Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

01 лютого 2016
Анжеліка Дзюбко: Допомога онлайн-ресурсів у вивченні англійської мови

Англійська мова сьогодні є мовою міжнародного спілкування. Саме тому Указом Президента України Петра Порошенка 2016 рік в Україні оголошено роком англійської мови. В Указі, зокрема, йдеться про те, що вивчення англійської мови має бути включене до програм підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.


Про те, як опанувати іноземну мову або підвищити свій рівень володіння нею, розповіла Анжеліка Дзюбко – викладач Чернівецького регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.


«БВ»: Анжеліко Олексіївно, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування – це досить зайняті люди, які, зазвичай, не мають достатньо вільного часу, щоб, для прикладу, відвідувати мовні курси. Поряд з тим є необхідність у вивченні іноземної мови. Які методи навчання Ви порекомендували б, щоб отримати ефективний результат за мінімум часу?
А.Д.:
Основним методом вивчення будь-чого є, звичайно, самоосвіта. Зараз інтернет відкриває неймовірні можливості, ресурси для самостійного вивчення мови,  при цьому можна самому розподіляти свій час. Це може бути щодня по півгодини або 2-3 рази на тиждень більш тривалий час. Дуже добре, наприклад, у вихідні влаштувати сімейний перегляд якогось фільму англійською мовою, для початку із субтитрами, а трохи згодом – без. Або кожного дня дивитись якийсь короткий серіал в межах години, що є і відпочинком і, разом з тим, збільшує лексичний запас та допомагає у сприйнятті матеріалу на слух. Є багато інтерактивних онлайн-ресурсів, розроблено спеціальні сайти, переважна більшість з яких є безкоштовними, що теж відкриває приємні можливості для вивчення мови.
Якщо вже є хоча б середній рівень знань мов, то, звичайно, можна читати англійською мовою новини, різні статті, розширювати свій кругозір  за допомогою англомовних сайтів.


«БВ»: Ви вже досить довгий час  викладаєте для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Скажіть, будь ласка, чи спостерігаються тенденції щодо покращення рівня знань мови, збільшення кількості охочих її вивчати тощо?
А.Д.:
Тенденція щодо підвищення рівня не спостерігається, тому що всі наші слухачі приблизно одного віку і всі отримали приблизно однакову освіту в школі та університеті, за винятком тих, хто почав трохи самостійно працювати над  вивченням мови. Але спостерігається зміна мотивації. Мотивація стає набагато більшою, тому що знання англійської  є потребою часу і дає реальні можливості, знову ж таки, створювати певні проекти, отримувати гранти, вибудовувати контакти з представниками інших держав. Такими є реалії сьогодення, тому якщо виникає потреба для професійного розвитку, то, відповідно, збільшується і мотивація, а якщо є мотивація, то є і послідовність у вивченні мови.


Рекомендації від Анжеліки Дзюбко:


В мережі створені спеціальні сайти, де люди з усього світу отримують допомогу з вивчення будь-якої мови безкоштовно (Language exchange sites):
polyglot club http://polyglotclub.com/
http://mylanguageexchange.com
italki https://www.italki.com/home
https://www.busuu.com
Суть проста: вам допомагають вчити англійську, а ви допомагаєте комусь вчити іншу мову (українську, російську). Можливість мати персональні уроки з вчителем - носієм мови та спілкування з людьми з усього світу. 


Pen Pal - онлайн друзі
Друзі у англомовних країнах на сайтах “pen pal” (друзі по листуванню), щоб переписуватися з ними англійською або ж розмовляти по скайпу.
interpals  http://www.interpals.net/
Englishbaby http://www.englishbaby.com
Penpalworld http://www.penpalworld.com/
Lan-8 http://www.lang-8.com


 

Фільми та серіали англійською
Онлайн ресурси:
YouTube
Толока від “Гуртом”
Ororo.tv
LinguaLeo.ru
Ex.ua
Групи ВК
Gold English http://goldenglish.ru/movies/

Film-english – короткометражні фільми
 

Навчальні серіали:
«Extra English» або «EXTR @»
Наукові доповіді: TED.com.


 

Фільми для початкового рівня:

You’ve Got Mail
Groundhog Day
Corpse Bride
Beauty & the Beast
Harry Potter

Into The Wild
Jumanji
Lion King

Watch Movies of English Free at  SolarMovie
http://www.solarmovie.ac/watch-language/english


 

Фільми для середнього рівня:
Shrek

Monsters Inc.
One Fine Day
Drop Dead Fred
Kate & Leopold
Notting Hill
Catch Me If You Can
Manhattan
As Good As It Gets


 

Learning English sites:
BBC English Class
http://livemocha.com/pages/languages/learn-english/
http://twominenglish.com/
http://offers.pimsleur.com
http://rosettastone.eu
http://lingq.com
http://inspeak.ru


 

Practice speaking English online for free:
http://www.speaking24.com/
http://www.betteratenglish.com/practice-speaking-english-free
https://www.britishcouncil.in/english/learn-online
http://www.myenglishpages.com/site_php_files/speaking.php
http://www.talkenglish.com


Learn English with Let’s Talk
English online free course audios:
http://www.1-language.com/audiocourse/
http://www.loecsen.com/travel/0-en-67-2-2-free-lessons-english.html
https://www.dailystep.com/
https://www.dailystep.com/


 

Learn american english online:
http://www.learnamericanenglishonline.com/
http://americanenglish.state.gov/
http://learningenglish.voanews.com/
http://www.usalearns.org/
https://www.speakingfriends.com/


Інтерактивні сервіси:
https://alison.com/learn/english-speaking-skills
LearnEnglish www.learnenglish.de
situational English.blogpost.ru
https://lingualeo.com/ru
Real-english.com
Eslpod.com
Learnathome
English-attack
Edu-station


 

Англійська для початківців:
Duolingvo.com
www.tvkultura.ru
Begin-English
   

Граматика та правопис:
Myspelling
Engblog


 

Блоги:
Daily-english-activities
Polyglothub


 

Збільшення словникового запасу:
FreeRice
Memrise
Babbel
Slovoych.ru
Amalgama-lab
WordSteps


Читання книжок та підручників:
Babeleo – читання в оригіналі та переклад тексту
Englishtips.org – підручники та книжки
List-English – підбірка матеріалів та онлайн ресурсів


 

Канали на YouTube:
Puzzle English – відеоуроки (граматика, мовні вирази)
MinooAngloLink – граматичні уроки
Learn English with Ronnie – граматичні уроки
Английский как по нотам (із музикою, фільмами, іграми)
EnglishClass101 – для спілкування
Engvid – відеоуроки від носіїв мови
Rachel’s English (вимова)
Learn English with Steve Ford
English with Jennifer
Duncaninchina – тематичні
Dailydictation – із диктантами
EnglishLessons4U
Albert Kakhovskiy
Anglo-Link


 

Learn English through media & podcasts:
http://lingual.net/
   (music, documentaries, comedies, celebrity, drama, science, games)
http://www.usingenglish.com/forum/threads/
   (testing, articles, forums, resources, discussions)
AlexESLvid’s Free English lessons (podcasts)
http://www/npr/org - новини
Ello.org (podcasts)
TuneintoEnglish (music)
Good luck in learning English!

 

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Микола Ярмистий: дотримання принципів вірно служити українському народові та українській державі закладені в обітниці ще 100 років тому Наталія Пасічник: Урядом затверджений новий Порядок призначення житлових субсидій Державна служба є критерієм розвитку нашої держави Тетяна Лукащук: "КДС" - це надійний інструмент реалізації новітнього напряму системи підвищення кваліфікації держслужбовців Микола Проданюк: Публічні закупівлі мають бути відкриті, чесні та прозорі Микола Савчук: Путильський район сьогодні Леся Нос: Налагодження комунікації з громадянським суспільством – важлива складова успіху в реалізації державної політики Діяльність суду: Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією Юрій Півень: Про стан соціального захисту населення області у 2017 році Лідія Гайдей: Культурне життя Заставнівщини Євгенія Бойко: Створення сприятливого інвестиційного клімату – одне із пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку Новоселицького району Лілія Гриневич: Наше завдання - підняти якість освіти і якість вивчення української мови у школах викладання мовою нацменшин, зберігши при цьому використання і вивчення предметів рідною мовою Відділ з питань туризму Чернівецької ОДА: Туризм на Буковині Тетяна Лукащук: Деякі аспекти проведення атестації претендентів на посади державної служби щодо вільного володіння державною мовою Володимир Дьяченко: Соціальні питання – лідери серед звернень громадян Павло Петренко: Правова допомога і правовий захист є надзвичайно актуальним для всіх українських громадян Уряд проводить капітальний ремонт країни Юрій Кітар: Ми маємо резерви та потенціал для розвитку району Буковинці можуть видати свої книги за кошти обласного бюджету Любов Крикливець: Основне завдання реформи – у підвищенні рівня доступності та якості медичної допомоги Валентина Юрчук: Про роботу Центру надання адміністративних послуг Заставнівської районної державної адміністрації Іван Друцул: Кіцманський район сьогодні Роман Криган: Реформування служби зайнятості та ситуація на ринку праці Буковини Юрій Півень: Стан призначення та виплати субсидій населенню по Чернівецькій області Олег Стецевич: Завдання і пріоритетні напрямки розвитку кадрового забезпечення органів державної влади та ... Руслан Сенчук "Вижницький район: виклики, досягнення та перспективи" Анатолій Круглашов: Десять років готуємо магістрів за спеціальністю «Державна служба» Юлія Яківчек: Основні принципи роботи – вчасно виявити дитину у складних життєвих обставинах і вдало її влаштувати Оксана Палійчук: Децентралізація освітньої галузі в Чернівецькій області Любов Нечипорук: Громади мають можливість реалізувати право на власне радіомовлення Віорел Ястремський: Герцаївський район сьогодні Ольга Гришин-Грищук: Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах Михайло Леньков: Роль Національного агентства України з питань державної служби та її територіальних органів в імплементації Закону України Микола Ярмистий: Новий Закон України «Про державну службу» як компетентнісна модель управління людськими ресурсами Петро Шевчук: Патології у системі державного управління Володимир Бойко: Можливості застосування досвіду країн ЄС для реформування системи професійного навчання державних службовців Аліна Агопшук: «Зелене золото» Буковини – то її ліси В’ячеслав Хохуляк: Нотаріуси виконують функції державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Світлана Штефанчук: Система безоплатної правової допомоги як спосіб захисту прав і свобод людини Богдан Вітовський: З молоддю працюємо на партнерських засадах Олена Головіна: Профілактика стресу в професійній реалізації державних службовців Молодь на державній службі: Мар’яна Антимійчук
Детально про проекти Державного фонду регіонального розвитку для об'єднаних громад Чернівецької області Вікторія Чебан: Центр розвитку місцевого самоврядування створений в рамках реформи децентралізації Ярослав Кушнірик: Стан та перспективи розвитку ОСББ у місті Чернівці Олексій Грушко: "Стратегічне планування у громадах: необхідність та дороговказ розвитку" Сторожинецька ОТГ показала результати річної діяльності Олексій Грушко: Субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад (Україна та Чернівецька область) Олександр Ковальчук: Нові можливості для підтримки і фінансування місцевого та регіонального розвитку Анатолій Сапогівський: До Клішковецької громади вже хочуть доєднуватися інші населені пункти Мік Мюллей, Віталій Юрків: Програма DOBRE як інструмент для підтримки та економічного розвитку громад Ольга Чепель: Про форми співробітництва територіальних громад Марія Довгань: Бібліотеки в умовах децентралізації Представники ЄС взяли участь у відкритті Чернівецького підрозділу установи «Центр розвитку імсцевого самоврядування» Микола Федорук: Про законодавчу діяльність з питань децентралізації влади Леонід Швець: Основне завдання сьогодні – працювати над наповненням бюджету Кадрові питання в об'єднаних громадах: яких фахівців потребують ОТГ? Роман Єрема: Перспективи розвитку системи надання соціальних послуг у Вижницькому районі Станіслав Сухар: Якщо люди налаштовані працювати - розвиток буде Тетяна Татарчук: Об’єднані громади Буковини: потенціал, виклики, перспективи Земельні питання – одна найбільш складних ділянок в діяльності органів місцевого самоврядування Верховна Рада прийняла важливі законопроекти з питань децентралізації. Коментар експерта: Ольга Чепель Недобоївська ОТГ: підсумки року Володимир Чоботарь: Люди зрозуміли, що реформа – це правильний крок Тарас Халавка: Цьогорічний процес об'днання громад має свої особливості Василь Равлик: Можна по-різному ставитися до реформи децентралізації, але лишатися на тому місці, де ми є зараз, неможливо Іван Мунтян: Оновлений склад обласної ради повинен виправдати очікування громади Друга хвиля об’єднання громад на Буковині: стан та перспективи Сергій Колотило: Перспективу подальшого розвитку вбачаємо саме в об’єднанні громад Децентралізація: коротко про головне В області працюватиме 11 бюро правової допомоги Василь Падурі: «Півроку на посаді: перші результати» Петро Чебан: Пріоритетні напрямки сільської ради - залучення додаткових коштів та створення робочих місць Євген Прокопець: Громади, які не об’єдналися, на сьогодні у програші Ольга Чепель: Децентралізація в Чернівецькій області: міфи та реальність Ілля Карлійчук: Маємо багато завдань у сфері житлово-комунального господарства Григорій Ванзуряк: Із прихильників реформи ми стали тими, хто взяв на себе зобов’язання її розпочати Христина Марчук: Законодавче забезпечення реформи децентралізації Більше коштів субвенції із Держбюджету-2016 отримають громади, що об’єднались із сільськими територіями, – Геннадій Зубко Валерій Романенко: Люди вже зрозуміли, що їх благополуччя залежить виключно від їх активності і бажання щось змінити у своєму житті Аркадій Шова: Ми знали, що будуть труднощі, і готові їх вирішувати «Посли реформ»: Чому необхідно проводити реформу місцевого самоврядування? Тарас Халавка: Врахування фактору поліетнічності при формуванні об’єднаних територіальних громад у Чернівецькій області Антоніна Скидан: Наша мета – спроможна, самодостатня, сильна громада Василь Цуркан: Використання міжнародного досвіду в роботі Острицької сільської ради І. Баб'юк, О.Чепель "Основні аспекти формування спроможних територіальних громад"
Формування система державної служби в Україні в 1917–1918 рр. Управління персоналом в умовах змін До проблеми міжкультурної взаємодії Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Білозерський Василь Михайлович (1825 – 1899) Тетяня Гаман: Навчання старост об’єднаних територіальних громад доброму врядуванню – потреба сьогодення (з досвіду Хмельницького центру ППК) Владислав Струтинський: Антон Кохановський – політик, громадянин, патріот Чернівців Виконавчі структури в ОТГ: закордонний досвід, українські реалії та перспективи (презентація наукового видання) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бачинський Юліан Олександрович (1870 – 1940) Тарас Халавка: Закордонний досвід формування органів влади базового рівня (на прикладі польських гмін) Микола Ярмистий: Професійна компетентність службовців органів влади в системі публічного управління (концептуальний підхід) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бандера Степан Андрійович (1909-1959) Презентовано енциклопедичний довідник «Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні» Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Антонович Володимир Боніфатійович (1834 – 1908) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 3) Практика реформування місцевих органів влади в системі публічного управління Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Георгій Андрузький Олег Зубчик: Державна політика України у сфері вищої освіти Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 2) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій Сергій Швидюк: Еволюція сучасної польської муніципальної системи Олексій Колесников:Старости в об'єднаних громадах: потреба в модернізації законодавства Тетяна Скутар: Історико-культурні туристичні ресурси як основа розвитку пізнавального туризму в Чернівецькій області Вікторія Чебан: Децентралізація: нові можливості для територіальних громад Валентина Богатирець: Англійська мова як інструмент розвитку комунікативного простору України Олександр Марусяк: Кримський трансфер 1954 р.: формально-юридичний аспект Анжеліка Дзюбко: Допомога онлайн-ресурсів у вивченні англійської мови Світлана Бостан: Упровадження інституту фахівців із соціальної роботи як перспективний напрям роботи соціальних служб Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархії. Частина ІІ. Пріоритети розвитку територіальних громад в контексті децентралізації влади: досвід Херсонської області Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархій (Частина І) Наталія Нечаєва-Юрійчук: Виклики етнополітичній стабільності в Україні та перспективи їхнього подолання (на прикладі Чернівецької області) Сергій Гакман: Фактор шляхів сполучення у долі Буковини під час світових війн та післявоєнного врегулювання Пропозиції науково-практичного семінару «Сучасні методи та інструментарії управління регіональними етнополітичними процесами» Максим Ярмистий "Завдання щодо удосконалення структурно-функціональної системи" Уляна Гев'юк "Механізми участі національних меншин у суспільно-політичному житті України" А. Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005-2013 рр.) Частина ІІ І. Буркут "Незалежність потрібно захищати" Пропозиції учасників Муніципальних читань імені Антона Кохановського А.Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005 – 2013 рр.) Частина 1" С.Гакман "Російська інтервенція в Україну в контексті міжнародного права" Б.Руснак "Особливості проведення позачергових виборів народних депутатів 26 жовтня 2014 року"
шукайте нас на facebook