатійович (1834 – 1908) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 3) Практика реформування місцевих органів влади в системі публічного управління Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Георгій Андрузький Олег Зубчик: Державна політика України у сфері вищої освіти Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 2) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій Сергій Швидюк: Еволюція сучасної польської муніципальної системи Олексій Колесников:Старости в об'єднаних громадах: потреба в модернізації законодавства Тетяна Скутар: Історико-культурні туристичні ресурси як основа розвитку пізнавального туризму в Чернівецькій області Вікторія Чебан: Децентралізація: нові можливості для територіальних громад Валентина Богатирець: Англійська мова як інструмент розвитку комунікативного простору України Олександр Марусяк: Кримський трансфер 1954 р.: формально-юридичний аспект Анжеліка Дзюбко: Допомога онлайн-ресурсів у вивченні англійської мови Світлана Бостан: Упровадження інституту фахівців із соціальної роботи як перспективний напрям роботи соціальних служб Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархії. Частина ІІ. Пріоритети розвитку територіальних громад в контексті децентралізації влади: досвід Херсонської області Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархій (Частина І) Наталія Нечаєва-Юрійчук: Виклики етнополітичній стабільності в Україні та перспективи їхнього подолання (на прикладі Чернівецької області) Сергій Гакман: Фактор шляхів сполучення у долі Буковини під час світових війн та післявоєнного врегулювання Пропозиції науково-практичного семінару «Сучасні методи та інструментарії управління регіональними етнополітичними процесами» Максим Ярмистий "Завдання щодо удосконалення структурно-функціональної системи" Уляна Гев'юк "Механізми участі національних меншин у суспільно-політичному житті України" А. Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005-2013 рр.) Частина ІІ І. Буркут "Незалежність потрібно захищати" Пропозиції учасників Муніципальних читань імені Антона Кохановського А.Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005 – 2013 рр.) Частина 1" С.Гакман "Російська інтервенція в Україну в контексті міжнародного права" Б.Руснак "Особливості проведення позачергових виборів народних депутатів 26 жовтня 2014 року"
шукайте нас на facebook