Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

06 жовтня 2017
НАДС щодо старту масового навчання та тестування державних службовців всіх рівнів англійській мові

5 жовтня, за ініціативи Національного агентства України з питань державної служби відбулася конференція за участю представників всіх міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, присвячена старту системного масового навчання та тестування державних службовців англійській мові на платформі Соціального проекту вивчення іноземних мов «Lingva.Skills» (www.lingva.ua), що відбувається в рамках реформи держслужби.


«Питання оволодіння державними службовцями англійською та іншими іноземними мовами, в першу чергу країн ЄС, є одним із стратегічних завдань реформи державної служби, - зазначив Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко. - Наразі ситуація вкрай незадовільна, оскільки не більше 10% державних службовців дійсно вільно володіє англійською мовою і цю ситуацію треба негайно виправляти. Саме тому ми створили можливість безкоштовного масового навчання для всіх державних службовців на платформі Соціального проекту вивчення іноземних мов «Lingva.Skills (www.lingva.ua). Також хочу нагадати, що згідно з ЗУ «Про державну службу» вже з 1 травня 2018 року чиновники категорії "А" повинні пройти тестування на знання англійської мови, тому ми, спільно із Асоціацією інноваційної та цифрової освіти України, розробляємо Національну Систему Тестування іноземних мов».  


У свою чергу Голова Асоціації інноваційної та цифрової освіти України, Начальник Головного управління юстиції в м. Києві Станіслав Куценко сказав: «Соціальний проект вивчення іноземних мов «Lingva.Skills» «пілотувався» спочатку на співробітниках Міністерства юстиції України. Згодом бажання виявили інші відомства, потім заявки на участь у навчанні розпочали подавати місцеві органи вдали, за ними й інші люди. Спільно із Урядовим офісом з питань євроінтеграції ми започаткували Всеукраїнську акцію «Україна заговорить англійською»» і на цей час бажання навчатись у Проекті виявило понад 2,5 мільйони українців, що дозволило Lingva.Skills стати наймасовішим освітнім проектом в Україні. Наразі ми вже готові забезпечити навчання всім державним службовцям до рівня В1 включно». 


Віталій Зубков, психолінгвіст, автор Соціального проекту вивчення іноземних мов «Lingva.Skills» повідомив: «До цього часу на платформі Lingva.Skills можна було навчатись англійській мові рівня А1 - А2. Тому я радий сьогодні презентувати новий контент рівня В1 - В1+. Це дозволить користувачам спілкуватись англійською на досить високому рівні. Також найближчим часом на нашій платформі ми запропонуємо вивчення німецької мови, а згодом, й інших мов країн ЄС. Наразі наші зусилля спрямовані на розробку Національної Системи Тестування іноземних мов, яку ми ведемо спільно із Національним агентством України з питань державної служби, Міністерством освіти і науки України та Українським центром оцінювання якості освіти. Ми переконані, що зможемо створити тест, який буде відповідати всім міжнародним стандартам».


Координатор навчання англійської мови на платформі Lingva.Skills від Міністерства фінансів України Олена Михайлова сказала: «Наші співробітники вже розпочали навчання і враження дуже позитивні, хоча спочатку деякі досить скептично віднеслись до пропозиції вивчати мову он-лайн, оскільки всі ми звикли навчатись за партою та з викладачем. Але з часом дана технологія довела свою ефективність особливо у сфері письмової комунікації і тепер все більше співробітників Міністерства фінансів опановують англійську мову з Lingva.Skills».


Начальник управління організаційного розвитку Державної фіскальної служби України Юлія Мельник, яка вже завершила навчання рівня А1–А2 на платформі Lingva.Skills поділилася своїми враженнями: «Це дійсно дуже зручно, оскільки можна навчатись у будь-який час: на робочому місці під час обідньої перерви або вдома. Не треба нікуди їхати і витрачати на дорогу до центру навчання багато часу. Не треба мати підручників та блокнотів – всі результати фіксуються автоматично і їх можна побачити у своєму профілі, як і особистий рейтинг користувача у своєму відомстві – це дуже мотивує і створює здорову конкуренцію всередині Міністерства. А головне – ця технологія є ефективна – я вже можу читати матеріал на сайтах англійською мовою, а нещодавно мала розмову англійською. Із нетерпінням чекаю продовження навчання наступного рівня».  

 

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=250326086

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Ірина Верещук: Чернівецька область є прикладом для формування ветеранської політики Соціальна підтримка учасників АТО/ООС, Захисників і Захисниць та членів їх сімей у 2023 році Наталія Алюшина: Реформи оплати праці на державній службі Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Особливості захисту населення у випадку радіаційного ураження. Нормативно-правова база в сфері радіаційної безпеки Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook