Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

26 червня 2017
Молодь на державній службі: Мар’яна Антимійчук

Сьогодні в органах виконавчої влади працює багато молодих фахівців, які цілеспрямовані, оптимістичні, не бояться викликів і готові, попри складнощі державної служби, змінювати систему на краще.
У рубриці «Молодь на державній службі» – Мар’яна Антимійчук – головний спеціаліст відділу з питань промисловості управління з питань промислової, регуляторної політики та розвитку підприємництва Департаменту економічного розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації, переможець ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у номінації «Кращий спеціаліст» серед державних службовців обласної державної адміністрації


«БВ»: Розкажіть, будь ласка, про себе, свою діяльність, враження від державної служби, а також, якщо можна, поділіться подальшими плани щодо роботи
М.А.:
За фахом я історик та економіст. Маю дві вищі освіти: закінчила Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, факультет історії, політології та міжнародних відносин (спеціальність – історія) та Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету (спеціальність – облік і аудит).
Свою трудову діяльність в органах державної виконавчої влади розпочала не так давно, з 2014 року. Це був чіткий, свідомий вибір, оскільки я своє майбутнє бачу саме у державній службі. А ще було прагнення внести свої ідеї, задуми у розвиток системи державної служби.  

 

Наш відділ аналізує стан і тенденції розвитку промисловості, результати роботи промислових підприємств за видами економічної діяльності, проводить моніторинг фінансово-економічного стану підприємств, що суттєво впливають на обсяги промислового виробництва області. Окрім того, завданням відділу є підготовка аналітичних, інформаційних, довідкових та інші матеріалів і пропозицій керівництву з питань промислової політики, участь у розробці відповідних підрозділів до регіональних та інших  програм, зокрема Стратегії розвитку Чернівецької області, Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області тощо.

 

Власне, щодо моїх обов’язків, то я проводжу моніторинг роботи промислових підприємств Чернівецької області, визначаю основні проблемні питання та чинники, які негативно впливають на їх роботу, здійснюю аналіз показників заробітної плати за видами промислової діяльності, проводжу моніторинг дотримання визначених законодавством мінімальних гарантій у оплаті праці на промислових підприємствах області. До моїх завдань також входить аналіз стану розвитку інноваційної діяльності промислових підприємств, участь у підготовці різного виду матеріалів для керівництва та вищих органів виконавчої влади з питань розвитку промислової галузі області. Окрім того, надаю методичну, а за необхідності – практичну допомогу районним державним адміністраціям в питаннях, які належать до моєї компетенції, розглядаю звернення, заяви, запити та надаю суб’єктам господарської діяльності і громадянам області інформацію щодо порушених ними питань.
 
Робота мені дуже подобається, вона в мене викликає захоплення, оскільки тут я не лише на практиці застосовую свої знання, уміння і навички, а й завжди навчаюся чогось нового, і цей отриманий досвід можу реально застосувати у своїй щоденній діяльності. До того ж, у мене дуже хороший колектив, чудове керівництво, разом ми гарна, дружна команда. Колеги завжди підтримують у будь-яких справах, допомагають у вирішенні  тих чи інших робочих питань,  і це насправді стимулює до праці.


Щодо планів на майбутнє, то, звичайно, хотілося б зростати в професійному плані, мати кар’єрний ріст. Хочеться, щоб моя праця, мій досвід приносили людям користь, давали позитивний результат. Розумію, що без навчання це неможливо, тому при нагоді завжди намагаюся вчитися, підвищувати свій фаховий рівень.


 

«Б.В.»: Які маєте захоплення у вільний від роботи час?
М.А.:
Я великий книголюб, тому для мене цікава книжка – це найкращий відпочинок. Поряд з художньою літературою цікавлюся навчальною, зокрема з питань психології. Оскільки моя професія пов’язана з економічним спрямуванням, то слідкую також і за новинками у цій сфері: які закони прийняли, які є нововведення. Не скажу, що я якась «мега-супер» людина – просто намагаюся займатися саморозвитком, вдосконалюватися, і радію, коли мені це вдається. Дуже  тішуся тим, що мене оточують люди, які мене підтримують: у колективі, в сім’ї.


«БВ»: Які Ваші враження від конкурсу «Кращий державний службовець»?
М.А.:
Я дуже рада, що взяла участь у цьому конкурсі, оскільки він приніс мені неймовірно великий досвід, який я використовую вже зараз і впевнена, що буду використовувати в майбутньому.


«БВ»: Хто спонукав до участі в конкурсі?
М.А.:
Захотілося самій спробувати власні сили на такому рівні, де змагалися кращі із кращих держслужбовців області.

 

«БВ»: Чи було хвилювання?
М.А.:
Звичайно!!!! Адже хотілося гідно виступити, показати рівень професійної обізнаності та вже певні напрацювання як державного службовця. Було розуміння того, що емоції потрібно заховати десь дуже далеко, адже вони могли завадити і під час співбесіди, і під час публічного виступу. 

 

«БВ»: Чи не складні були завдання?
М.А.:
Були свої складні моменти у всіх етапах конкурсу. Зокрема у співбесіді, але там більшу роль відігравав фактор емоційного переживання та усвідомлення того, що потрібно заспокоїтися, зібратися і, так би мовити, «на холодну голову» дати чіткі, конструктивні відповіді на запитання членам конкурсної комісії. Але, при належній підготовці, напрацьований рефлекс вмінь і навичок в мене спрацював і дав свій позитивний результат.

 

«БВ»: Які із завдань найбільше сподобались?
М.А.:
Найбільше мені сподобався публічний виступ. Ще з університету в мене залишилося вміння виступати за кафедрою, не боятися аудиторії (звичайно, хвилювання завжди є) та вміння чітко доносити свої думки до слухацької аудиторії. За це велике дякую усім моїм викладачам і ЧНУ ім. Ю.Федьковича, і ЧТЕІ КНТУ, які завжди на семінарах спонукали нас, студентів, до публічних виступів. Завжди коректували та підказували, як краще висловлюватися. Публічні виступи мені дуже подобаються, і я постійно намагаюся вдосконалюватися в цьому напрямку.

 

«БВ»: Чи варто проводити такі конкурси?
М.А.:
Однозначно варто. Ще раз повторююся, що це неймовірний досвід для учасників. Це ціле море для здобуття нових вмінь та навичок і можливість закріпити ті, які вже маєте. Такі конкурси дають можливість державним службовцям реально себе оцінити, подивитися на себе «збоку» іншими очима, побачити свої плюси і мінуси, порівняти себе із іншими учасниками, винести для себе щось нове, почути конструктивну критику та зрозуміти де ти кращий, а де ще потрібно працювати, щоб із гідністю представляти державну службу.

 

«БВ»: Які очікування від третього туру?
М.А.:
Я не хочу загадувати наперед, але знаю одне: стовідсотково буде просто шалена конкуренція і потрібно буде гідно представити нашу Чернівецьку область. Я над цим працюю. Знаю, що мене дуже багато людей підтримують, і саме оця підтримка – ось що для мене головне. Тому є бажання виправдати цю довіру і не розчарувати. Все інше – неважливе.
 
«БВ»: Зараз відбувається реформа державної служби. Як оцінюєте цей процес з позиції держслужбовця «нового покоління»?
 М.А.:
В нашій країні дійсно щось змінюється на краще, хоча дуже повільно, крок за кроком, але все одно рухається вперед.  Реформування – дуже довгий процес, в один момент все не може відбутися – це однозначно. Тішить те, що  реформа зрушила з місця, вона почала втілюватися  в життя. Звичайно, щось проходить краще, щось не так активно, але все одно вселяє оптимізм те, що вже можна побачити, як система державної служби змінюється. З’являються нові фахівці, що дивляться на державну службу вже не як на якусь стару бюрократичну систему, а бачать у ній щось нове і хочуть, відповідно до сучасних потреб, вносити зміни, аби вона краще працювала і приносила реальні результати та користь для громадян.
Тому кроки, що запроваджуються – дуже правильні. Звичайно, все зробиться не за один рік, але якщо втілювати реформи поетапно, постійно працювати і цілеспрямовано йти до мети, з часом обов’язково буде результат. Головне – не розчаруватися. І знати – все що ми робимо, ми робимо для себе, і нам в цій країні жити. Адже країна починається з кожного нас, і ми є частинкою усього цілого – нашої держави, і за наші справи нас обов’язково колись запитають. Це 100%.

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Микола Ярмистий: дотримання принципів вірно служити українському народові та українській державі закладені в обітниці ще 100 років тому Наталія Пасічник: Урядом затверджений новий Порядок призначення житлових субсидій Державна служба є критерієм розвитку нашої держави Тетяна Лукащук: "КДС" - це надійний інструмент реалізації новітнього напряму системи підвищення кваліфікації держслужбовців Микола Проданюк: Публічні закупівлі мають бути відкриті, чесні та прозорі Микола Савчук: Путильський район сьогодні Леся Нос: Налагодження комунікації з громадянським суспільством – важлива складова успіху в реалізації державної політики Діяльність суду: Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією Юрій Півень: Про стан соціального захисту населення області у 2017 році Лідія Гайдей: Культурне життя Заставнівщини Євгенія Бойко: Створення сприятливого інвестиційного клімату – одне із пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку Новоселицького району Лілія Гриневич: Наше завдання - підняти якість освіти і якість вивчення української мови у школах викладання мовою нацменшин, зберігши при цьому використання і вивчення предметів рідною мовою Відділ з питань туризму Чернівецької ОДА: Туризм на Буковині Тетяна Лукащук: Деякі аспекти проведення атестації претендентів на посади державної служби щодо вільного володіння державною мовою Володимир Дьяченко: Соціальні питання – лідери серед звернень громадян Павло Петренко: Правова допомога і правовий захист є надзвичайно актуальним для всіх українських громадян Уряд проводить капітальний ремонт країни Юрій Кітар: Ми маємо резерви та потенціал для розвитку району Буковинці можуть видати свої книги за кошти обласного бюджету Любов Крикливець: Основне завдання реформи – у підвищенні рівня доступності та якості медичної допомоги Валентина Юрчук: Про роботу Центру надання адміністративних послуг Заставнівської районної державної адміністрації Іван Друцул: Кіцманський район сьогодні Роман Криган: Реформування служби зайнятості та ситуація на ринку праці Буковини Юрій Півень: Стан призначення та виплати субсидій населенню по Чернівецькій області Олег Стецевич: Завдання і пріоритетні напрямки розвитку кадрового забезпечення органів державної влади та ... Руслан Сенчук "Вижницький район: виклики, досягнення та перспективи" Анатолій Круглашов: Десять років готуємо магістрів за спеціальністю «Державна служба» Юлія Яківчек: Основні принципи роботи – вчасно виявити дитину у складних життєвих обставинах і вдало її влаштувати Оксана Палійчук: Децентралізація освітньої галузі в Чернівецькій області Любов Нечипорук: Громади мають можливість реалізувати право на власне радіомовлення Віорел Ястремський: Герцаївський район сьогодні Ольга Гришин-Грищук: Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах Михайло Леньков: Роль Національного агентства України з питань державної служби та її територіальних органів в імплементації Закону України Микола Ярмистий: Новий Закон України «Про державну службу» як компетентнісна модель управління людськими ресурсами Петро Шевчук: Патології у системі державного управління Володимир Бойко: Можливості застосування досвіду країн ЄС для реформування системи професійного навчання державних службовців Аліна Агопшук: «Зелене золото» Буковини – то її ліси В’ячеслав Хохуляк: Нотаріуси виконують функції державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Світлана Штефанчук: Система безоплатної правової допомоги як спосіб захисту прав і свобод людини Богдан Вітовський: З молоддю працюємо на партнерських засадах Олена Головіна: Профілактика стресу в професійній реалізації державних службовців Молодь на державній службі: Мар’яна Антимійчук
Детально про проекти Державного фонду регіонального розвитку для об'єднаних громад Чернівецької області Вікторія Чебан: Центр розвитку місцевого самоврядування створений в рамках реформи децентралізації Ярослав Кушнірик: Стан та перспективи розвитку ОСББ у місті Чернівці Олексій Грушко: "Стратегічне планування у громадах: необхідність та дороговказ розвитку" Сторожинецька ОТГ показала результати річної діяльності Олексій Грушко: Субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад (Україна та Чернівецька область) Олександр Ковальчук: Нові можливості для підтримки і фінансування місцевого та регіонального розвитку Анатолій Сапогівський: До Клішковецької громади вже хочуть доєднуватися інші населені пункти Мік Мюллей, Віталій Юрків: Програма DOBRE як інструмент для підтримки та економічного розвитку громад Ольга Чепель: Про форми співробітництва територіальних громад Марія Довгань: Бібліотеки в умовах децентралізації Представники ЄС взяли участь у відкритті Чернівецького підрозділу установи «Центр розвитку імсцевого самоврядування» Микола Федорук: Про законодавчу діяльність з питань децентралізації влади Леонід Швець: Основне завдання сьогодні – працювати над наповненням бюджету Кадрові питання в об'єднаних громадах: яких фахівців потребують ОТГ? Роман Єрема: Перспективи розвитку системи надання соціальних послуг у Вижницькому районі Станіслав Сухар: Якщо люди налаштовані працювати - розвиток буде Тетяна Татарчук: Об’єднані громади Буковини: потенціал, виклики, перспективи Земельні питання – одна найбільш складних ділянок в діяльності органів місцевого самоврядування Верховна Рада прийняла важливі законопроекти з питань децентралізації. Коментар експерта: Ольга Чепель Недобоївська ОТГ: підсумки року Володимир Чоботарь: Люди зрозуміли, що реформа – це правильний крок Тарас Халавка: Цьогорічний процес об'днання громад має свої особливості Василь Равлик: Можна по-різному ставитися до реформи децентралізації, але лишатися на тому місці, де ми є зараз, неможливо Іван Мунтян: Оновлений склад обласної ради повинен виправдати очікування громади Друга хвиля об’єднання громад на Буковині: стан та перспективи Сергій Колотило: Перспективу подальшого розвитку вбачаємо саме в об’єднанні громад Децентралізація: коротко про головне В області працюватиме 11 бюро правової допомоги Василь Падурі: «Півроку на посаді: перші результати» Петро Чебан: Пріоритетні напрямки сільської ради - залучення додаткових коштів та створення робочих місць Євген Прокопець: Громади, які не об’єдналися, на сьогодні у програші Ольга Чепель: Децентралізація в Чернівецькій області: міфи та реальність Ілля Карлійчук: Маємо багато завдань у сфері житлово-комунального господарства Григорій Ванзуряк: Із прихильників реформи ми стали тими, хто взяв на себе зобов’язання її розпочати Христина Марчук: Законодавче забезпечення реформи децентралізації Більше коштів субвенції із Держбюджету-2016 отримають громади, що об’єднались із сільськими територіями, – Геннадій Зубко Валерій Романенко: Люди вже зрозуміли, що їх благополуччя залежить виключно від їх активності і бажання щось змінити у своєму житті Аркадій Шова: Ми знали, що будуть труднощі, і готові їх вирішувати «Посли реформ»: Чому необхідно проводити реформу місцевого самоврядування? Тарас Халавка: Врахування фактору поліетнічності при формуванні об’єднаних територіальних громад у Чернівецькій області Антоніна Скидан: Наша мета – спроможна, самодостатня, сильна громада Василь Цуркан: Використання міжнародного досвіду в роботі Острицької сільської ради І. Баб'юк, О.Чепель "Основні аспекти формування спроможних територіальних громад"
Формування система державної служби в Україні в 1917–1918 рр. Управління персоналом в умовах змін До проблеми міжкультурної взаємодії Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Білозерський Василь Михайлович (1825 – 1899) Тетяня Гаман: Навчання старост об’єднаних територіальних громад доброму врядуванню – потреба сьогодення (з досвіду Хмельницького центру ППК) Владислав Струтинський: Антон Кохановський – політик, громадянин, патріот Чернівців Виконавчі структури в ОТГ: закордонний досвід, українські реалії та перспективи (презентація наукового видання) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бачинський Юліан Олександрович (1870 – 1940) Тарас Халавка: Закордонний досвід формування органів влади базового рівня (на прикладі польських гмін) Микола Ярмистий: Професійна компетентність службовців органів влади в системі публічного управління (концептуальний підхід) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бандера Степан Андрійович (1909-1959) Презентовано енциклопедичний довідник «Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні» Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Антонович Володимир Боніфатійович (1834 – 1908) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 3) Практика реформування місцевих органів влади в системі публічного управління Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Георгій Андрузький Олег Зубчик: Державна політика України у сфері вищої освіти Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 2) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій Сергій Швидюк: Еволюція сучасної польської муніципальної системи Олексій Колесников:Старости в об'єднаних громадах: потреба в модернізації законодавства Тетяна Скутар: Історико-культурні туристичні ресурси як основа розвитку пізнавального туризму в Чернівецькій області Вікторія Чебан: Децентралізація: нові можливості для територіальних громад Валентина Богатирець: Англійська мова як інструмент розвитку комунікативного простору України Олександр Марусяк: Кримський трансфер 1954 р.: формально-юридичний аспект Анжеліка Дзюбко: Допомога онлайн-ресурсів у вивченні англійської мови Світлана Бостан: Упровадження інституту фахівців із соціальної роботи як перспективний напрям роботи соціальних служб Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархії. Частина ІІ. Пріоритети розвитку територіальних громад в контексті децентралізації влади: досвід Херсонської області Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархій (Частина І) Наталія Нечаєва-Юрійчук: Виклики етнополітичній стабільності в Україні та перспективи їхнього подолання (на прикладі Чернівецької області) Сергій Гакман: Фактор шляхів сполучення у долі Буковини під час світових війн та післявоєнного врегулювання Пропозиції науково-практичного семінару «Сучасні методи та інструментарії управління регіональними етнополітичними процесами» Максим Ярмистий "Завдання щодо удосконалення структурно-функціональної системи" Уляна Гев'юк "Механізми участі національних меншин у суспільно-політичному житті України" А. Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005-2013 рр.) Частина ІІ І. Буркут "Незалежність потрібно захищати" Пропозиції учасників Муніципальних читань імені Антона Кохановського А.Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005 – 2013 рр.) Частина 1" С.Гакман "Російська інтервенція в Україну в контексті міжнародного права" Б.Руснак "Особливості проведення позачергових виборів народних депутатів 26 жовтня 2014 року"
шукайте нас на facebook