Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

Антоніна Скидан: Наша мета – спроможна, самодостатня, сильна громада

Антоніна Скидан – голова робочої групи Мариничівської  та Усть-Путильської територіальних громад Путильського району. Як відбувався процес об'єднання, Антоніна Олександрівна розповіла в інтерв'ю "Буковинському віснику" .

 

БВ: Як був сприйнятий громадою Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»?

 

Від самого початку Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який був затверджений 5 лютого 2015 року за номером 157, був дуже позитивно оцінений простими  жителями, простими громадянами. Цього закону всі чекали дуже довго, адже він дає можливість покращити життя саме простих людей і спрямований на ті європейські цінності, за якими живуть наші сусіди – Польща, Румунія. Їх  досвід показує, що це дуже позитивні зміни, які рухають суспільство до євроінтеграції.

 

БВ: Яким був шлях до прийняття рішення про об’єднання громад? Як відбувався цей процес?

 

Перш за все, ми завжди вивчаємо думку громади. Ініціатором добровільного об'єднання територіальних громад суміжних сіл став Усть-Путильський сільський голова Іван Прокопович Чев`юк. Він запропонував цю ідею Мариничівському голові Юрію Васильовичу Григоряку. Вони спільно розглянули це питання і дійшли згоди, що процес треба починати, але для цього  у першу чергу необхідно порадитися зі своїми громадами.


  Свою ініціативу Іван Прокопович виніс на обговорення на сходах громадян сіл Усть-Путила, Шпетки та Бісків. Це було в травні. Під час зібрання  ми детально обговорили Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Люди ще не всі були обізнані, не всі володіли інформацією. Однак, розглянувши закон детально, усі його сприйняли досить позитивно і одностайно  вирішили, що треба рухатися вперед і робити кроки до об'єднання громад.


Пізніше було зібрано сесію Усть-Путильської сільської ради, на якій депутати ще раз обговорили ці всі питання, порадилися, і ця ініціатива вже пішла на громадське обговорення жителів сіл Петраші, Бисків, Мариничі Мариничівської сільської ради та Шпетки, Бісків, Усть-Путила Усть-Путильської сільської ради. Депутати Усть-Путильської та Мариничівської сільських рад після детального розгляду питання щодо об'єднання делегували своїх представників до спільної робочої групи. Спільна робоча група почала напрацьовувати проект рішення про об'єднання цих двох територіальних громад.


Водночас, хочу зауважити, що об’єднатися в одну територіальну громаду було запропоновано не лише Мариничівській сільській раді, а й мешканцям сіл Дихтинецької сільської ради. Розглянувши нашу пропозицію щодо об'єднання,  Дихтинецька громада відхилила її і не дала згоду на приєднання до нашої об’єднаної територіальної громади. Тому уже далі шляхом об'єднання ішли Мариничівська та Усть-Путильська сільські ради – крок за кроком, відповідно до розробленої і затвердженої методики.


Ми все зробили з дотриманням «букви» закону, тому що проект, розроблений робочою групою, повинен був отримати схвалення обласної державної адміністрації та висновок  щодо відповідності проекту рішення  Конституції і Законам України. Для подальшої успішної роботи відповідні структурні підрозділи ОДА дуже ретельно вивчали кожен документ, який ми подавали на розгляд.
Крок за кроком, рухаючись уперед, ми одночасно подали пропозиції територіальним громадам Довгопільської, Конятинської і Яблуницької  сільських рад, а також Розтоківської та Підзахаричівської. На сьогодні вони ще приймають свої рішення, тому що це процес відповідальний і поспішати тут не варто.


Окремі напрацювання має Довгопільська сільська рада. Вони уже провели сходи громадян та сесію сільської ради. На сходах  був присутній Усть-Путильський сільський голова Іван Чев`юк, якого  запросили взяти участь в обговоренні. Жителі цих сіл висловлювали побажання також приєднатися до нашої об’єднаної територіальної громади. Однак, остаточного рішення теж ще поки не прийнято.
Наразі громади Довгопільської, Конятинської та Яблуницької сільських рад мають можливість або приєднатися, або створити окрему об’єднану територіальну громаду. Можливо, вони спробують саме цю модель.


Після того, як ми отримали висновок обласної державної адміністрації на відповідність проекту рішення Конституції та Законам України було проведено сесії  Мариничівської та Усть-Путильської сільських рад, на яких схвалено в цілому проекти рішень. Сільський голова Іван  Прокопович  Чев`юк звернувся з поданням до сесії обласної ради про затвердження рішення і про створення Усть-Путильської об’єднаної територіальної громади, до складу якої увійдуть шість населених пунктів: Петраші, Бисків, Мариничі Мариничівської сільської ради, та Шпетки, Бісків, Усть-Путила Усть-Путильської сільської ради. Таким чином процес продовжується, і на сьогодні ми вже отримали рішення сесії Чернівецької обласної ради про створення Усть-Путильської об’єднаної територіальної громади та призначення перших чергових виборів Усть-Путильської об’єднаної територіальної громади та її сільського голови.

 

БВ: Чи виникали якісь труднощі під час роботи?

 

Проблеми, звичайно, виникають, але вони виникають для того, щоб їх розумно вирішувати. Якщо людина спрямована на результат і прагне досягти успіху, то всі труднощі легко долаються. Складнощі, загалом, виникали тільки технічні. Це новий процес, важливими є всі документи, які подавалися на розгляд обласної державної адміністрації та обласної ради, а робоча група вперше мала з ними справу.


Але, хочу сказати, що на рівні області цей механізм дуже чітко відпрацьований. У нас діє обласний ресурсний центр – регіональний офіс реформ, у якому працюють дуже досвідчені і кваліфіковані менеджери, які нас спрямували, можна сказати, «вели за руку» до досягнення мети. Тому працювати було легко. Сама методика роботи офісу реформ, а також управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури  ОДА побудована на нових стандартах. Я маю досвід роботи в міжнародних проектах, так от робота цих структур мені нагадує саме європейські принципи співпраці. Дуже гарно, по – діловому, конструктивно, виважено, компетентно. З цими людьми було дуже приємно працювати, і це звісно, також допомогло отримати той результат, якого ми прагнули.

 

Звичайно, цей результат ще не кінцевий. Спроможна, самодостатня, сильна – такою хочуть бачити свою майбутню громаду жителі сіл Петраші, Бисків, Мариничі, Шпетки, Бісків та Усть-Путила. Впевнена також, що це не кінцева модель об’єднаної територіальної громади. Вона у перспективі стане більшою і межі її розширюватимуться.

 

БВ: Якими будуть наступні кроки?

 

Ми накреслили стратегію розвитку  Усть-Путильської об’єднаної територіальної громади, бачимо шляхи реалізації цієї моделі і сповнені оптимізму, що все вдасться. Ми повністю зробили соціальний паспорт, розробили план  організаційних заходів. Після того, як сесія обласної ради схвалила і затвердила модель Усть-Путильської об’єднаної територіальної громади, до початку  роботи ліквідаційної комісії працюємо над інвентаризацією майна Усть-Путильської та Мариничівської сільських рад.


Наступний крок – план соціально – економічного розвитку, який ми деталізуємо, уточнюємо, ставимо на «тверду основу», враховуємо всі економічні показники,  адже без них ми не зможемо досягти кінцевого результату. Проводячи моніторинг цих економічних показників, беремо до  уваги реальні можливості та невикористані резерви, які є на кожній території і, які можна активізувати, щоб залучити додаткові джерела фінансування у бюджет уже новоствореної громади.


Окрім фінансової складової, працюємо над накресленням векторів розвитку об’єднаної громади, над тим, яка саме інфраструктура нам потрібна. Основним для мене, як голови робочої групи, є принцип, щоб усі населені пункти мали рівні можливості – фінансові, кадрові, інфраструктурні, щоб не  надавалася перевага у плані розвитку одному населеному пункту, у той час як інший буде у чомусь відставати. Все має будуватися на дотриманні принципів субсидіарності, справедливості, чіткості, прозорості і відкритості, адже це є обов’язковою умовою для того, щоб дійсно отримати позитивний результат.


Ми хочемо жити у вільній  демократичній державі, бути господарями в своєму краї і прямо дивитися в очі майбутнім поколінням. А це можливе лише за умови, що кожен громадянин буде брати активну участь у державотворчих процесах. Активна життєва позиція кожного жителя нашого краю є запорукою створення спроможних, самодостатніх громад та   успіху реформи місцевого самоврядування в цілому.

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Микола Ярмистий: дотримання принципів вірно служити українському народові та українській державі закладені в обітниці ще 100 років тому Наталія Пасічник: Урядом затверджений новий Порядок призначення житлових субсидій Державна служба є критерієм розвитку нашої держави Тетяна Лукащук: "КДС" - це надійний інструмент реалізації новітнього напряму системи підвищення кваліфікації держслужбовців Микола Проданюк: Публічні закупівлі мають бути відкриті, чесні та прозорі Микола Савчук: Путильський район сьогодні Леся Нос: Налагодження комунікації з громадянським суспільством – важлива складова успіху в реалізації державної політики Діяльність суду: Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією Юрій Півень: Про стан соціального захисту населення області у 2017 році Лідія Гайдей: Культурне життя Заставнівщини Євгенія Бойко: Створення сприятливого інвестиційного клімату – одне із пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку Новоселицького району Лілія Гриневич: Наше завдання - підняти якість освіти і якість вивчення української мови у школах викладання мовою нацменшин, зберігши при цьому використання і вивчення предметів рідною мовою Відділ з питань туризму Чернівецької ОДА: Туризм на Буковині Тетяна Лукащук: Деякі аспекти проведення атестації претендентів на посади державної служби щодо вільного володіння державною мовою Володимир Дьяченко: Соціальні питання – лідери серед звернень громадян Павло Петренко: Правова допомога і правовий захист є надзвичайно актуальним для всіх українських громадян Уряд проводить капітальний ремонт країни Юрій Кітар: Ми маємо резерви та потенціал для розвитку району Буковинці можуть видати свої книги за кошти обласного бюджету Любов Крикливець: Основне завдання реформи – у підвищенні рівня доступності та якості медичної допомоги Валентина Юрчук: Про роботу Центру надання адміністративних послуг Заставнівської районної державної адміністрації Іван Друцул: Кіцманський район сьогодні Роман Криган: Реформування служби зайнятості та ситуація на ринку праці Буковини Юрій Півень: Стан призначення та виплати субсидій населенню по Чернівецькій області Олег Стецевич: Завдання і пріоритетні напрямки розвитку кадрового забезпечення органів державної влади та ... Руслан Сенчук "Вижницький район: виклики, досягнення та перспективи" Анатолій Круглашов: Десять років готуємо магістрів за спеціальністю «Державна служба» Юлія Яківчек: Основні принципи роботи – вчасно виявити дитину у складних життєвих обставинах і вдало її влаштувати Оксана Палійчук: Децентралізація освітньої галузі в Чернівецькій області Любов Нечипорук: Громади мають можливість реалізувати право на власне радіомовлення Віорел Ястремський: Герцаївський район сьогодні Ольга Гришин-Грищук: Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах Михайло Леньков: Роль Національного агентства України з питань державної служби та її територіальних органів в імплементації Закону України Микола Ярмистий: Новий Закон України «Про державну службу» як компетентнісна модель управління людськими ресурсами Петро Шевчук: Патології у системі державного управління Володимир Бойко: Можливості застосування досвіду країн ЄС для реформування системи професійного навчання державних службовців Аліна Агопшук: «Зелене золото» Буковини – то її ліси В’ячеслав Хохуляк: Нотаріуси виконують функції державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Світлана Штефанчук: Система безоплатної правової допомоги як спосіб захисту прав і свобод людини Богдан Вітовський: З молоддю працюємо на партнерських засадах Олена Головіна: Профілактика стресу в професійній реалізації державних службовців Молодь на державній службі: Мар’яна Антимійчук
Детально про проекти Державного фонду регіонального розвитку для об'єднаних громад Чернівецької області Вікторія Чебан: Центр розвитку місцевого самоврядування створений в рамках реформи децентралізації Ярослав Кушнірик: Стан та перспективи розвитку ОСББ у місті Чернівці Олексій Грушко: "Стратегічне планування у громадах: необхідність та дороговказ розвитку" Сторожинецька ОТГ показала результати річної діяльності Олексій Грушко: Субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад (Україна та Чернівецька область) Олександр Ковальчук: Нові можливості для підтримки і фінансування місцевого та регіонального розвитку Анатолій Сапогівський: До Клішковецької громади вже хочуть доєднуватися інші населені пункти Мік Мюллей, Віталій Юрків: Програма DOBRE як інструмент для підтримки та економічного розвитку громад Ольга Чепель: Про форми співробітництва територіальних громад Марія Довгань: Бібліотеки в умовах децентралізації Представники ЄС взяли участь у відкритті Чернівецького підрозділу установи «Центр розвитку імсцевого самоврядування» Микола Федорук: Про законодавчу діяльність з питань децентралізації влади Леонід Швець: Основне завдання сьогодні – працювати над наповненням бюджету Кадрові питання в об'єднаних громадах: яких фахівців потребують ОТГ? Роман Єрема: Перспективи розвитку системи надання соціальних послуг у Вижницькому районі Станіслав Сухар: Якщо люди налаштовані працювати - розвиток буде Тетяна Татарчук: Об’єднані громади Буковини: потенціал, виклики, перспективи Земельні питання – одна найбільш складних ділянок в діяльності органів місцевого самоврядування Верховна Рада прийняла важливі законопроекти з питань децентралізації. Коментар експерта: Ольга Чепель Недобоївська ОТГ: підсумки року Володимир Чоботарь: Люди зрозуміли, що реформа – це правильний крок Тарас Халавка: Цьогорічний процес об'днання громад має свої особливості Василь Равлик: Можна по-різному ставитися до реформи децентралізації, але лишатися на тому місці, де ми є зараз, неможливо Іван Мунтян: Оновлений склад обласної ради повинен виправдати очікування громади Друга хвиля об’єднання громад на Буковині: стан та перспективи Сергій Колотило: Перспективу подальшого розвитку вбачаємо саме в об’єднанні громад Децентралізація: коротко про головне В області працюватиме 11 бюро правової допомоги Василь Падурі: «Півроку на посаді: перші результати» Петро Чебан: Пріоритетні напрямки сільської ради - залучення додаткових коштів та створення робочих місць Євген Прокопець: Громади, які не об’єдналися, на сьогодні у програші Ольга Чепель: Децентралізація в Чернівецькій області: міфи та реальність Ілля Карлійчук: Маємо багато завдань у сфері житлово-комунального господарства Григорій Ванзуряк: Із прихильників реформи ми стали тими, хто взяв на себе зобов’язання її розпочати Христина Марчук: Законодавче забезпечення реформи децентралізації Більше коштів субвенції із Держбюджету-2016 отримають громади, що об’єднались із сільськими територіями, – Геннадій Зубко Валерій Романенко: Люди вже зрозуміли, що їх благополуччя залежить виключно від їх активності і бажання щось змінити у своєму житті Аркадій Шова: Ми знали, що будуть труднощі, і готові їх вирішувати «Посли реформ»: Чому необхідно проводити реформу місцевого самоврядування? Тарас Халавка: Врахування фактору поліетнічності при формуванні об’єднаних територіальних громад у Чернівецькій області Антоніна Скидан: Наша мета – спроможна, самодостатня, сильна громада Василь Цуркан: Використання міжнародного досвіду в роботі Острицької сільської ради І. Баб'юк, О.Чепель "Основні аспекти формування спроможних територіальних громад"
Формування система державної служби в Україні в 1917–1918 рр. Управління персоналом в умовах змін До проблеми міжкультурної взаємодії Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Білозерський Василь Михайлович (1825 – 1899) Тетяня Гаман: Навчання старост об’єднаних територіальних громад доброму врядуванню – потреба сьогодення (з досвіду Хмельницького центру ППК) Владислав Струтинський: Антон Кохановський – політик, громадянин, патріот Чернівців Виконавчі структури в ОТГ: закордонний досвід, українські реалії та перспективи (презентація наукового видання) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бачинський Юліан Олександрович (1870 – 1940) Тарас Халавка: Закордонний досвід формування органів влади базового рівня (на прикладі польських гмін) Микола Ярмистий: Професійна компетентність службовців органів влади в системі публічного управління (концептуальний підхід) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бандера Степан Андрійович (1909-1959) Презентовано енциклопедичний довідник «Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні» Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Антонович Володимир Боніфатійович (1834 – 1908) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 3) Практика реформування місцевих органів влади в системі публічного управління Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Георгій Андрузький Олег Зубчик: Державна політика України у сфері вищої освіти Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 2) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій Сергій Швидюк: Еволюція сучасної польської муніципальної системи Олексій Колесников:Старости в об'єднаних громадах: потреба в модернізації законодавства Тетяна Скутар: Історико-культурні туристичні ресурси як основа розвитку пізнавального туризму в Чернівецькій області Вікторія Чебан: Децентралізація: нові можливості для територіальних громад Валентина Богатирець: Англійська мова як інструмент розвитку комунікативного простору України Олександр Марусяк: Кримський трансфер 1954 р.: формально-юридичний аспект Анжеліка Дзюбко: Допомога онлайн-ресурсів у вивченні англійської мови Світлана Бостан: Упровадження інституту фахівців із соціальної роботи як перспективний напрям роботи соціальних служб Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархії. Частина ІІ. Пріоритети розвитку територіальних громад в контексті децентралізації влади: досвід Херсонської області Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархій (Частина І) Наталія Нечаєва-Юрійчук: Виклики етнополітичній стабільності в Україні та перспективи їхнього подолання (на прикладі Чернівецької області) Сергій Гакман: Фактор шляхів сполучення у долі Буковини під час світових війн та післявоєнного врегулювання Пропозиції науково-практичного семінару «Сучасні методи та інструментарії управління регіональними етнополітичними процесами» Максим Ярмистий "Завдання щодо удосконалення структурно-функціональної системи" Уляна Гев'юк "Механізми участі національних меншин у суспільно-політичному житті України" А. Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005-2013 рр.) Частина ІІ І. Буркут "Незалежність потрібно захищати" Пропозиції учасників Муніципальних читань імені Антона Кохановського А.Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005 – 2013 рр.) Частина 1" С.Гакман "Російська інтервенція в Україну в контексті міжнародного права" Б.Руснак "Особливості проведення позачергових виборів народних депутатів 26 жовтня 2014 року"
шукайте нас на facebook