Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

11 січня 2017
Міністри з України і Румунії розглянули низку важливих питань у сфері освіти та транскордонного співробітництва

11 січня у Чернівцях з офіційним візитом перебували Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Міністр освіти України Лілія Гриневич, які провели робочу зустріч з румунськими колегами – Міністром закордонних справ Румунії Теодором-Віорелом Мелешкану і Міністром національного виховання Румунії Лівіу-Маріаном Попом. Про результати зустрічі та переговорів між учасниками делегацій Павло Клімкін і Теодор Мелешкану розповіли представникам ЗМІ під час спільної прес-конференції.


За словами Павла Клімкіна, одним із ключових питань стала імплементація нового Закону України «Про освіту»: «Ми з пані Гриневич ще раз наголосили, що імплементація цього закону має базуватися на послідовній дискусії і взаємодії з нашими румунськими друзями і партнерами і з громадою тут. Ми домовилися, що наші міністерства освіти вже зараз починають працювати над спільним документом, який визначить наше бачення імплементації цього закону для наших українських громадян румунського походження, для румунської громади». Це бачення, зазначив він, буде ґрунтуватися на дуже простих принципах: перший – всі громадяни України повинні мати добрі знання української, адже без цього у них немає можливості реалізувати своє майбутнє, другий – кожен має розуміти і відчувати свою країну, тому низка предметів, зокрема таких як історія України, основи держави і права – за визначенням мають викладатися українською. Конкретні параметри будуть визначені міністерствами освіти у щільному діалозі з громадою. Поряд з тим, наголосив Павло Клімкін, ніхто за визначенням не хоче зробити румунську громаду менш румунською і українізованою. Важливим, за його словами, є також впровадження нових методик викладання української мови для румуномовних дітей. На основі такого спільного бачення буде оформлено відповідний документ.

 

Під час зустрічі, повідомив він, міністри зупинилися і на інших питаннях, зокрема мова йшла про пункти перепуску. Недопрацюванням з боку української сторони Павло Клімкін назвав те, що на 35 км кордону з Румунією є лише один міжнародний пункт пропуску. Однак відповідні кошти вже виділені і до кінця року, запевнив він, пункти будуть побудовані. Окреме питання – необхідність побудови пішохідних пунктів пропуску, адже на сьогодні людям, щоб відвідати родичів, які мешкають за 15 км, доводиться їхати 150 км. Тому у цьому напрямку також вестиметься робота. Також міністри говорили і про потребу надання динаміки бізнесовим активностям. Павло Клімкін подякував румунським партнерам за допомогу і послідовну та дієву підтримку.

Як зазначив Теодор Мелешкану, під час перемовин були дві основні теми для дискусій. Перша, яка надзвичайно важлива для румунської сторони – це освіта румунською мовою в Україні. Друга тема – це відповідальність, яку взяла на себе румунська влада, щоб підтримувати і розвивати партнерство з Україною в руслі європейських цінностей.


«Румунія і надалі дотримується своєї точки зору щодо того, що стаття 7 нового закону про освіту в Україні має негативний факт щодо громади, яка хоче і має право навчатися свою рідною румунською мовою. Ми розмовляли із паном Клімкіним щодо висновків Венеціанської комісії та механізмів, які можемо використати в даному випадку», – зауважив Міністр закордонних справ Румунії. Результатом спільної роботи, за його словами, має стати сільний документ, який би гарантував національним меншинам обох держав збереження своєї національної ідентичності та висловлення своїх прав. Теодор Мелешкану висловив готовність з боку Румунії поділитися своїм досвідом та експертними напрацюваннями щодо отримання хороших результатів як у вивченні державної, так і рідної мови.


Також, за його словами, румунська сторона вважає, що необхідною є щира і коректна консультація з представниками національних громад та обговорення з ними всіх процесів, які стосуються безпосередньо справ національних меншин, щоб всі їх права і обов’язки були дотримані. «Висловлюю впевненість, що ми можемо знайти, ідентифікувати разом спільні і стійкі рішення, які б відповідали законним інтересам громадян України румунського походження».


Теодор Мелешкану поінформував Міністра закордонних справ України про те, що уряд Румунії має намір здійснити певні  заходи щодо фінансової підтримки учнів, які навчаються румунською мовою, а також надати підтримку викладачам,  які працюють у школах з румунською мовою викладання. Окрім того, додав він, Агентство розвитку Румунії буде імплементувати цікавий проект з бюджетом 60 тисяч євро, що стосується транскордонної співпраці, спрямований на покращення одного з відділень лікарні у Чернівцях.

 

Під час переговорів, зазначив Міністр закордонних справ Румунії, було також розглянуто  питання Європейської інтеграції України. Румунія, запевнив він, і надалі буде підтримувати територіальну цілісність України відповідно до всіх міжнародних нормі.
Теодор Мелешкану подякував за теплу і дружню атмосферу, в якій відбувалася зустріч, і висловив переконання у подальшому розвитку відносин.

 

Фото із сайту Чернівецької ОДА: http://bukoda.gov.ua/news/implementatsiya-novogo-zakonu-pro-osvitu-povinna-bazuvatisya-na-vzaemodii-z-rumunskimi-druzyami

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Ірина Верещук: Чернівецька область є прикладом для формування ветеранської політики Соціальна підтримка учасників АТО/ООС, Захисників і Захисниць та членів їх сімей у 2023 році Наталія Алюшина: Реформи оплати праці на державній службі Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Особливості захисту населення у випадку радіаційного ураження. Нормативно-правова база в сфері радіаційної безпеки Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook