Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

08 грудня 2014
Пропозиції учасників Муніципальних читань імені Антона Кохановського

 Становлення Чернівців як сучасного європейського міста у ХІХ ст. нерозривно пов'язаний із неоціненим внеском у цей процес тодішнього бургомістра Антона Кохановського. Унікальність історичної ретроспективи теперішніх муніципальних читань як раз і полягає в тому, що найважливіші обговорювані проблеми так чи інакше стосуються внеску Антона Кохановського до формування обличчя Чернівців як неповторного європейського міста, адже саме він послідовно відстоював інтереси Чернівців як на крайовому, так і на державному рівнях. Він лобіював проект заснування Чернівецького університету. З його ініціативи було споруджено будівлю Буковинського ландтагу. А. Кохановський організував будівництво водогінної системи, каналізації й електростанції, а також організував проведення в місті електрифікації та трамвайного руху, покриття вулиць бруківкою. Вінцем діяльності бургомістра стало спорудження нового театру. Все це призвело до того, що на початку XX ст. Чернівці набули того європейського вигляду, яким громадяни міста пишаються і понині.


4 грудня 2014 року відбулися Муніципальні читання імені Антона Кохановського, організованих Чернівецькою міською радою, Чернівецьким регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, Кафедрою політології та державного управління Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича.


В роботі Муніципальних читань взяли участь керівники та спеціалісти органів місцевого самоврядування та місцевих органів державної влади, експерти, науковці, лідери неурядових організацій, представники засобів масової інформації.   


 В результаті обговорення під час роботи пленарного засідання, секції з обговорення історичного досвіду державного управління і місцевого самоврядування на території Чернівецької області та круглого столу «Сучасні виклики муніципального управління в контексті європейської інтеграції України» учасники читань висловили наступні міркування та пропозиції які стосувалися увіковічення пам’яті Антона Кохановського, збереження європейського обличчя міста Чернівців та оптимізації муніципального управління: 

 

За результатами обговорення в рамках Муніципальних читань були висловлені пропозиції щодо увіковічення пам’яті Антона Кохановського, а саме:

1. Надати муніципальним читанням імені Антона Кохановського статусу щорічної міжнародної науково-практичної конференції та внести відповідні видатки до бюджету міста на 2015 рік.


2. Видавати друком матеріали Муніципальних читань.


3. Створити відповідний фонд та запровадити традицію вручення щорічної премії Чернівецької міської Ради яку вручати до чергової річниці народження А. Кохановського:
a) за найкращі дослідження в номінаціях:
 за кращу наукову працю(і) про історію Чернівців та міського самоврядування;
 за крашу науково-популярну працю(і) з історії міста Чернівців,
b) за найбільш вдалі рішення щодо збереження і розвитку архітектурного обличчя міста в номінаціях:
 новобудова;
 реставрація і реабілітація історичних споруд;
 найбільш вдалий пам’ятник;
 комунікаційні рішення (транспортні розв’язки, парковки, вело доріжки, пандуси). 


4. Розглянути можливість встановлення в Чернівцях пам’ятника Антону Кохановському (можливий варіант – у 2017 р. – до 200-річчя з дня народження А.Кохановського). 

 

Одним із ключових аспектів дискусій було обговорення проблем пов’язаних із стратегією розвитку міста Чернівців в контексті європейської інтеграції України та набутому досвіду міст країн ЄС. В процесі даного обговорення учасники читань виступили з наступними пропозиціями:

 

1. Розробити і популяризувати дієву стратегію розвитку Чернівців як оригінального і неповторного європейського міста (із залученням до обговорення широкої громадськості).


2. Забезпечити надійні механізми практичного втілення стратегії через розробку чітких і конкретних алгоритмів взаємозв’язків між стратегією та щорічними програмами соціально-економічного розвитку і бюджетом міста Чернівці.
3. Визначити безумовною пріоритетністю в соціально-економічному розвитку Чернівців сфери архітектурно-історичного та мультикультурно-мистецького туризму шляхом прямого і безпосереднього відображення цієї пріоритетності в усіх програмних соціально-економічних та фінансово-бюджетних документах місцевої влади.


4. Здійснювати більш жорсткий і дієвий контроль за будівництвом нових і реставрацією та реабілітацією існуючих споруд в історичній частині міста.


5. Внести до пріоритетних напрямів міського розвитку сфери освіти, науки і відновлення, на експериментальному рівні, наукомісткого виробництва.


6. Переглянути структуру консультативно-дорадчих органів при Чернівецькій міській Раді та міськвиконкомі з метою створення відповідної вимогам часу системи їх комунікації з інститутами громадянського суспільства міста та провідними експертами з питань міського розвитку.


7. Запровадити практику організації громадських слухань із питань формування та виконання міського бюджету та інших суспільно-важливих питань життєдіяльності територіальної громади м. Чернівці

 

 


Заступник директора-начальник
науково-дослідного відділу Центру                      С. Гакман

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook