Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

20 червня 2017
Презентовано енциклопедичний довідник «Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні»

20 червня в рамках круглого столу «Закон України «Про державну службу»: річний досвід впровадження» відбулася презентація енциклопедичного довідника «Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні». Довідник виданий за ініціативою Чернівецького регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій у творчій співпраці з науковцями кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

 

У виданні розкриваються життєвий шлях, основні ідеї та концепції відомих українських громадських і політичних діячів, науковців і мислителів з питань розвитку та функціонування державної влади, системи державного управління та місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою, публічного управління та адміністрування. 


Науковим редактором та одним із співавторів видання є директор Чернівецького регіонального ЦППК, кандидат наук з державного управління Микола Ярмистий, авторський колектив склали доктор політичних наук, професор, заслужений працівник освіти Анатолій Куглашов, кандидат політичних наук, доцент Ігор Недокус, доктор політичних наук, професор Наталія Ротар.

 

За словами Анатолія Круглашова, процес підготовки довідника був досить складним. Насамперед, виникало багато питань, діяльність яких саме постатей варто висвітлювати. Водночас, додав він, автори не надавали перевагу тим чи іншим політичним поглядам, тому в довіднику можна знайти  інформацію і про крайніх лівих українських комуністів, і про критиків-дисидентів, і про крайніх правих, тобто тут подана широка палітра і за часовим простором і за охопленням ідей, позицій та поглядів.


Кожен з авторів, зазначив науковець, намагався обрати ті історичні постаті, з творчістю яких був найбільше знайомий, тому у матеріалах, що витримані в рамках енциклопедичних традицій, є і авторський погляд. Незважаючи на те, що в Україні є низка історичних і політологічних енциклопедичних словників та енциклопедій, подібної літератури з публічної політики,  управлінської та суспільно-політичної думки – немає. Саме тому це видання, підкреслив Анатолій Круглашов, претендує на певне інтелектуальне лідерство.

 

 Як зауважила Наталія Ротар, знайомство широкого загалу із цим довідником дозволить ще раз  опанувати і зрозуміти той досвід, який пройшла система державного управління в Україні, зокрема за період 20 століття, зрозуміти свої помилки, з’ясувати, в чому суть, і рухатися далі. «Сучасна управлінська наука у сфері державного публічного управління безперечно потребує формування і  вироблення нових якісних концепцій, які будуть ефективними.  Виробити їх неможливо без звернення того, що вже апробовано, сформовано в українській політичній  та управлінській думці і взагалі в середовищі мислителів, які спробували  запропонувати ті форми організації державної влади, що  будуть адекватними саме для українського соціального простору», – зауважила вона.

 

В університеті ведеться підготовка фахівців публічного управління та адміністрування, однак енциклопедичний словник стане у нагоді не лише бакалаврам та магістрам, а й студентам першого курсу, тому що формат енциклопедичного словника, як свідчить практика, є оптимальним  для подання матеріалу, зазначив Ігор Недокус. Науковець висловив переконання, що видання матиме широке поширення і використання серед слухачів.

 

Для ознайомлення широкого загалу з «Історією ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні»  енциклопедичний довідник буде передано у бібліотеки області а також у провідні наукові бібліотеки України. Також Микола Ярмистий висунув пропозицію створити «Бібліотеку державного службовця» на базі управління персоналом та нагород апарату Чернівецької обласної державної адміністрації.

 

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook