Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

02 червня 2016
Василь Падурі: «Півроку на посаді: перші результати »

Василь Падурі, Чудейський сільський голова


На посаді голови Чудейської сільської ради працюю вже півроку. Намагався працювати так, щоб не було соромно дивитися людям в очі. За цей період роботи вдалося чимало зробити, а головне – мешканці Чудею та Нової Красношори відчули, що вони справжні господарі свого села, а також зрозуміли, що мають всі можливості втілювати свої ідеї і проекти.


За цей час намагався зробити село чистішим та охайнішим. Ми провели роботу з благоустрою, прибрали стихійні сміттєзвалища. Поряд з тим залишається ще багато невиконаної роботи. Так, зокрема, необхідно організувати вивіз сміття із села та провести з населенням роз'яснювальну роботу про самодисципліну та сортування побутових відходів. Іноді просто шокує те, як наші мешканці не дбають про чистоту довкілля. В окремих господарствах побутові відходи та будівельні матеріали зберігають      майже на дорозі. Через це загороджується доступ до канав. А повені минулих років показали, що канави для відведення стічних вод завжди повинні бути очищеними від сміття та непотребу. Правило, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять, потрібно засвоювати ще із садочка та школи, тому такій виховній роботі приділяємо багато уваги.


Потрібно також привести в належний стан всі дороги, які ведуть до кожного хутора, кожної хати, щоб в будь-який час, незалежно від погодних умов, люди мали можливість вільно пересуватись.
У цьому напрямку ми провели відповідні роботи на гравійній дорозі Чудей – Нова Красношора. Там зроблено влаштування верхнього шару ґрунтової дороги та викопано канави з обох сторін. Зараз дорожнє покриття в хорошому стані.

 

Спільними зусиллями Сторожинецького держлісгоспу, Сторожинецького держспецлісгоспу АПК та мешканців хутора відремонтували один кілометр гравійної комунальної дороги. Окрім того, спільними зусиллями мешканців вулиці Молодіжної відремонтували триста метрів гравійної дороги. Проведено ямковий ремонт асфальтового покриття на центральній дорозі. Також за цей період відремонтували світлофори, що дало можливість відрегулювати дорожній рух на ділянці поблизу школи та дитячого садка. Встановили дорожні знаки та пішохідні переходи біля всіх трьох шкіл. Також в планах на майбутнє продовжити освітлення вулиць та доріг сіл Чудей та Нова Красношора.


Поряд з цим лишається ще багато невирішених проблем.
Служба автомобільних доріг повинна приводити у належний санітарний стан дороги загального користування та придорожні лісосмуги.       Однак розчистка лісосмуг багато років не здійснювалась, тому ми самі розпочали цю роботу. Думаємо привести до ладу придорожню смугу, яка проходить з обох боків центральної дороги від села Буденець до центру Чудея.
Також болючим є питання благоустрою сільського кладовища, адже в літній період потрібно хоча б раз на місяць прибирати біля могил. Необхідно очистити  сухі  дерева  та огородити територію Саме тому закликаємо мешканців, щоб вони стежили за чистотою на кладовищі, а відповідальних осіб – організовувати вивіз сміття один раз на тиждень. В  селі Нова Красношора вже проведено роботу із очистки дерев на кладовищі


Турбує і стан земельних ділянок, зокрема паїв у натурі, які наші мешканці отримали від колективного господарства – близько п’ятдесяти гектарів землі. На сьогодні ця земля з різних причин не обробляється і заростає бур'янами, тоді коли ми купуємо привізні корми, зернові культури та овочі.
Актуальне питання – виділення земельних ділянок під будівництво та обслуговування житлових будівель. В чергу на отримання землі колишнього танкодрому є близько 320 заяв, а розроблений генплан розрахований на 175 будівельних частин.


Ці землі в 2000-му році Міністерство оборони передало Сторожинецькій районній раді однак документально акта прийому-передачі землі оформлено не було.
23 березня 2016 року ми отримали лист від Міністерства оборони, в якому зазначено, що на ці землі є державний акт ще часів СССР, в 2016-2017 роках вони планують привести до ладу всю необхідну документацію. Хоча справа щодо повернення громаді села Чудей цих земель знаходиться в Київському суді, ми плануємо вирішити це питання на рівні району та області, сподіваючись на розуміння та підтримку керівництва.


Також болючим питанням є дороги, які знаходяться між земельними ділянками. Ними складно проїхати на легковій машині, не говорячи вже про сільськогосподарську техніку (трактори, культиватори). Огороджуючи власні земельні ділянки, власники захоплюють ще й по 2 - 2,5 метри дороги, тим самим перекривають проїзд. Я звернувся до всіх землевласників з проханням перенести загорожі із  самовільно захоплених метрів дороги і дати доступ іншим для вільного та безперешкодного   пересування  до   своїх   земельних ділянок. Окрім того, в майбутньому ці земельні ділянки можуть переоформлятись під забудову, тому у перспективі треба розраховувати на те, що тут буде двосторонній рух.


На сільському стадіоні проведено розчистку алеї каштанів. Школі   №1    та навчальному виховному комплексу дано доручення підтримувати стадіон у належному стані. Молодь ми закликали не розпивати на території алкогольні напої та не залишати за собою сміття. На прохання різних релігійних конфесій будемо надавати  стадіон для проведення різних релігійних свят, а також спортивних та розважальних заходів.


Таким є мій звіт про проведену роботу за п’ять місяців перебування на посаді. Ще декілька слів про формування бюджету сільської ради. Основними джерелами поповнення бюджету є:


Податок на землю – 29 511 грн.
Акцизний збір – 11 7791 грн.
Лісогосподарський податок – 13 2902 грн.
Податок на нерухоме майно – 4 552 грн.
Земельний податок з юридичних осіб – 55 772 грн.
Орендна плата з юридичний осіб – 26 255 грн.
Орендна плата з фізичних осіб – 39 414 грн.
Екологічний податок (за забруднення) – 28 79 грн.
Держмито (паспорт) – 17 910 грн.
Надходження від продажу землі – 39 031 грн.
Ці кошти використовуються  для потреб села.

Власні доходи загального фонду на 2016 рік:
План – 593 000 грн.

З районного бюджету:
Субвенція на утримання ДНЗ та БНК – 1 399 200 грн.
Видатки загального фонду на 2016 рік – 1 992 200 грн., в т. ч. на заробітну плату і нарахування по ній – 1729 100 грн.
Придбання продуктів харчування – 12 000 грн.
Оплата електроенергії – 63 800 грн.
Оплата інших енергоносіїв – 8 000 грн.
Інші   виплати   населенню – 4 600   (матеріальна допомога)
Інші поточні видатки – 24 300 грн.
Використання товарів і послуг – 42 400 грн.
Власні доходи загального фонду за І квартал  2016 року – 16 3600 грн.
Фактично надійшло – 242 557 грн.

Видатки    загального    фонду   за   І   квартал
500014 грн в т. ч. на з/плату і нарахування по ній -436106 грн.
Оплата електроенергії - 31459 грн.
Придбання продуктів харчування для ДНЗ -17640 грн.
Інші виплати населенню - 1450 грн.
Інші поточні видатки - 133359 грн.

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Микола Ярмистий: дотримання принципів вірно служити українському народові та українській державі закладені в обітниці ще 100 років тому Наталія Пасічник: Урядом затверджений новий Порядок призначення житлових субсидій Державна служба є критерієм розвитку нашої держави Тетяна Лукащук: "КДС" - це надійний інструмент реалізації новітнього напряму системи підвищення кваліфікації держслужбовців Микола Проданюк: Публічні закупівлі мають бути відкриті, чесні та прозорі Микола Савчук: Путильський район сьогодні Леся Нос: Налагодження комунікації з громадянським суспільством – важлива складова успіху в реалізації державної політики Діяльність суду: Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією Юрій Півень: Про стан соціального захисту населення області у 2017 році Лідія Гайдей: Культурне життя Заставнівщини Євгенія Бойко: Створення сприятливого інвестиційного клімату – одне із пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку Новоселицького району Лілія Гриневич: Наше завдання - підняти якість освіти і якість вивчення української мови у школах викладання мовою нацменшин, зберігши при цьому використання і вивчення предметів рідною мовою Відділ з питань туризму Чернівецької ОДА: Туризм на Буковині Тетяна Лукащук: Деякі аспекти проведення атестації претендентів на посади державної служби щодо вільного володіння державною мовою Володимир Дьяченко: Соціальні питання – лідери серед звернень громадян Павло Петренко: Правова допомога і правовий захист є надзвичайно актуальним для всіх українських громадян Уряд проводить капітальний ремонт країни Юрій Кітар: Ми маємо резерви та потенціал для розвитку району Буковинці можуть видати свої книги за кошти обласного бюджету Любов Крикливець: Основне завдання реформи – у підвищенні рівня доступності та якості медичної допомоги Валентина Юрчук: Про роботу Центру надання адміністративних послуг Заставнівської районної державної адміністрації Іван Друцул: Кіцманський район сьогодні Роман Криган: Реформування служби зайнятості та ситуація на ринку праці Буковини Юрій Півень: Стан призначення та виплати субсидій населенню по Чернівецькій області Олег Стецевич: Завдання і пріоритетні напрямки розвитку кадрового забезпечення органів державної влади та ... Руслан Сенчук "Вижницький район: виклики, досягнення та перспективи" Анатолій Круглашов: Десять років готуємо магістрів за спеціальністю «Державна служба» Юлія Яківчек: Основні принципи роботи – вчасно виявити дитину у складних життєвих обставинах і вдало її влаштувати Оксана Палійчук: Децентралізація освітньої галузі в Чернівецькій області Любов Нечипорук: Громади мають можливість реалізувати право на власне радіомовлення Віорел Ястремський: Герцаївський район сьогодні Ольга Гришин-Грищук: Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах Михайло Леньков: Роль Національного агентства України з питань державної служби та її територіальних органів в імплементації Закону України Микола Ярмистий: Новий Закон України «Про державну службу» як компетентнісна модель управління людськими ресурсами Петро Шевчук: Патології у системі державного управління Володимир Бойко: Можливості застосування досвіду країн ЄС для реформування системи професійного навчання державних службовців Аліна Агопшук: «Зелене золото» Буковини – то її ліси В’ячеслав Хохуляк: Нотаріуси виконують функції державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Світлана Штефанчук: Система безоплатної правової допомоги як спосіб захисту прав і свобод людини Богдан Вітовський: З молоддю працюємо на партнерських засадах Олена Головіна: Профілактика стресу в професійній реалізації державних службовців Молодь на державній службі: Мар’яна Антимійчук
Детально про проекти Державного фонду регіонального розвитку для об'єднаних громад Чернівецької області Вікторія Чебан: Центр розвитку місцевого самоврядування створений в рамках реформи децентралізації Ярослав Кушнірик: Стан та перспективи розвитку ОСББ у місті Чернівці Олексій Грушко: "Стратегічне планування у громадах: необхідність та дороговказ розвитку" Сторожинецька ОТГ показала результати річної діяльності Олексій Грушко: Субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад (Україна та Чернівецька область) Олександр Ковальчук: Нові можливості для підтримки і фінансування місцевого та регіонального розвитку Анатолій Сапогівський: До Клішковецької громади вже хочуть доєднуватися інші населені пункти Мік Мюллей, Віталій Юрків: Програма DOBRE як інструмент для підтримки та економічного розвитку громад Ольга Чепель: Про форми співробітництва територіальних громад Марія Довгань: Бібліотеки в умовах децентралізації Представники ЄС взяли участь у відкритті Чернівецького підрозділу установи «Центр розвитку імсцевого самоврядування» Микола Федорук: Про законодавчу діяльність з питань децентралізації влади Леонід Швець: Основне завдання сьогодні – працювати над наповненням бюджету Кадрові питання в об'єднаних громадах: яких фахівців потребують ОТГ? Роман Єрема: Перспективи розвитку системи надання соціальних послуг у Вижницькому районі Станіслав Сухар: Якщо люди налаштовані працювати - розвиток буде Тетяна Татарчук: Об’єднані громади Буковини: потенціал, виклики, перспективи Земельні питання – одна найбільш складних ділянок в діяльності органів місцевого самоврядування Верховна Рада прийняла важливі законопроекти з питань децентралізації. Коментар експерта: Ольга Чепель Недобоївська ОТГ: підсумки року Володимир Чоботарь: Люди зрозуміли, що реформа – це правильний крок Тарас Халавка: Цьогорічний процес об'днання громад має свої особливості Василь Равлик: Можна по-різному ставитися до реформи децентралізації, але лишатися на тому місці, де ми є зараз, неможливо Іван Мунтян: Оновлений склад обласної ради повинен виправдати очікування громади Друга хвиля об’єднання громад на Буковині: стан та перспективи Сергій Колотило: Перспективу подальшого розвитку вбачаємо саме в об’єднанні громад Децентралізація: коротко про головне В області працюватиме 11 бюро правової допомоги Василь Падурі: «Півроку на посаді: перші результати» Петро Чебан: Пріоритетні напрямки сільської ради - залучення додаткових коштів та створення робочих місць Євген Прокопець: Громади, які не об’єдналися, на сьогодні у програші Ольга Чепель: Децентралізація в Чернівецькій області: міфи та реальність Ілля Карлійчук: Маємо багато завдань у сфері житлово-комунального господарства Григорій Ванзуряк: Із прихильників реформи ми стали тими, хто взяв на себе зобов’язання її розпочати Христина Марчук: Законодавче забезпечення реформи децентралізації Більше коштів субвенції із Держбюджету-2016 отримають громади, що об’єднались із сільськими територіями, – Геннадій Зубко Валерій Романенко: Люди вже зрозуміли, що їх благополуччя залежить виключно від їх активності і бажання щось змінити у своєму житті Аркадій Шова: Ми знали, що будуть труднощі, і готові їх вирішувати «Посли реформ»: Чому необхідно проводити реформу місцевого самоврядування? Тарас Халавка: Врахування фактору поліетнічності при формуванні об’єднаних територіальних громад у Чернівецькій області Антоніна Скидан: Наша мета – спроможна, самодостатня, сильна громада Василь Цуркан: Використання міжнародного досвіду в роботі Острицької сільської ради І. Баб'юк, О.Чепель "Основні аспекти формування спроможних територіальних громад"
Формування система державної служби в Україні в 1917–1918 рр. Управління персоналом в умовах змін До проблеми міжкультурної взаємодії Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Білозерський Василь Михайлович (1825 – 1899) Тетяня Гаман: Навчання старост об’єднаних територіальних громад доброму врядуванню – потреба сьогодення (з досвіду Хмельницького центру ППК) Владислав Струтинський: Антон Кохановський – політик, громадянин, патріот Чернівців Виконавчі структури в ОТГ: закордонний досвід, українські реалії та перспективи (презентація наукового видання) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бачинський Юліан Олександрович (1870 – 1940) Тарас Халавка: Закордонний досвід формування органів влади базового рівня (на прикладі польських гмін) Микола Ярмистий: Професійна компетентність службовців органів влади в системі публічного управління (концептуальний підхід) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бандера Степан Андрійович (1909-1959) Презентовано енциклопедичний довідник «Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні» Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Антонович Володимир Боніфатійович (1834 – 1908) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 3) Практика реформування місцевих органів влади в системі публічного управління Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Георгій Андрузький Олег Зубчик: Державна політика України у сфері вищої освіти Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 2) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій Сергій Швидюк: Еволюція сучасної польської муніципальної системи Олексій Колесников:Старости в об'єднаних громадах: потреба в модернізації законодавства Тетяна Скутар: Історико-культурні туристичні ресурси як основа розвитку пізнавального туризму в Чернівецькій області Вікторія Чебан: Децентралізація: нові можливості для територіальних громад Валентина Богатирець: Англійська мова як інструмент розвитку комунікативного простору України Олександр Марусяк: Кримський трансфер 1954 р.: формально-юридичний аспект Анжеліка Дзюбко: Допомога онлайн-ресурсів у вивченні англійської мови Світлана Бостан: Упровадження інституту фахівців із соціальної роботи як перспективний напрям роботи соціальних служб Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархії. Частина ІІ. Пріоритети розвитку територіальних громад в контексті децентралізації влади: досвід Херсонської області Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархій (Частина І) Наталія Нечаєва-Юрійчук: Виклики етнополітичній стабільності в Україні та перспективи їхнього подолання (на прикладі Чернівецької області) Сергій Гакман: Фактор шляхів сполучення у долі Буковини під час світових війн та післявоєнного врегулювання Пропозиції науково-практичного семінару «Сучасні методи та інструментарії управління регіональними етнополітичними процесами» Максим Ярмистий "Завдання щодо удосконалення структурно-функціональної системи" Уляна Гев'юк "Механізми участі національних меншин у суспільно-політичному житті України" А. Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005-2013 рр.) Частина ІІ І. Буркут "Незалежність потрібно захищати" Пропозиції учасників Муніципальних читань імені Антона Кохановського А.Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005 – 2013 рр.) Частина 1" С.Гакман "Російська інтервенція в Україну в контексті міжнародного права" Б.Руснак "Особливості проведення позачергових виборів народних депутатів 26 жовтня 2014 року"
шукайте нас на facebook