Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

26 червня 2017
Молодь на державній службі: Мар’яна Антимійчук

Сьогодні в органах виконавчої влади працює багато молодих фахівців, які цілеспрямовані, оптимістичні, не бояться викликів і готові, попри складнощі державної служби, змінювати систему на краще.
У рубриці «Молодь на державній службі» – Мар’яна Антимійчук – головний спеціаліст відділу з питань промисловості управління з питань промислової, регуляторної політики та розвитку підприємництва Департаменту економічного розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації, переможець ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у номінації «Кращий спеціаліст» серед державних службовців обласної державної адміністрації


«БВ»: Розкажіть, будь ласка, про себе, свою діяльність, враження від державної служби, а також, якщо можна, поділіться подальшими плани щодо роботи
М.А.:
За фахом я історик та економіст. Маю дві вищі освіти: закінчила Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, факультет історії, політології та міжнародних відносин (спеціальність – історія) та Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету (спеціальність – облік і аудит).
Свою трудову діяльність в органах державної виконавчої влади розпочала не так давно, з 2014 року. Це був чіткий, свідомий вибір, оскільки я своє майбутнє бачу саме у державній службі. А ще було прагнення внести свої ідеї, задуми у розвиток системи державної служби.  

 

Наш відділ аналізує стан і тенденції розвитку промисловості, результати роботи промислових підприємств за видами економічної діяльності, проводить моніторинг фінансово-економічного стану підприємств, що суттєво впливають на обсяги промислового виробництва області. Окрім того, завданням відділу є підготовка аналітичних, інформаційних, довідкових та інші матеріалів і пропозицій керівництву з питань промислової політики, участь у розробці відповідних підрозділів до регіональних та інших  програм, зокрема Стратегії розвитку Чернівецької області, Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області тощо.

 

Власне, щодо моїх обов’язків, то я проводжу моніторинг роботи промислових підприємств Чернівецької області, визначаю основні проблемні питання та чинники, які негативно впливають на їх роботу, здійснюю аналіз показників заробітної плати за видами промислової діяльності, проводжу моніторинг дотримання визначених законодавством мінімальних гарантій у оплаті праці на промислових підприємствах області. До моїх завдань також входить аналіз стану розвитку інноваційної діяльності промислових підприємств, участь у підготовці різного виду матеріалів для керівництва та вищих органів виконавчої влади з питань розвитку промислової галузі області. Окрім того, надаю методичну, а за необхідності – практичну допомогу районним державним адміністраціям в питаннях, які належать до моєї компетенції, розглядаю звернення, заяви, запити та надаю суб’єктам господарської діяльності і громадянам області інформацію щодо порушених ними питань.
 
Робота мені дуже подобається, вона в мене викликає захоплення, оскільки тут я не лише на практиці застосовую свої знання, уміння і навички, а й завжди навчаюся чогось нового, і цей отриманий досвід можу реально застосувати у своїй щоденній діяльності. До того ж, у мене дуже хороший колектив, чудове керівництво, разом ми гарна, дружна команда. Колеги завжди підтримують у будь-яких справах, допомагають у вирішенні  тих чи інших робочих питань,  і це насправді стимулює до праці.


Щодо планів на майбутнє, то, звичайно, хотілося б зростати в професійному плані, мати кар’єрний ріст. Хочеться, щоб моя праця, мій досвід приносили людям користь, давали позитивний результат. Розумію, що без навчання це неможливо, тому при нагоді завжди намагаюся вчитися, підвищувати свій фаховий рівень.


 

«Б.В.»: Які маєте захоплення у вільний від роботи час?
М.А.:
Я великий книголюб, тому для мене цікава книжка – це найкращий відпочинок. Поряд з художньою літературою цікавлюся навчальною, зокрема з питань психології. Оскільки моя професія пов’язана з економічним спрямуванням, то слідкую також і за новинками у цій сфері: які закони прийняли, які є нововведення. Не скажу, що я якась «мега-супер» людина – просто намагаюся займатися саморозвитком, вдосконалюватися, і радію, коли мені це вдається. Дуже  тішуся тим, що мене оточують люди, які мене підтримують: у колективі, в сім’ї.


«БВ»: Які Ваші враження від конкурсу «Кращий державний службовець»?
М.А.:
Я дуже рада, що взяла участь у цьому конкурсі, оскільки він приніс мені неймовірно великий досвід, який я використовую вже зараз і впевнена, що буду використовувати в майбутньому.


«БВ»: Хто спонукав до участі в конкурсі?
М.А.:
Захотілося самій спробувати власні сили на такому рівні, де змагалися кращі із кращих держслужбовців області.

 

«БВ»: Чи було хвилювання?
М.А.:
Звичайно!!!! Адже хотілося гідно виступити, показати рівень професійної обізнаності та вже певні напрацювання як державного службовця. Було розуміння того, що емоції потрібно заховати десь дуже далеко, адже вони могли завадити і під час співбесіди, і під час публічного виступу. 

 

«БВ»: Чи не складні були завдання?
М.А.:
Були свої складні моменти у всіх етапах конкурсу. Зокрема у співбесіді, але там більшу роль відігравав фактор емоційного переживання та усвідомлення того, що потрібно заспокоїтися, зібратися і, так би мовити, «на холодну голову» дати чіткі, конструктивні відповіді на запитання членам конкурсної комісії. Але, при належній підготовці, напрацьований рефлекс вмінь і навичок в мене спрацював і дав свій позитивний результат.

 

«БВ»: Які із завдань найбільше сподобались?
М.А.:
Найбільше мені сподобався публічний виступ. Ще з університету в мене залишилося вміння виступати за кафедрою, не боятися аудиторії (звичайно, хвилювання завжди є) та вміння чітко доносити свої думки до слухацької аудиторії. За це велике дякую усім моїм викладачам і ЧНУ ім. Ю.Федьковича, і ЧТЕІ КНТУ, які завжди на семінарах спонукали нас, студентів, до публічних виступів. Завжди коректували та підказували, як краще висловлюватися. Публічні виступи мені дуже подобаються, і я постійно намагаюся вдосконалюватися в цьому напрямку.

 

«БВ»: Чи варто проводити такі конкурси?
М.А.:
Однозначно варто. Ще раз повторююся, що це неймовірний досвід для учасників. Це ціле море для здобуття нових вмінь та навичок і можливість закріпити ті, які вже маєте. Такі конкурси дають можливість державним службовцям реально себе оцінити, подивитися на себе «збоку» іншими очима, побачити свої плюси і мінуси, порівняти себе із іншими учасниками, винести для себе щось нове, почути конструктивну критику та зрозуміти де ти кращий, а де ще потрібно працювати, щоб із гідністю представляти державну службу.

 

«БВ»: Які очікування від третього туру?
М.А.:
Я не хочу загадувати наперед, але знаю одне: стовідсотково буде просто шалена конкуренція і потрібно буде гідно представити нашу Чернівецьку область. Я над цим працюю. Знаю, що мене дуже багато людей підтримують, і саме оця підтримка – ось що для мене головне. Тому є бажання виправдати цю довіру і не розчарувати. Все інше – неважливе.
 
«БВ»: Зараз відбувається реформа державної служби. Як оцінюєте цей процес з позиції держслужбовця «нового покоління»?
 М.А.:
В нашій країні дійсно щось змінюється на краще, хоча дуже повільно, крок за кроком, але все одно рухається вперед.  Реформування – дуже довгий процес, в один момент все не може відбутися – це однозначно. Тішить те, що  реформа зрушила з місця, вона почала втілюватися  в життя. Звичайно, щось проходить краще, щось не так активно, але все одно вселяє оптимізм те, що вже можна побачити, як система державної служби змінюється. З’являються нові фахівці, що дивляться на державну службу вже не як на якусь стару бюрократичну систему, а бачать у ній щось нове і хочуть, відповідно до сучасних потреб, вносити зміни, аби вона краще працювала і приносила реальні результати та користь для громадян.
Тому кроки, що запроваджуються – дуже правильні. Звичайно, все зробиться не за один рік, але якщо втілювати реформи поетапно, постійно працювати і цілеспрямовано йти до мети, з часом обов’язково буде результат. Головне – не розчаруватися. І знати – все що ми робимо, ми робимо для себе, і нам в цій країні жити. Адже країна починається з кожного нас, і ми є частинкою усього цілого – нашої держави, і за наші справи нас обов’язково колись запитають. Це 100%.

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook