Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

17 червня 2021
Основні аспекти розвитку публічної служби в умовах адміністративно-територіальної реформи розглянули під час конференції

Регіональні та субрегіональні аспекти розвитку публічної служби в умовах адміністративно-територіальної реформи в Україні розглянули у четвер, 17 червня, під час онлайн-конференції «Концептуальні та організаційні засади розвитку державної служби в умовах адміністративно-територіальної реформи України.
Участь у заході взяли науковці, представники органів виконавчої влади, працівники центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації з Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської та Кіровоградської областей.


Розвиток інституту державної служби, формування  високопрофесійного кадрового складу, ефективне виконання працівниками органів виконавчої влади функцій і завдань держави – питання, які продовжують бути актуальними. Особливої уваги вивчення стану та проблем державної служби потребує сьогодні, на етапі проведення адміністративної реформи. Учасники конференції розглянули ключові аспекти, пов’язані із змінами у системі публічного управління: створення нових адміністративно-територіальних одиниць, реорганізація районних державних адміністрацій, передання повноважень органам місцевого самоврядування тощо, а також зупинилася на основних проблемах, які виникли у процесі реалізації реформ.


Позитивними тенденціями, за словами учасників, є впровадження цифрових технологій на державній службі, які підвищують ефективність роботи, реформування системи оплати праці державних службовців. Поряд з тим залишається низка проблемних питань, ігнорування яких може призвести до руйнування інституту державної служби. Насамперед, це відсутність мотивації і заохочення державних службовців паралельно зі зростанням загальних вимог до їх  професійного рівня, складнощі із плануванням кар’єри. Наслідком є велика кількість звільнень, зокрема і досвідчених працівників з багаторічним досвідом роботи, брак кадрів, зниження престижності державної служби. Надмірна завантаженість призводить до психологічного та емоційного вигорання державних службовців, сюди ж можна додати незнання інструментів підтримки працівників з боку їх керівника.


Окремо учасники зупинилися на питаннях підготовки кадрів. На жаль, сьогодні виникає чимало проблем з підготовкою якісних, мотивованих, та компетентних фахівців державної служби. Негативною тенденцією є зменшення державного замовлення на підготовку фахівців з публічного адміністрування, скорочення інституційної бази, брак коштів на місцях на професійне удосконалення працівників. Водночас на сучасному етапі є велика потреба у підвищенні кваліфікації як державних службовців, так і посадових осіб місцевого самоврядування, особливо беручи до уваги зростання ролі останніх у впровадженні державної політики безпосередньо на місцях. Актуальним залишається також питання підготовки управлінських кадрів вищої ланки.


Однак, незважаючи на випробування, які зараз переживає державна служба, вона продовжує розвиватися, освоює нові технології та форми управління і цьому, зокрема, також сприяє ефективна професіоналізація посадовців як у закладах вищої освіти, так і в центрах перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Соціальна підтримка учасників АТО/ООС, Захисників і Захисниць та членів їх сімей у 2023 році Наталія Алюшина: Реформи оплати праці на державній службі Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Особливості захисту населення у випадку радіаційного ураження. Нормативно-правова база в сфері радіаційної безпеки Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook