Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

25 вересня 2017
Анатолій Сапогівський: До Клішковецької громади вже хочуть доєднуватися інші населені пункти

Клішковецька сільська об’єднана територіальна громада утворилася у серпні 2015 році. До її складу входять Клішковецька сільська рада (села Клішківці та Млинки) і Полянська сільська рада (село Поляна). На сьогодні кількість населення в громаді складає близько восьми тисяч мешканців.


На території ОТГ маємо загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Леоніда Каденюка, гімназію, навчально-виховний комплекс у Клішківцях, а також навчально-виховний комплекс І-ІІІ ст. у  селі Поляна та загальноосвітню школу І ступеня у селі Млинки. Серед закладів охорони здоров’я – дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селах Клішківці та Поляна та один фельдшерсько-акушерський пункт у селі Млинки. До закладів культури входять будинок культури у Клішківцях, сільський клуб села Млинки та сільський клуб села Поляна, а також сільські бібліотеки Клішківців, Млинків та Поляни.


На території об’єднаної територіальної громади діє місцева пожежна охорона, яка обслуговує села ОТГ та прилеглі села.
Маємо також сміттєвоз, який надає послуги із вивезення сміття у селах Клішківці, Млинки та Поляна. Сміття вивозимо тричі на рік: навесні, влітку і восени – таким було рішення сходу громади та, відповідно, сесії.


На даний час основну увагу привернено до  ремонту інфраструктурних об’єктів. Державою виділено субвенцію на формування інфраструктури ОТГ. Цього року її використовуємо на такі проекти:

- «Капітальний ремонт дахового перекриття та фасадів (з утепленням стін) амбулаторії загальної практики сімейної медицини по вул. Свято-Дмитрівській, 76 в селі Поляна Хотинського району Чернівецької області».
- «Капітальний ремонт фасадів музичної школи (з утепленням) в с.Клішківці по вул. Головна, 68  Хотинського району Чернівецької області.»;
- «Капітальний ремонт фасадів приміщення (з утепленням стін) старого корпусу ЗОШ І-ІІІ ст. по вул. Струмінського, 6 в с. Клішківці Хотинського району Чернівецької області»;
- «Капітальний ремонт дахового перекриття та фасадів (з утепленням стін) фельдшерсько-акушерського пункту по вул. Грушевського, 4 в селі Млинки Хотинського району Чернівецької області»;
- «Реконструкція існуючого стадіону в селі Клішківці Хотинського району Чернівецької області»,
які отримали позитивний висновок ОДА та розглянуті і затверджені Мінрегіонбудом України.


За місцевий бюджет ми проводимо капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Клішківці та старого корпусу загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Леоніда Каденюка.


За рахунок коштів соцекономічного розвитку проводиться капітальний ремонт вулиць Щорса, Панфілова та Романюка, де підсипається піщано-гравійна суміш, а також здійснюється капітальний ремонт НВК в с. Клішківці, реконструкція діючої котельні для  місцевої пожежної охорони, добудова спортивної зали до гімназії.
Щодо кадрових питань, то на даний час ми поки не створювали власний відділ освіти, натомість делегували повноваження районному управлінню освіти. Те ж саме і по охороні здоров’я. Поряд з тим у нас створено фінансовий відділ, відділ бухгалтерського обліку і звітності, працює юрист-консульт та державний реєстратор речових прав, інспектор по реєстрації громадян. Тому роботу у нас налагоджено. На наступний рік плануємо, все ж таки, створювати власний відділ освіти.


Коли тільки відбувався процес об’єднання, люди ще вагалися, чи варто це робити.  Але сьогодні, коли ми вже другий рік об’єднані, самі відчули, що таке громада, адже тепер є кошти на прибирання, вивезення сміття, приведення до ладу вулиць тощо. Відчули позитив у плані фінансування, яке вже не залежить від району, вчителі та лікарі: вони отримали всі необхідні надбавки, матеріальні допомоги, виплати на оздоровлення. Тому жителі  зараз позитивно ставляться до того, що громада об’єднана.


До нас вже звернулася з питанням доприєднання Рухотинська сільська рада, куди входять населені пункти  Рухотин, Блищадь, Корнешти та  Гринячка. Люди бачать, що скрізь ведеться робота, піднімаються соціальні стандарти, і розуміють, що сьогодні децентралізація – це вихід з глухого кута, в який потрапили села.

 

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook