Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

28 грудня 2016
Недобоївська ОТГ: підсумки року

12 серпня 2015 року Долинянська, Керстенецька, Недобоївська та Ставчанська сільські ради Хотинського району прийняли рішення про створення об’єднаної територіальної громади із адміністративним центром у селі Недобоївці. 14 серпня утворення громади було затверджене рішенням обласної ради.
Сьогодні на території ОТГ знаходиться два загальноосвітніх навчальних заклади І-ІІ ступенів, два навчально-виховних комплекси, два дошкільні навчальні заклади, сім закладів культури та чотири амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Що було зроблено за цей час і чи покращилося життя місцевих мешканців, розповідає голова Недобоївської об’єднаної територіальної громади Юрій Юзва:

 

 

Юрій Юзва: Зміни, які відбуваються у зв’язку з реформою системи місцевого самоврядування – вони досить правильні. У першу чергу завдяки децентралізації в громади з’явилися кошти, і тепер значну частину проблемних питань ми можемо вирішувати власними силами. До цього 25 років наша комунальна власність – і не тільки нашої громади, а й по всій Україні, – перебувала в жахливому стані.
Якщо дивитися по бюджету, то власні надходження на цей рік планувалися у сумі 2 млн. 800 тис грн., зараз ми зібрали вже майже 4 млн. 900 тис. грн. Загальний бюджет станом на перше листопада – з усіма субвенціями – склав близько 25,2 млн. грн.


Цього року кожен населений пункт отримав фінансування. Держава нам виділила 4 млн. 370 тис. грн. на розвиток інфраструктури, плюс ми вклали в усі наші комунальні заклади і установи більше 1,8 млн. грн.. власних коштів. За наш рахунок проведено ремонти всіх навчальних закладів, закуплено необхідне обладнання, поставлено витяжки. У кожну школу ми закупили по два класи нових меблів – і продовжуватимемо робити це й надалі. Було відремонтовано першу чергу дитячого садка у Керстенцях, сьогодні там функціонує дві групи, де займається 38 діток. Однак ми маємо потребу в нових приміщеннях, і зараз за рахунок інфраструктурних коштів вже завершується ремонт другої черги – до Нового року садок зможе прийняти ще дві групи. Окрім того, проводимо ремонт будинку культури та будівлі сільської ради у Недобоївцях, який теж плануємо закінчити до кінця року.


 

До речі, зазначу, що ми залучаємо до будівельних і ремонтних робіт лише місцеві підрядні організації. По-перше, податки залишаються всередині громади, по-друге – це  людська відповідальність: якщо чужий прийшов, він зробив роботу як-небудь, і пішов, а тут все під контролем, по-третє – додаткові робочі місця для наших мешканців. Ми маємо три будівельних фірми, створили ще власне комунальне підприємство, яке почало діяти з липня. Матеріали на ремонт також закуповуємо у приватних підприємців, які працюють на території об’єднаної громади.
Щоб не було суперечностей між населеними пунктами, на одній з перших сесій був прийнятий план соціально-економічного розвитку, де ми з депутатами чітко визначили, що будемо робити.  І після того, як отримали інфраструктурну субвенцію, також проголосували на сесії, що робимо у першу чергу. Кожен населений пункт отримав свою частину коштів інфраструктури.
Ремонтуємо дороги, робимо освітлення вулиць. Для комунального підприємства придбали автогрейдер.

 

Василь Гаврилян, директор загальноосвітньої школи І-ІІ ст. села Керстенці:


 За цей рік, коли ми об’єдналися в територіальну громаду, багато чого змінилося, і ми це відчули. Більше йде фінансувань, проблеми, які накопичувалися роками, поступово починають вирішуватися: ми отримали комп’ютер, в кухні поставили витяжку, новий холодильник, відремонтували плити. З усіма питаннями ми звертаємося до нашого голови Юрія Михайловича, і ці питання вирішуються позитивно. Звичайно, що є питання і на перспективу, які треба вирішувати, але я думаю, що в цьому плані теж буде співпраця. З головою спілкуємось в телефонному режимі, окрім того, Юрій Михайлович часто буває у нашій школі, ми, у свою чергу, буваємо на виконкомах, сесіях.

 

Тетяна Білянська, завідувач Керстенецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини:

 

За той час, який ми перебуваємо в об’єднаній територіальній громаді, достатньо багато отримали як в плані лікувальних препаратів, так і медичного оснащення, починаючи від кушеток, крісел, медичних столів, закінчуючи препаратами для невідкладної медичної допомоги. Як керівник я задоволена. Ліки маємо в достатній кількості, щоб мешканці села не відчували потребу. Думаємо у перспективі за апаратуру. Амбулаторія надає всі медичні послуги, які має надавати первинна ланка медицини, маємо два ліжка для амбулаторного лікування.

Задля інтересів громади, вважає  голова Недобоївської ОТГ, мають прийматись рішення, які, можливо, не зовсім практичні, однак необхідні в плані подальшого розвитку:
 

Юрій Юзва: Незважаючи на те, що школи не мають достатньої кількості учнів, ми навіть не піднімаємо питання про їх закриття, а максимум намагаємося зберегти те, що  у нас є. Якщо ми почнемо з неправильних кроків, вся децентралізація в державі піде нанівець, тому що люди відмовляться. А нам треба навпаки – наближувати послуги до людей, а не відтягувати їх.
В цьому році ми наполовину зменшили податки на землю, щоб трохи зняти з людей цей тягар. Звичайно, я розумію, на що йду, однак людям треба дати віддушину, щоб вони відчули зміни. І тим більше, коли щось станеться не так, у нас є завжди резерв,  де підняти цю ставку оподаткування. Треба дати людям розвиток, підтримати, адже сьогодні «задавити» будь-кого з нас – це елементарно.

 

Один з важливих напрямів роботи, зазначає Юрій Юзва - соціальний захист окремих категорій населення:

 

В об’єднаній територіальній громаді ми взяли курс на соціальний захист ветеранів та учасників АТО. На сьогодні ми маємо двадцять шість учасників, троє ще перебувають у військах. На жаль, трагічно загинув, виконуючи свій громадянський обов’язок, один з учасників АТО Валерій Ротар з Долинян. Сьогодні сім’я цього та інших військовослужбовців потребують соціального захисту і уваги громади. Ми прийняли програму «Надія»,  у якій для кожного учасника АТО заклали винагороду в сумі 2 тис. грн. Вісімнадцять  учасників АТО отримали земельні ділянки в с.Керстенці,  ще четверо – в суміжних селах.   Зараз маємо ще три заяви і вирішуємо питання щодо виділення земельних ділянок. Тобто це питання ми закриємо. До речі, похорон нашого покійного Валерія повністю провели за рахунок громади.

 

Особлива гордість Недобоївської об’єднаної територіальної громади – пожежна команда.

 

Юрій Юзва: Намагаємось переймати і впроваджувати  європейський досвід, адже в Європі пожежна команда – це волонтери, громада купує техніку, а люди на добровільних засадах працюють. Наша команда – це гарний приклад співпраці громади та приватного бізнесу. Автомобіль придбано і обладнано за кошти приватного підприємця В’ячеслава Тодосійчука. Пожежна команда складається з чотирьох штатних працівників та п’яти волонтерів, які працюють на добровільних засадах. Зазначу, що люди активно відгукнулися на цю ідею, було багато охочих. Свою діяльність команда розпочала 5 квітня, і вже до початку відкриття було два виїзди, причому, не в об’єднану громаду, а в сусідні села. Наші пожежники прибули перші і локалізували пожежу до прибуття центральної бригади з Хотина. Команда виїжджає за дзвінком, на посту завжди є черговий. Виїздів було дуже багато, особливо влітку, в сухий період – по два-три на день: горіла трава, горіли будинки. Наші пожежники гарно справлялися зі своїми обов’язками.


Автомобіль новий, ми купували його в Харкові, їздили туди разом з підприємцем, подивилися, а потім з нашим волонтером пригнали його сюди.
Наші пожежники, перевіривши автомобіль, сказали, що він у дуже гарному стані. Коли придбали, на спідометрі була всього тисяча кілометрів. Ємність води – 2,5 тонни, окрім того, у нас ще є один автомобіль на чотири тонни, і в разі необхідності можна здійснювати підвіз води. Пожежна команда чергує цілодобово, а волонтери за необхідністю.

 

Олександр Овчінніков, головний фахівець Хотинського відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій в Чернівецькій області:


 У нас в районі таких громад, де є пожежний автомобіль, чотири, але я хотів би зазначити, ця громада найактивніша. Як ви бачите, тут уже є волонтери, які працюють спільно з працівниками місцевої пожежної команди. Разом з ними ми уже традиційно проводимо заходи з пожежної безпеки для дітей.
Щоб навчати волонтерів, проводяться курси. Вони тривають три місяці, навчання проходить в Чернівцях, у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Волонтерів вчать азам, потім вони мають постійно підвищувати свою підготовку, ми також проводимо заняття з волонтерами, показуємо те, що знаємо, ділимося своїм досвідом.  Автомобіль досить сучасний, новий, техніка працює безвідмовно.

 

Василь Майданський, волонтер:

 

Хочеться приносити селу, громаді якусь користь. Вчитися було взагалі не складно, наше завдання – приїхати на місце, де виникла якась надзвичайна ситуація, зробити доступний під’їзд, щоб вже, власне, пожежна бригада змогла під’їхати і займатися своєю роботою. Чи ведемо роз’яснювальну роботу? Я думаю, що після декількох випадків, які сталися в селі, люди самі зрозуміли, чого не варто робити, і тепер більш свідомо до цього ставляться. Якщо бачимо небезпечні моменти, то, звичайно, розказуємо.  

 

Валерій Зозуляк , волонтер:

 

Якщо скрутне становище, людям треба допомагати. При бажанні це робити нескладно. Коли ти показуєш, що можеш безкорисно допомагати людям, то це є прикладом для інших, і кількість волонтерів збільшується.  Об’єднання дало багато, село розвивається, народ стає більш дружнішим. Якщо раніше десь когось і не знав в сусідніх селах, то зараз люди більше спілкуються.
Незалежно від того, чи належить село до громади, чи ні, наша машина виїжджає за викликом. Якщо треба, довозимо воду. Чергування несуть штатні працівники. Нам достатньо дзвінка – ми вже орієнтуємося за ситуацією.   

 

В’ячеслав Тодосійчук, підприємець:

 

Пожежна команда – це вже результат створення територіальної громади. Сьогодні це є викликом часу. Я є депутатом районної ради, люди надали мені такі повноваження, тому відчуваю перед ними відповідальність. Почитавши закони, ми зрозуміли, що можемо стати центром такої громади, і долучилися до її створення. Але я ще до цього підприємець, фермер, їжджу Європою, бачу, як працюють громадські діячі, як взагалі працюють ініціативні люди. У Польщі побачив, як діє така пожежна команда, загорівся цією ідеєю і тривалий час її виношував. Вже за допомогою об’єднаної громади це вдалося реалізувати. Ми придбали цю машину, дали приміщення, громада утримує колектив, і разом ми здійснюємо добру справу.
Розвитку громад сьогодні перешкоджає, на мій погляд, мала кількість ініціативних людей.  Можливо, ця апатія спричинена тим, що твориться «в верхах». Мало позитиву. Тому якщо зможемо в малій громаді створити лад, то цим покажемо приклад і для інших.
Чи не помилилась громада у виборі? Бачимо, що ні. Ми, наприклад, як центр громади, є самодостатнім селом, тому змогли б вижити, профінансуватися, але ми долучили до себе тих людей, які нам повірили, і тепер вони бачать певний результат. Хоча реальні дієві результати  відчуються не за один рік, а будуть, якщо працювати, трохи пізніше.

Для ефективної роботи важливим є вирішення кадрових питань. За словами Юрія Юзви, вони теж над цим працюють:

 

Юрій Юзва: Сьогодні апарат складається з голови, двох заступників, фінансового, бухгалтерського, юридичного відділів і сектору земельних ресурсів. За штатом у нас 32 працівники, фактично є 26. В кожному селі маємо старосту і діловода, плюс наші землевпорядники також працюють по селах декілька днів на тиждень. Спочатку в сільській раді було четверо осіб і я п’ятий, і це було досить важко, адже йшло завершення бюджетного року, і кожне село потрібно було «дотягнути».  Потім вже почали шукати людей. Частину фахівців нам вдалося «переманити» з інших установ з Хотина та Чернівців, у нас залишились майже всі наші бухгалтери. Незважаючи на це, кадрове питання залишається актуальним. Люди цікавляться, проходять стажування, однак не всім, особливо молоді, підходять заробітна платня та умови праці, адже потрібно добиратися.
Але загалом ми налаштовані оптимістично, переконаний, що всі питання нам вдасться поступово вирішити.

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Микола Ярмистий: дотримання принципів вірно служити українському народові та українській державі закладені в обітниці ще 100 років тому Наталія Пасічник: Урядом затверджений новий Порядок призначення житлових субсидій Державна служба є критерієм розвитку нашої держави Тетяна Лукащук: "КДС" - це надійний інструмент реалізації новітнього напряму системи підвищення кваліфікації держслужбовців Микола Проданюк: Публічні закупівлі мають бути відкриті, чесні та прозорі Микола Савчук: Путильський район сьогодні Леся Нос: Налагодження комунікації з громадянським суспільством – важлива складова успіху в реалізації державної політики Діяльність суду: Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією Юрій Півень: Про стан соціального захисту населення області у 2017 році Лідія Гайдей: Культурне життя Заставнівщини Євгенія Бойко: Створення сприятливого інвестиційного клімату – одне із пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку Новоселицького району Лілія Гриневич: Наше завдання - підняти якість освіти і якість вивчення української мови у школах викладання мовою нацменшин, зберігши при цьому використання і вивчення предметів рідною мовою Відділ з питань туризму Чернівецької ОДА: Туризм на Буковині Тетяна Лукащук: Деякі аспекти проведення атестації претендентів на посади державної служби щодо вільного володіння державною мовою Володимир Дьяченко: Соціальні питання – лідери серед звернень громадян Павло Петренко: Правова допомога і правовий захист є надзвичайно актуальним для всіх українських громадян Уряд проводить капітальний ремонт країни Юрій Кітар: Ми маємо резерви та потенціал для розвитку району Буковинці можуть видати свої книги за кошти обласного бюджету Любов Крикливець: Основне завдання реформи – у підвищенні рівня доступності та якості медичної допомоги Валентина Юрчук: Про роботу Центру надання адміністративних послуг Заставнівської районної державної адміністрації Іван Друцул: Кіцманський район сьогодні Роман Криган: Реформування служби зайнятості та ситуація на ринку праці Буковини Юрій Півень: Стан призначення та виплати субсидій населенню по Чернівецькій області Олег Стецевич: Завдання і пріоритетні напрямки розвитку кадрового забезпечення органів державної влади та ... Руслан Сенчук "Вижницький район: виклики, досягнення та перспективи" Анатолій Круглашов: Десять років готуємо магістрів за спеціальністю «Державна служба» Юлія Яківчек: Основні принципи роботи – вчасно виявити дитину у складних життєвих обставинах і вдало її влаштувати Оксана Палійчук: Децентралізація освітньої галузі в Чернівецькій області Любов Нечипорук: Громади мають можливість реалізувати право на власне радіомовлення Віорел Ястремський: Герцаївський район сьогодні Ольга Гришин-Грищук: Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах Михайло Леньков: Роль Національного агентства України з питань державної служби та її територіальних органів в імплементації Закону України Микола Ярмистий: Новий Закон України «Про державну службу» як компетентнісна модель управління людськими ресурсами Петро Шевчук: Патології у системі державного управління Володимир Бойко: Можливості застосування досвіду країн ЄС для реформування системи професійного навчання державних службовців Аліна Агопшук: «Зелене золото» Буковини – то її ліси В’ячеслав Хохуляк: Нотаріуси виконують функції державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Світлана Штефанчук: Система безоплатної правової допомоги як спосіб захисту прав і свобод людини Богдан Вітовський: З молоддю працюємо на партнерських засадах Олена Головіна: Профілактика стресу в професійній реалізації державних службовців Молодь на державній службі: Мар’яна Антимійчук
Детально про проекти Державного фонду регіонального розвитку для об'єднаних громад Чернівецької області Вікторія Чебан: Центр розвитку місцевого самоврядування створений в рамках реформи децентралізації Ярослав Кушнірик: Стан та перспективи розвитку ОСББ у місті Чернівці Олексій Грушко: "Стратегічне планування у громадах: необхідність та дороговказ розвитку" Сторожинецька ОТГ показала результати річної діяльності Олексій Грушко: Субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад (Україна та Чернівецька область) Олександр Ковальчук: Нові можливості для підтримки і фінансування місцевого та регіонального розвитку Анатолій Сапогівський: До Клішковецької громади вже хочуть доєднуватися інші населені пункти Мік Мюллей, Віталій Юрків: Програма DOBRE як інструмент для підтримки та економічного розвитку громад Ольга Чепель: Про форми співробітництва територіальних громад Марія Довгань: Бібліотеки в умовах децентралізації Представники ЄС взяли участь у відкритті Чернівецького підрозділу установи «Центр розвитку імсцевого самоврядування» Микола Федорук: Про законодавчу діяльність з питань децентралізації влади Леонід Швець: Основне завдання сьогодні – працювати над наповненням бюджету Кадрові питання в об'єднаних громадах: яких фахівців потребують ОТГ? Роман Єрема: Перспективи розвитку системи надання соціальних послуг у Вижницькому районі Станіслав Сухар: Якщо люди налаштовані працювати - розвиток буде Тетяна Татарчук: Об’єднані громади Буковини: потенціал, виклики, перспективи Земельні питання – одна найбільш складних ділянок в діяльності органів місцевого самоврядування Верховна Рада прийняла важливі законопроекти з питань децентралізації. Коментар експерта: Ольга Чепель Недобоївська ОТГ: підсумки року Володимир Чоботарь: Люди зрозуміли, що реформа – це правильний крок Тарас Халавка: Цьогорічний процес об'днання громад має свої особливості Василь Равлик: Можна по-різному ставитися до реформи децентралізації, але лишатися на тому місці, де ми є зараз, неможливо Іван Мунтян: Оновлений склад обласної ради повинен виправдати очікування громади Друга хвиля об’єднання громад на Буковині: стан та перспективи Сергій Колотило: Перспективу подальшого розвитку вбачаємо саме в об’єднанні громад Децентралізація: коротко про головне В області працюватиме 11 бюро правової допомоги Василь Падурі: «Півроку на посаді: перші результати» Петро Чебан: Пріоритетні напрямки сільської ради - залучення додаткових коштів та створення робочих місць Євген Прокопець: Громади, які не об’єдналися, на сьогодні у програші Ольга Чепель: Децентралізація в Чернівецькій області: міфи та реальність Ілля Карлійчук: Маємо багато завдань у сфері житлово-комунального господарства Григорій Ванзуряк: Із прихильників реформи ми стали тими, хто взяв на себе зобов’язання її розпочати Христина Марчук: Законодавче забезпечення реформи децентралізації Більше коштів субвенції із Держбюджету-2016 отримають громади, що об’єднались із сільськими територіями, – Геннадій Зубко Валерій Романенко: Люди вже зрозуміли, що їх благополуччя залежить виключно від їх активності і бажання щось змінити у своєму житті Аркадій Шова: Ми знали, що будуть труднощі, і готові їх вирішувати «Посли реформ»: Чому необхідно проводити реформу місцевого самоврядування? Тарас Халавка: Врахування фактору поліетнічності при формуванні об’єднаних територіальних громад у Чернівецькій області Антоніна Скидан: Наша мета – спроможна, самодостатня, сильна громада Василь Цуркан: Використання міжнародного досвіду в роботі Острицької сільської ради І. Баб'юк, О.Чепель "Основні аспекти формування спроможних територіальних громад"
Формування система державної служби в Україні в 1917–1918 рр. Управління персоналом в умовах змін До проблеми міжкультурної взаємодії Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Білозерський Василь Михайлович (1825 – 1899) Тетяня Гаман: Навчання старост об’єднаних територіальних громад доброму врядуванню – потреба сьогодення (з досвіду Хмельницького центру ППК) Владислав Струтинський: Антон Кохановський – політик, громадянин, патріот Чернівців Виконавчі структури в ОТГ: закордонний досвід, українські реалії та перспективи (презентація наукового видання) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бачинський Юліан Олександрович (1870 – 1940) Тарас Халавка: Закордонний досвід формування органів влади базового рівня (на прикладі польських гмін) Микола Ярмистий: Професійна компетентність службовців органів влади в системі публічного управління (концептуальний підхід) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бандера Степан Андрійович (1909-1959) Презентовано енциклопедичний довідник «Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні» Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Антонович Володимир Боніфатійович (1834 – 1908) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 3) Практика реформування місцевих органів влади в системі публічного управління Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Георгій Андрузький Олег Зубчик: Державна політика України у сфері вищої освіти Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 2) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій Сергій Швидюк: Еволюція сучасної польської муніципальної системи Олексій Колесников:Старости в об'єднаних громадах: потреба в модернізації законодавства Тетяна Скутар: Історико-культурні туристичні ресурси як основа розвитку пізнавального туризму в Чернівецькій області Вікторія Чебан: Децентралізація: нові можливості для територіальних громад Валентина Богатирець: Англійська мова як інструмент розвитку комунікативного простору України Олександр Марусяк: Кримський трансфер 1954 р.: формально-юридичний аспект Анжеліка Дзюбко: Допомога онлайн-ресурсів у вивченні англійської мови Світлана Бостан: Упровадження інституту фахівців із соціальної роботи як перспективний напрям роботи соціальних служб Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархії. Частина ІІ. Пріоритети розвитку територіальних громад в контексті децентралізації влади: досвід Херсонської області Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархій (Частина І) Наталія Нечаєва-Юрійчук: Виклики етнополітичній стабільності в Україні та перспективи їхнього подолання (на прикладі Чернівецької області) Сергій Гакман: Фактор шляхів сполучення у долі Буковини під час світових війн та післявоєнного врегулювання Пропозиції науково-практичного семінару «Сучасні методи та інструментарії управління регіональними етнополітичними процесами» Максим Ярмистий "Завдання щодо удосконалення структурно-функціональної системи" Уляна Гев'юк "Механізми участі національних меншин у суспільно-політичному житті України" А. Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005-2013 рр.) Частина ІІ І. Буркут "Незалежність потрібно захищати" Пропозиції учасників Муніципальних читань імені Антона Кохановського А.Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005 – 2013 рр.) Частина 1" С.Гакман "Російська інтервенція в Україну в контексті міжнародного права" Б.Руснак "Особливості проведення позачергових виборів народних депутатів 26 жовтня 2014 року"
шукайте нас на facebook