Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
11 вересня 2022
Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту

Глобальні енергетичні, продовольчі, транспортно-логістичні, соціально-гуманістичні,    безпекові та кліматичної кризові явища фокусуються в Україні російською агресією. Враховуючи гібридний характер її інформаційно-комунікаційної складової та ядерної загрози, ця війна вже набуває рис світової. Тому, як для вироблення нових національних, міжнародних і територіальних стратегій, так і при визначенні конкретних завдань і проєктів їх втілення має враховуватись досвід попереднього розвитку, союзів і війн біля центру Європейського континенту.

Докладніше
28 грудня 2021
Зиновій Бройде: Головування України у стратегії ЄС для Дунайського регіону як інструмент територіального розвитку та інтегрування

Зиновій БРОЙДЕ, радник голови облдержадміністрації, директор ДНТЦ «Екоресурс», кандидат технічних наук


Головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону (EUSDR) у 2021-2022 рр. здійснюється за вихідною домовленістю віце-прем’єра України з Комісаром ЄС 02.07.20201  про поглиблення євроінтеграційної співпраці у сфері транскордонного співробітництва (ТКС) і взаємодії за EUSDR, активно започаткованої у 2010 р.2 . На тлі амбітних рішень3  і перспектив залучення України до реалізації Європейської Зеленої угоди4  та Ініціативи Тримор’я (3SI) разом з Молдовою5, це відкриває широке поле можливостей не тільки для держави, але й для її прикордонних регіонів і більшості територіальних громад6.

Докладніше
01 червня 2021
Дорін Попеску: «Східна турбулентність повторюється – до посиленої європейської присутності у Східному сусідстві»

Дорін Попеску – доктор філософії, дипломат, голова Асоціації «Casa Mării Negre / Black Sea House», радник міської ради муніципія Констанца (Констанца,Румунія)

 

Поки Схід (Росія) рецидивує гібридними діями у східному сусідстві Європи, Європа лінується і вагається збільшити свою присутність та вплив у регіоні.
Від злиття військ до великих незапланованих військових навчань, від саботажу тиші та стабільності в країнах регіону (Україна, Грузія, Вірменія, Молдова) до прямого стимулювання деякої внутрішньої напруженості в цих країнах, від рішень шодо захисту «російського світу» у регіоні, які суперечать нормам міжнародного права до силового втручання, від кампаній з дезінформації у регіоні до кампаній з дискредитації Європи та Заходу у власних західних столицях, Схід / Росія знов з’являється та укріплюється геополітично та гібридно у східноєвропейському сусідстві.

Докладніше
18 травня 2021
Європейський поступ України: шляхи співпраці та інтеграції з Європейським Союзом розглянули під час онлайн-конференції

18 травня з нагоди відзначення Дня Європи  відбулася онлайн-конференція за міжнародною участю «Європейський поступ України: шляхи співпраці та інтеграції з Європейським Союзом». Учасники – науковці, дипломати, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представники інститутів громадянського суспільства розглянули три блоки актуальних на сьогодні питань щодо взаємодії України та Європейського Союзу.

Докладніше
С.Федуняк "Кінець ілюзорній позаблоковості: зовнішньополітична орієнтація України у контексті Російської агресії"

Анексія Криму і ведення неоголошеної війни з боку Росії ознаменували собою фактичне руйнування системи міжнародних відносин, що виникла після закінчення холодної війни. Основною особливістю старої системи була саме її незавершеність, що давало окремим суб’єктам досить широкі можливості для зовнішньополітичного та безпекового маневру. Цим, зокрема, сповна скористалася Україна, намагаючись отримати максимальний обсяг вигод від одночасної орієнтації на основні центри сили. На практиці ж, виявилося, що основні дивіденди отримали фінансово-промислові групи, а держава і суспільство загалом так і не створили надійних механізмів захисту національних інтересів, і це доводиться робити зараз, в умовах зовнішньої агресії.  

Докладніше
  1   2   3   4  наступна сторінка »
Олег Немчінов: Реформа оплати праці держслужбовців Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Наталія Алюшина: Війна показала, що переважна більшість українських публічних службовців продемонстрували відданість державі Робота служби зайнятості в умовах військового стану Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб Павло Польовий: Цифрова компетентність державних службовців як основа процесів цифровізації сфери публічного управління Руслана Клим: Ключові аспекти розвитку Вижницького району Анатолій Круглашов: "Інститут державної служби України: зародження, розвиток, особливості" Микола Ярмистий: Тенденції розвитку державної служби в Україні Мирослава Ткачук: Головне про патронат Ілона Факас: Вступ на державну службу: порядок, вимоги, особливості в умовах карантину Микола Ярмистий: дотримання принципів вірно служити українському народові та українській державі закладені в обітниці ще 100 років тому Державна служба є критерієм розвитку нашої держави Сумлінним платникам податків буковинські фіскали створюють комфортний клімат Георгій Придій: Злагоджена робота задля досягнення максимальних результатів Пенсійне обслуговування по-сучасному: оновлені сервісні центри та портал електронних послуг
Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Богдан Мельник: Ми хочемо, щоб молоді люди були долучені до процесів управління містом Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Громади області: дайджест за 7-12 березня 2022 р Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Євген Магда "Удар в спину: чому Санду та Спину грають проти України?" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть Марін Герман: Децентралізація влади без соціального капіталу – шлях до «інституційної невдачі»
шукайте нас на facebook