Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

08 вересня 2016
Сергій Колотило: Перспективу подальшого розвитку вбачаємо саме в об’єднанні громад

В області триває процес децентралізації. Зокрема, зараз ведеться активна робота щодо створення ще однієї об’єднаної територіальної громади – Вижницької. Про те, як відбувається цей процес, «Буковинському віснику» розповів заступник Вижницького міського голови Сергій Колотило.


«БВ»: Коли виникло рішення створити об’єднану громаду?
С.К.:
Після того, як затвердили Перспективний план формування територіальних громад області, це питання було винесено на сесію міської ради. Депутати прийняли рішення звернутись до навколишніх сіл Банилів, Мілієве, Іспас, Чорногузи, Виженка, Багна і Черешенька з пропозицією утворити одну об’єднану громаду із адміністративним центром у Вижниці, як це передбачено методикою. Однак, мабуть у зв’язку з місцевими виборами, питання залишилось відкритим. Банилів і Виженка дали відмову, решта сільських рад навіть не відповіли на наше звернення.


У травні, за пропозицією голови Громадської ради при Вижницькому міському голові, депутата Чернівецької обласної ради Чорнея Михайла Васильовича, питання про об’єднання громад вирішили розглянути на засіданні громадської ради. Це засідання відбулося у такому досить широкому форматі спільно з членами виконавчого комітету та депутатами міської ради,  щоб повторно, вже у цьому скликанні, ініціювати об’єднання. 18 травня це звернення було прийнято на сесії. Ми дещо вийшли за межі перспективного плану і запропонували приєднатися також ближнім селам з Путильського району, адже багато хто з їх мешканців працюють у Вижниці, отримують медичні послуги в районній лікарні, діти навчаються у школі.


Ми почали роз’яснювальну роботу, їздили на збори сіл, розповідали про суть реформи та її перспективи. Нас дуже потужно підтримав Офіс реформ регіонального відділення Асоціації міст України (проект ПУЛЬС). Спільно з його експертами ми переконували людей, щоб вони не були осторонь реформи, а стали її активними учасниками ().


На сьогодні згоду про об’єднання нам надали Виженка, Багна, Черешенька, Чорногузи, Іспас та Мілієве. Банилів, Розтоки і Підзахаричі відмовились, вони поки що не готові так працювати. Практично, усі сільські ради вже схвалили проекти рішень про об’єднання. 31 серпня рішення про об’єднання та план організаційних заходів, які передбачаються для цього, схвалила міська рада. Наразі чекаємо рішення ще одного населеного пункту, там є деякі вагання, вони хочуть уточнити окремі моменти.

 

Якщо все буде гаразд, ми відправимо наші проекти рішень до обласної державної адміністрації на висновок щодо того, чи відповідають вони Конституції і Законам України. Після позитивного висновку органи місцевого самоврядування будуть приймати остаточне рішення про утворення об’єднаної територіальної громади, а також очікувати на призначення виборів до органів місцевого самоврядування об’єднаної громади та голови ОТГ.


«БВ»: Які настрої громади?
С.К.:
Реформу сприймають по-різному. Люди думають, що це знову буде, як раніше, у радянські часи, колгосп. Але зрозуміло, що це зовсім інше.
Відверто кажучи, у нас в місті більше доходів, ніж у сільських рад, але, разом з тим, не можна сказати, що ми дуже добре живемо. Звичайно, маємо можливість щось планувати, покращувати благоустрій міста, реалізовувати певні інфраструктурні проекти, але навіть при тих коштах, які у нас є, не все бажане можемо реалізувати. Перспективу ми вбачаємо саме у об’єднанні, це дозволить краще жити і розвиватися.


«БВ»: Яким будуть наступні кроки?
С.К.:
У нас поки відбулося одне засідання робочої групи. На наступному плануємо попередньо розглянути статут майбутньої об’єднаної територіальної громади, стратегію її розвитку, а також нагальні питання сіл, які потрібно вирішувати, щоб спільно рухатися вперед і бачити перспективу.

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook