Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

02 вересня 2017
Павло Петренко: Правова допомога і правовий захист є надзвичайно актуальним для всіх українських громадян

1 вересня у Чернівцях з робочим візитом перебував Міністр юстиції України Павло Петренко. В рамках візиту він відвідав call-центр системи безоплатної правової допомоги, де у режимі Skype-конференції надав правові консультації громадянам, а також взяв участь у  засіданні оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя у Чернівецькій області. Спілкуючись із журналістами, Павло Петренко розповів про пріоритетні напрями, над якими сьогодні працює Мін'юст. Зокрема, мова йшла про діяльність центрів надання безоплатної правової допомоги та хід інформаційної кампанії «Я маю право!», спрямованої на підвищення рівня правової культури громадян. Окрім того, Міністр юстиції України відповів на низку інших запитань, актуальних для Чернівецької області.
Одним із важливих питань на сьогодні, зазначив Павло Петренко, є робота антирейдерських штабів. Позитивом, за його словами, є те, що зараз на розгляді у міністерстві немає справ, пов'язаних з аграрним рейдерством в Чернівецькій області. Водночас, додав він,  на засіданні, проведеному в обласній державній адміністрації, відбулася досить жвава дискусія з представниками фермерських господарств та аграрних компаній області щодо питань, пов’язаних із ринком землі та захистом прав громадян на землю. Міністерство юстиції, зауважив  посадовець, буде продовжувати просвітницьку кампанію, і зараз по всій країні діють мобільні групи, які складаються з представників Міністерства юстиції України і системи безоплатної правової допомоги. Вони виїжджають у найвіддаленіші села, де ведуть прийом громадян і надають консультації селянам. За два тижні роботи фахівці відвідали понад 200 сіл і районних центрів. «Люди дійсно потребують такої допомоги, консультацій. Питання, які вони ставлять, пов’язані не тільки з оформленням права на землю, захистом від шахраїв і псевдопідприємців – вони дуже широкого спектру», – зазначив Павло Петренко. – «Ми розуміємо, що правова допомога і правовий захист  є надзвичайно актуальним для всієї країни і для всіх українських громадян, і будемо продовжувати цю роботу. Проект «Я маю право» дійсно наповнюється реальним змістом».
Окремо Міністр юстиції зупинився на роботі центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які дають можливість громадянам безкоштовно отримати юридичну консультацію (за телефоном чи безпосередньо) та послуги адвоката. Серед питань, з якими найчастіше звертаються до центрів – виплата аліментів. Сьогодні, поінформував Павло Петренко, по всій країні більше двох мільйонів виконавчих проваджень – по несплаті аліментів: «Понад п’ятсот тисяч дітей є  заручниками такої неприпустимої, нахабної поведінки батьків-чоловіків. Це ті діти, які не отримують аліменти понад шість місяців». Саме тому, підкреслив міністр, цю категорію справ визначили як пріоритетну, і зараз в кожному обласному управлінні юстиції діє спеціальна група, яка моніторить виконання таких проваджень. Так, за сім місяців поточного року понад півтора мільярди гривень були виплачені дітям, яких покинули батьки. Непростою залишається і ситуація по Чернівецькій області, де зі сплати аліментів є вісім тисяч виконавчих проваджень. За дев’ять місяців вдалося стягнути майже дев’ять млн грн. по шести тисячах виконавчих проваджень. Незважаючи на те, що ситуація із виплатою аліментів покращилася, вона є далеко не ідеальна.
З осені, зазначив посадовець, міністерство буде пропонувати парламенту зробити більш жорсткою відповідальність для тих осіб,  які ухиляються від сплати аліментів. Зокрема, буде проведено велику інформаційну кампанію, в рамках якої будуть озвучені прізвища тих, хто не сплачує аліменти. Розглядається питання і про ненадання таким особам безвізу та позбавлення низки інших пільг.
Окрім того, Павло Петренко закликав людей, які мають потребу у вирішенні певних юридичних питань, звертатися в систему безоплатної правової допомоги. За минулий рік, зазначив він, таку допомогу отримали 700 тисяч людей.
Як зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області В’ячеслав Хохуляк, і Міністерство юстиції України, і територіальне управління в Чернівецькій області намагаються робити все для того, щоб більша кількість громадян отримали належні правові послуги. Завдяки відповідному відбору і організаційній роботі в бюро правової допомоги працюють гарні фахівці, які відзначаються, насамперед, дуже хорошими людськими якостями, адже доволі часто їм доводиться працювати не лише юристами і адвокатами, а й виступати у ролі психологів. Звернень надходить  дуже багато, особливо через колл-центр, тому робота є доволі складною.
Трапляються, звичайно, випадки, зауважив Павло Петренко, коли людям не вдається  допомогти, адже далеко не всі питання, з якими звертаються, можуть бути вирішені в рамках якихось юридичних процедур. У цьому випадку доводиться максимально виконати функцію психолога, вислухати людину, пояснити, що ту чи іншу ситуацію неможливо врегульовувати в юридичні площині. «До кожної людини треба просто відноситися по-людяному, а у нас це, на жаль, не було прийнято в державних органах, це такий радянський підхід. Із створенням системи безоплатної правової допомоги «з нуля», через  нових людей, з іншими принципами філософії, ми  намагаємося будувати тут дружню атмосферу», – підкреслив міністр. Окрім того, додав він, зараз ведеться робота над тим, щоб розробити систему об’єктивної оцінки. Людина зможе анонімно поставити оцінку тому чи іншому юристу або адвокату після отримання консультації, і на сайті системи безоплатної правової допомоги такий рейтинг народної оцінки буде у загальному доступі.
Серед питань, які цікавили журналістів – подальша доля Чернівецького слідчого ізолятора. За словами Павла Петренка, на сьогодні є 8 СІЗО, які включені у перший блок переміщення з центральної частини міста, серед них і Чернівецький слідчий ізолятор. Уже розпочато два перших проекти у містах Київ і Львів, там оголосили конкурс і запропонували інвесторам збудувати СІЗО за межами міст та отримати майданчик у центрі. По Львову ситуація успішна, невдовзі буде завершено конкурс і оголошено результати, наразі потенційні інвестори мають юридично підтвердити заявки, що вони готові  провести це будівництво. У Києві, зазначив міністр, через окремих забудовників, які провели негативну інформаційну кампанію, процес зірвався, і потенційні інвестори, які  розглядали можливість будівництва за містом Київ нового СІЗО, відмовилися брати участь у конкурсі. «Якщо буде запущений перший успішний кейс по  Львову, це буде сигнал для інвесторів, що можна заходити з державою в партнерство і робити такі проекти, після цього ми виставимо на аукціон два наступних проекти – це  Одеса, і, можливо, Чернівці.  В наступному році є шанси, що ми їх запустимо», – додав Павло Петренко.

 

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook