Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

22 лютого 2017
Як ефективно інформувати громадян про реформи: думки представників влади, науковців та журналістів

Як підвищити громадську поінформованість та забезпечити цим ефективність проведення реформ йшлося під час науково-практичного семінару, що відбувся 22 лютого 2017 року у приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації. У рамках заходу було розглянуто основні проблемні питання, пов’язані з висвітленням процесу децентралізації, інструменти, необхідні для налагодження якісної комунікації між владою, ЗМІ та громадськістю, а також особливості розвитку інформаційного простору в об’єднаних територіальних громадах. Свої думки з цього приводу висловили представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, науковці та журналісти.

 

Одна з найбільших проблем, за словами учасників, – відсутність продуманих концепції, стратегії та механізму здійснення самих реформ з боку їх авторів, що, відповідно, тягне за собою брак інформаційної політики та провокує появу низки чуток. А це, у свою чергу, стає негативним чинником та гальмує процес децентралізації.

 

 З іншого боку, інформація, яка подається органами влади, у більшості випадків не орієнтована на «споживача» і не відповідає критеріям доступності та зрозумілості. Матеріал має бути не абстрактний, а містити конкретні роз’яснення та приклади – це потрібно взяти до уваги усім, хто відповідає в державних структурах за зв’язки з громадськістю.

 

Над тим, щоб заповнити інформаційні «прогалини», пояснити населенню значення децентралізації, її основні етапи, активно працюють Офіс реформ Чернівецького регіонального відділення Асоціації міст України,  Чернівецький відокремлений підрозділ Центру розвитку місцевого самоврядування, управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Чернівецької облдержадміністрації, громадські організації. З цією метою проводяться зустрічі з мешканцями, громадські слухання та збори громади, круглі столи, виїзні наради та семінари, обмінні візити тощо. Ця робота буде продовжуватися, адже безпосереднє спілкування з мешканцями дає найкращий результат.

 

З боку об’єднаних територіальних громад також ведеться інформаційна робота: створюються офіційні сайти, сторінки в соцмережах, видаються інформаційні бюлетні, голови звітують перед громадою про свою діяльність. Дієвим інструментом є залучення активних мешканців, створення консультативно-дорадчих органів при ОТГ та органів самоорганізації населення.

 

Не менш важливою у процесі висвітлення реформ є роль журналістів, тому у цьому плані важливим є налагодження співпраці представників об’єднаних територіальних громад із засобами масової інформації. Надання актуальної, суспільно значимої інформації, створення інформаційних приводів, цікавих для загалу, допоможуть зробити цю співпрацю плідною. Водночас, завданням журналістики є виховання культури читача/глядача, тому вона повинна спонукати громадян цікавитися процесами, які відбуваються навколо них.

 

У підсумку було зазначено, що механізмів підвищення громадської поінформованості є досить багато, тому важливо, щоб кожна із зацікавлених сторін чітко визначилася зі своїм завданням і діяла відповідно до цього.

 

Науково-практичний семінар «Механізми підвищен­ня громадської поінформованості для забезпечення ефективності проведення реформ» організовано Чернівецьким регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій спільно з Науково-дослідницьким інститутом європейської інтеграції та регіо­наль­них досліджень Чернівець­ко­го національного університету ім. Ю.Федьковича та кафедрою журналістики Чернівець­ко­го національного університету ім. Ю.Федьковича.   

  

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Ірина Верещук: Чернівецька область є прикладом для формування ветеранської політики Соціальна підтримка учасників АТО/ООС, Захисників і Захисниць та членів їх сімей у 2023 році Наталія Алюшина: Реформи оплати праці на державній службі Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Особливості захисту населення у випадку радіаційного ураження. Нормативно-правова база в сфері радіаційної безпеки Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook