Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
31 травня 2021
Ринок землі в Україні: проблеми та перспективи. Частина 3. Питання оренди землі

Що буде з орендою землі?
Це одне з основних питань, яке цікавить громади. Зокрема, як бути орендарям, які вже мають договори, укладені з фізичними особами, з сільською, селищною, міською радою по землях комунальної власності. Фактичні орендарі, вони і сьогодні мають право переважного викупу земель, але коли ми будемо говорити про землі товарного сільгосппризначення земельні частки (паї), то за Законом №552 про обіг земель сільгосппризначення такі орендарі матимуть переважне право на купівлю земельних ділянок, які у них в оренді. Це ще один ресурс.

Докладніше
27 травня 2021
Ринок землі в Україні: проблеми та перспективи. Частина 2. Зміни в земельній сфері з першого липня 2021 року

Які зміни в земельні сфері чекають нас з першого липня 2021 року?
Перш за все це те, що запускається ринок землі в Україні і  можливість набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які були раніше під мораторієм, отримують громадяни України, юридичні особи, створені і зареєстровані за законодавством України, або учасниками яких є громадяни України, держава в особі державних органів або органи місцевого самоврядування, територіальні громади в особі сільських, селищних та міських рад.

Докладніше
26 травня 2021
Ринок землі в Україні: проблеми та перспективи. Частина 1. Правове регулювання земельних відносин в Україні

Ольга Чепель, кандидат юридичних наук, доцент кафедри європейського права та порівняльного правознавства юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, консультант з юридичних питань Чернівецького РВ АМУ, консультант ЧОГО «Комітет виборців»,  експерт з питань децентралізації.


Правове регулювання земельних відносин в Україні.
Право власності на землю, земельні відносини – це ті питання, які були актуальними  вчора, сьогодні і будуть актуальні завжди.

Докладніше
25 травня 2021
Наталія Катрюк: Шукаємо власні шляхи для розвитку громади

Наталія Катрюк, Мамаївський сільський голова
(Досвід Мамаївської громади в управлінні комунальним майном та наданні послуг)


Управління майном в районних центрах та міських радах дещо різниться від сільських рад, але наша сільська рада – це приміська зона, у нас дуже велика територіальна громада, тому вже від початку її утворення було важливо розкласти пріоритети так, щоб управління майном громади було ефективним, бо від цього залежало, наскільки ми себе завантажимо проблемами і наскільки ми зможемо управляти територією.

Докладніше
19 вересня 2021
Марія Нікорич: «Земля і комунальне майно – одне з найважливіших джерел наповнення місцевого бюджету»

Марія Нікорич, Новоселицький міський голова

 

Одразу після створення нашої об’єднаної територіальної громади, ще з початку 2018 року, почався процес передачі майна із власності сіл Новоселицького району в особі Новоселицької районної ради до міської ради. Процес був достатньо складний, іноді в суперечках, але на сьогодні все майно, що знаходилося на території нашої громади, є у власності Новоселицької територіальної громади. І земля, і нерухоме майно є одним із джерел поповнення міського бюджету, і ми намагаємося ефективно використовувати цей компонент.

Докладніше
  1   2   3   4   5   6   7  ... | 25  наступна сторінка »
Михайло Чорней: Пріоритети діяльності Вижницької райдержадміністрації Микола Ярмистий: Тенденції розвитку державної служби в Україні Мирослава Ткачук: Головне про патронат Вікторія Гатрич: «У комунікації головне – бути чесним із аудиторією» Юрій Півень: Система соціального захисту в територіальних громадах Юрій Манастирський: Особливості деклараційної кампанії у 2021 році Державний сектор потрібно навчати співпрацювати з бізнесом: презентували аналітичний звіт «Демократичний компонент у навчанні державних службовців» Ілона Факас: Вступ на державну службу: порядок, вимоги, особливості в умовах карантину Сергій ОСАЧУК: Чернівецька область приречена на успіх і нею Україна може пишатися! Наталія ГУСАК: "... жодної паніки не повинно бути, коли ти починаєш організовувати процес, від якого залежатиме доля багатьох мешканців Буковини" Микола Ярмистий: дотримання принципів вірно служити українському народові та українській державі закладені в обітниці ще 100 років тому Державна служба є критерієм розвитку нашої держави Сумлінним платникам податків буковинські фіскали створюють комфортний клімат Георгій Придій: Злагоджена робота задля досягнення максимальних результатів Опорна школа як основа якісної освіти Пенсійне обслуговування по-сучасному: оновлені сервісні центри та портал електронних послуг
Ринок землі в Україні: проблеми та перспективи. Частина 1. Правове регулювання земельних відносин в Україні. Наталія Катрюк: Шукаємо власні шляхи для розвитку громади Марія Нікорич: «Земля і комунальне майно – одне з найважливіших джерел наповнення місцевого бюджету» Сергій Бостан: Основні пріоритети – ефективне використання комунального майна Світлана Банар: Найчастіше до старости звертаються із земельними питаннями Іван Янко: Мешканці нашої громади надзвичайно працьовиті Старости Вашківецької громади: що на порядку денному? Христина Марчук: Децентралізація: підсумки та нові завдання Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою ЦНАП – місце, де громадяни зустрічаються з місцевою владою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Близько 90 % території Чернівецької області охоплено перспективними планами, – Альона Бабак Завдяки економії – Чудейська громада реалізувала на один проект більше ніж планувала Розвиток та проблемні питання Глибоцької ОТГ 25 листопада у Тереблечівській об’єднаній громаді відкрили ЦНАП Проект держбюджету на 2020 рік: які кошти передбачено для розвитку ОТГ Радники Центру розвитку місцевого самоврядування відвідують ОТГз метою ознайомлення із проектами розвитку інфраструктури Ігор БАБЮК: Місцеві вибори 2021: можливості для розвитку територіальних громад
шукайте нас на facebook