Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

02 червня 2016
Василь Падурі: «Півроку на посаді: перші результати »

Василь Падурі, Чудейський сільський голова


На посаді голови Чудейської сільської ради працюю вже півроку. Намагався працювати так, щоб не було соромно дивитися людям в очі. За цей період роботи вдалося чимало зробити, а головне – мешканці Чудею та Нової Красношори відчули, що вони справжні господарі свого села, а також зрозуміли, що мають всі можливості втілювати свої ідеї і проекти.


За цей час намагався зробити село чистішим та охайнішим. Ми провели роботу з благоустрою, прибрали стихійні сміттєзвалища. Поряд з тим залишається ще багато невиконаної роботи. Так, зокрема, необхідно організувати вивіз сміття із села та провести з населенням роз'яснювальну роботу про самодисципліну та сортування побутових відходів. Іноді просто шокує те, як наші мешканці не дбають про чистоту довкілля. В окремих господарствах побутові відходи та будівельні матеріали зберігають      майже на дорозі. Через це загороджується доступ до канав. А повені минулих років показали, що канави для відведення стічних вод завжди повинні бути очищеними від сміття та непотребу. Правило, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять, потрібно засвоювати ще із садочка та школи, тому такій виховній роботі приділяємо багато уваги.


Потрібно також привести в належний стан всі дороги, які ведуть до кожного хутора, кожної хати, щоб в будь-який час, незалежно від погодних умов, люди мали можливість вільно пересуватись.
У цьому напрямку ми провели відповідні роботи на гравійній дорозі Чудей – Нова Красношора. Там зроблено влаштування верхнього шару ґрунтової дороги та викопано канави з обох сторін. Зараз дорожнє покриття в хорошому стані.

 

Спільними зусиллями Сторожинецького держлісгоспу, Сторожинецького держспецлісгоспу АПК та мешканців хутора відремонтували один кілометр гравійної комунальної дороги. Окрім того, спільними зусиллями мешканців вулиці Молодіжної відремонтували триста метрів гравійної дороги. Проведено ямковий ремонт асфальтового покриття на центральній дорозі. Також за цей період відремонтували світлофори, що дало можливість відрегулювати дорожній рух на ділянці поблизу школи та дитячого садка. Встановили дорожні знаки та пішохідні переходи біля всіх трьох шкіл. Також в планах на майбутнє продовжити освітлення вулиць та доріг сіл Чудей та Нова Красношора.


Поряд з цим лишається ще багато невирішених проблем.
Служба автомобільних доріг повинна приводити у належний санітарний стан дороги загального користування та придорожні лісосмуги.       Однак розчистка лісосмуг багато років не здійснювалась, тому ми самі розпочали цю роботу. Думаємо привести до ладу придорожню смугу, яка проходить з обох боків центральної дороги від села Буденець до центру Чудея.
Також болючим є питання благоустрою сільського кладовища, адже в літній період потрібно хоча б раз на місяць прибирати біля могил. Необхідно очистити  сухі  дерева  та огородити територію Саме тому закликаємо мешканців, щоб вони стежили за чистотою на кладовищі, а відповідальних осіб – організовувати вивіз сміття один раз на тиждень. В  селі Нова Красношора вже проведено роботу із очистки дерев на кладовищі


Турбує і стан земельних ділянок, зокрема паїв у натурі, які наші мешканці отримали від колективного господарства – близько п’ятдесяти гектарів землі. На сьогодні ця земля з різних причин не обробляється і заростає бур'янами, тоді коли ми купуємо привізні корми, зернові культури та овочі.
Актуальне питання – виділення земельних ділянок під будівництво та обслуговування житлових будівель. В чергу на отримання землі колишнього танкодрому є близько 320 заяв, а розроблений генплан розрахований на 175 будівельних частин.


Ці землі в 2000-му році Міністерство оборони передало Сторожинецькій районній раді однак документально акта прийому-передачі землі оформлено не було.
23 березня 2016 року ми отримали лист від Міністерства оборони, в якому зазначено, що на ці землі є державний акт ще часів СССР, в 2016-2017 роках вони планують привести до ладу всю необхідну документацію. Хоча справа щодо повернення громаді села Чудей цих земель знаходиться в Київському суді, ми плануємо вирішити це питання на рівні району та області, сподіваючись на розуміння та підтримку керівництва.


Також болючим питанням є дороги, які знаходяться між земельними ділянками. Ними складно проїхати на легковій машині, не говорячи вже про сільськогосподарську техніку (трактори, культиватори). Огороджуючи власні земельні ділянки, власники захоплюють ще й по 2 - 2,5 метри дороги, тим самим перекривають проїзд. Я звернувся до всіх землевласників з проханням перенести загорожі із  самовільно захоплених метрів дороги і дати доступ іншим для вільного та безперешкодного   пересування  до   своїх   земельних ділянок. Окрім того, в майбутньому ці земельні ділянки можуть переоформлятись під забудову, тому у перспективі треба розраховувати на те, що тут буде двосторонній рух.


На сільському стадіоні проведено розчистку алеї каштанів. Школі   №1    та навчальному виховному комплексу дано доручення підтримувати стадіон у належному стані. Молодь ми закликали не розпивати на території алкогольні напої та не залишати за собою сміття. На прохання різних релігійних конфесій будемо надавати  стадіон для проведення різних релігійних свят, а також спортивних та розважальних заходів.


Таким є мій звіт про проведену роботу за п’ять місяців перебування на посаді. Ще декілька слів про формування бюджету сільської ради. Основними джерелами поповнення бюджету є:


Податок на землю – 29 511 грн.
Акцизний збір – 11 7791 грн.
Лісогосподарський податок – 13 2902 грн.
Податок на нерухоме майно – 4 552 грн.
Земельний податок з юридичних осіб – 55 772 грн.
Орендна плата з юридичний осіб – 26 255 грн.
Орендна плата з фізичних осіб – 39 414 грн.
Екологічний податок (за забруднення) – 28 79 грн.
Держмито (паспорт) – 17 910 грн.
Надходження від продажу землі – 39 031 грн.
Ці кошти використовуються  для потреб села.

Власні доходи загального фонду на 2016 рік:
План – 593 000 грн.

З районного бюджету:
Субвенція на утримання ДНЗ та БНК – 1 399 200 грн.
Видатки загального фонду на 2016 рік – 1 992 200 грн., в т. ч. на заробітну плату і нарахування по ній – 1729 100 грн.
Придбання продуктів харчування – 12 000 грн.
Оплата електроенергії – 63 800 грн.
Оплата інших енергоносіїв – 8 000 грн.
Інші   виплати   населенню – 4 600   (матеріальна допомога)
Інші поточні видатки – 24 300 грн.
Використання товарів і послуг – 42 400 грн.
Власні доходи загального фонду за І квартал  2016 року – 16 3600 грн.
Фактично надійшло – 242 557 грн.

Видатки    загального    фонду   за   І   квартал
500014 грн в т. ч. на з/плату і нарахування по ній -436106 грн.
Оплата електроенергії - 31459 грн.
Придбання продуктів харчування для ДНЗ -17640 грн.
Інші виплати населенню - 1450 грн.
Інші поточні видатки - 133359 грн.

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Ірина Верещук: Чернівецька область є прикладом для формування ветеранської політики Соціальна підтримка учасників АТО/ООС, Захисників і Захисниць та членів їх сімей у 2023 році Наталія Алюшина: Реформи оплати праці на державній службі Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Особливості захисту населення у випадку радіаційного ураження. Нормативно-правова база в сфері радіаційної безпеки Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook