Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

15 червня 2016
Міністр культури України Євген Нищук відвідав Буковину, щоб взяти участь у святкових заходах з нагоди 75-річчя від Дня народження Івана Миколайчука

Дух народу через мистецтво. У селі Чортория Кіцманського району Чернівецької області розгорнувся широкомасштабний фестиваль “На гостини до Івана”.  Міцеві майстри – з вишивки, гончарства, писанкарства, ковальства, різьби по дереву на Алеї Майстрів презентували свою вишукані народні вироби – як сучасні, так і автентичні, а численні народні та аматорські колективи – підготували яскраву мистецьку програму одразу на кількох майданчиках, розміщених по селу. Тут же, просто неба, на екранах гостям фестивалю продемонстрували фрагменти фільму “Білий птах з чорною ознакою”за участі Івана Миколайчука.
 
Основні ж заходи розгорнулися біля Мистецько-меморіального музею-садиби Івана Миколайчука. Студенти театрального гуртка Чернівецького медичного університету підготували для гостей села театралізовану композицію “Життєвий шлях ІванаМиколайчука”.
“Душа тішиться, перебуваючи сьогодні у такому символичному місці” – сказав Міністр культури України Євген Нищук, звертаючись до Марії Миколайчук – української співачки, фольклористки, акторки, народної артистки України та дружини Івана Миколайчука.
 
“Я пригадую розповіді колег про гостинність родини Миколайчуків, як завжди були відкриті їх двері для колег, акторів,  режисерів, сценаристів, побратимів. Від того ще більш символічно, як ця традиція живе і нині – ця віддача Іванової любові до всіх тепер в усміхнених місцевих мешканцях, у білих рушниках та короваях просто біля хат. Фізично його немає з нами, але, певен, його душа тішиться з неба, коли всі йдуть на гостини до Івана. Так, як він цього завжди хотів”– зазначив Євген Нищук.
 
“Наше спільне завданя зараз - ту велику традицію українського поетичного кіноповернутиі таким чином, зокрема, подарувати нове життя нашим національним кіностудіям, які  зараз, нажаль, фактично пустують. Це та справа, заради якої працював та жив Миколайчук, заради чого боровся із заборонами, коли чинив супротив неможливості втілити в життя сценарій до фільму. Це та його справа, яка має продовжувати жити”.
Міністр також відзначив важливість присутності на заході представників місцевої влади, дипломатичного корпусу, а також широкої мистецької та кіно-громадської з усієї України. Зокрема, пам’ятні заходи відвідала Народна артистка України Лариса Кадочніка, Голова спілки кінематорафістів України Сергій Тримбач, голова Національної кіностудії художніх фільмів Олесь Янчук, голова Товариства “Просвіта” Павло Мовчан, кінорежисер РоманБалаян.  Останній підкреслив – Іван Миколайчук – справді видатна постать і, якби не обставини, в яких він жив та працював, хід історії розвитку українського кіно міг бути зовсім іншим.
 
“Якщо б свого часу тодішнє керівництво нашої країни дало можливість Миколайчуку зняти, зокрема, “Небилиці про Івана” – то у нас  набагато раніше б з’явився свій Емір Кустуриця.  Але вони не дали з’явитись Еміру Кустуриці з Чорториї”.
 
Вже восени до Дня українського кіно — національного професійного свята працівників кінематографії, яке відзначається щорічно у другу суботу вересня, на державному рівні заплановано втілити ще ряд культурних ініціатив, які, зокрема, і в сучасний, актуальний спосіб донесуть сучасникам велич постаті Івана Миколайчука.


 
Джерело: http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245106251&cat_id=244895180

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Особливості захисту населення у випадку радіаційного ураження. Нормативно-правова база в сфері радіаційної безпеки Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook