Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
04 січня 2022
Інтегрований підхід до розвитку територіальних громад

Малько Неля Борисівна, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Чернівецької області «Агенція розвитку громад Буковини»

Про інтегрований розвиток я говоритиму на прикладі тих громад, з якими ми працюємо, і проблем, з якими громади стикаються. Це погляд не зовсім зсередини, адже ми, як асоціація,   не працюємо безпосередньо в органах місцевого самоврядування, і не згори, як це дуже часто бачить центральна влада, а десь посередині. Ми намагаємося зрозуміти ті можливості, які існують в громаді, а також і те, які можливості втрачаються – в першу чергу внаслідок прийняття або невдалого законодавчого поля, або неправильних управлінських рішень.

Докладніше
24 грудня 2021
Партнерство з DOBRE – нові можливості для освітнього процесу

Упродовж 2021 року Чернівецький регіональний центр підвищення кваліфікації у партнерстві з Малопольською школою державного управління при Краківському університеті економіки в рамках програми DOBRE проводили навчання для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Що було зроблено і яких результатів вдалося досягти – розповідає Сергій Гакман, заступник директора Центру, координатор проєкту.

Докладніше
23 грудня 2021
Валерій Романенко: Механізм фінансового забезпечення громад досі недосконалий

Валерій Романенко, депутат Дністровської районної ради

 

Наша громада була створена однією із перших, у 2015 році. Тоді об’єднані територіальні громади очолили ідейні представники органів місцевого самоврядування, які вірили (і я теж) у те, що ця реформа  змінить наше життя на краще. Ми розуміли, що немає відповідної законодавчої бази, є велика кількість проблем, які доведеться вирішувати, що буде чинитися спротив з боку системи, але водночас було розуміння, що нам потрібно рухатися вперед.

Докладніше
21 грудня 2021
Розвиток партисипативної демократії у громадах області

Тарас Халавка, менеджер проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні».

 

Важливе завдання для розвитку місцевого самоврядування – зактивізувати мешканців громад, навчити їх бути відповідальними. Одним з таких шляхів є партисипативна демократія, впровадженням якої ми займаємося в десяти громадах області. Декілька слів про проєкт «Голос громади в місцевому самоврядуванні», що реалізується за підтримки програми DOBRE.

Докладніше
17 грудня 2021
Організація системи освіти в територіальних громадах: досвід, проблеми, рішення

Дмитро Глобак, директор опорного  закладу освіти «Глибоцький ліцей Глибоцької селищної ради»


У 2014 році в Чернівецькій області було десять громад, які захотіли об’єднатися. У 2015, з новим бюджетним роком, ці громади почали жити з фінансовою автономією, і, відповідно, фінансувати заклади освіти, які є в їхньому управлінні. Ми розуміли, що для Глибоцької селищної ради буде надзвичайно важко здійснювати  управління без створення повноважного органу і, водночас,  не мали наміру делегувати ці повноваження іншим органам, вважаючи це неефективним.

Докладніше
  1   2   3   4   5   6   7  ... | 27  наступна сторінка »
Голова НАДС Наталія Алюшина про реформу оплати праці державних службовців Павло Польовий: Цифрова компетентність державних службовців як основа процесів цифровізації сфери публічного управління Любов Нечипорук: Для підтримки місцевих мовників Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ініціювала проєкт обміну контентом Руслана Клим: Ключові аспекти розвитку Вижницького району Іларій Мінтянський: Діяльність Головного управління Національної сервісної служби у Чернівецькій області Анатолій Круглашов: "Інститут державної служби України: зародження, розвиток, особливості" Михайло Чорней: Пріоритети діяльності Вижницької райдержадміністрації Микола Ярмистий: Тенденції розвитку державної служби в Україні Мирослава Ткачук: Головне про патронат Вікторія Гатрич: «У комунікації головне – бути чесним із аудиторією» Юрій Півень: Система соціального захисту в територіальних громадах Юрій Манастирський: Особливості деклараційної кампанії у 2021 році Державний сектор потрібно навчати співпрацювати з бізнесом: презентували аналітичний звіт «Демократичний компонент у навчанні державних службовців» Ілона Факас: Вступ на державну службу: порядок, вимоги, особливості в умовах карантину Сергій ОСАЧУК: Чернівецька область приречена на успіх і нею Україна може пишатися! Наталія ГУСАК: "... жодної паніки не повинно бути, коли ти починаєш організовувати процес, від якого залежатиме доля багатьох мешканців Буковини" Микола Ярмистий: дотримання принципів вірно служити українському народові та українській державі закладені в обітниці ще 100 років тому Державна служба є критерієм розвитку нашої держави Сумлінним платникам податків буковинські фіскали створюють комфортний клімат Георгій Придій: Злагоджена робота задля досягнення максимальних результатів Опорна школа як основа якісної освіти Пенсійне обслуговування по-сучасному: оновлені сервісні центри та портал електронних послуг
Валерій Романенко: Механізм фінансового забезпечення громад досі недосконалий Тарас Халавка: Розвиток партисипативної демократії у громадах області Дмитро Глобак: Організація системи освіти в територіальних громадах: досвід, проблеми, рішення Анатолій Круглашов "Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні" Світлана Олексійчук: Створення «Резиденції молоді» як новий рівень реалізації молодіжної політики Організація пожежної безпеки у територіальних громадах області Екотолока, спортивні змагання та фестиваль юшки - у територіальних громадах області відбулися заходи згуртування Ринок землі в Україні: проблеми та перспективи. Частина 1. Правове регулювання земельних відносин в Україні. Наталія Катрюк: Шукаємо власні шляхи для розвитку громади Марія Нікорич: «Земля і комунальне майно – одне з найважливіших джерел наповнення місцевого бюджету» Сергій Бостан: Основні пріоритети – ефективне використання комунального майна Світлана Банар: Найчастіше до старости звертаються із земельними питаннями Іван Янко: Мешканці нашої громади надзвичайно працьовиті Старости Вашківецької громади: що на порядку денному? Христина Марчук: Децентралізація: підсумки та нові завдання Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою ЦНАП – місце, де громадяни зустрічаються з місцевою владою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Близько 90 % території Чернівецької області охоплено перспективними планами, – Альона Бабак Завдяки економії – Чудейська громада реалізувала на один проект більше ніж планувала Розвиток та проблемні питання Глибоцької ОТГ 25 листопада у Тереблечівській об’єднаній громаді відкрили ЦНАП Проект держбюджету на 2020 рік: які кошти передбачено для розвитку ОТГ Радники Центру розвитку місцевого самоврядування відвідують ОТГз метою ознайомлення із проектами розвитку інфраструктури Ігор БАБЮК: Місцеві вибори 2021: можливості для розвитку територіальних громад Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Марін Герман: Децентралізація влади без соціального капіталу – шлях до «інституційної невдачі» Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Дзюба Іван Михайлович Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Дністрянський Станіслав Северинович (1870 – 1935) Анатолій Круглашов: Місцеві вибори 2020: роздуми експерта Міста в децентралізаційній реформі: проблеми і перспективи Публічне управління у сфері молодіжної політики в умовах децентралізації та євроінтеграції України Сергій Гакман "Єврорегіон "Верхній Прут": досвід, виклики та особливості" Пропозиції учасників міжнародного круглого столу «Нові європейські парадигми співпраці та потенціал Єврорегіону «Верхній Прут» Зиновій БРОЙДЕ: КООРДИНУВАННЯ ПЕРЕХОДУ ДО ТРАНСКОРДОННОЇ ЦИРКУЛЮЮЧОЇ ЕКОНОМІКИ Сергій Гакман: Білокриницька трагедія 1941 р.: погляд через 80 років
шукайте нас на facebook