Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

19 грудня 2016
Руслан Сенчук: Вижницький район: виклики, досягнення та перспективи

Руслан Сенчук, голова Вижинцької районної державної адміністрації

 

«БВ»: Розкажіть, будь ласка, загалом про Вижницький район: кількість населених пунктів, населення, інфраструктура тощо.

Р.С.: Населення Вижницького району складає 55 тисяч 636 осіб, з них міське налічує 17 тисяч 314 осіб, а сільське – 38 тисяч 322 мешканці.
Маємо 34 населених пункти: два міста – Вижниця і Вашківці, селище міського типу Берегомет та тридцять одне село.
В районі функціонує 52 навчальні заклади: 17 ЗОШ І-ІІІ ст. (з них 1 гімназія), 7 ЗОШ І-ІІ ступенів, 8 навчально-виховних комплексів (з них 2 гімназії), 2 позашкільні навчальні заклади та 18 дошкільних навчальних закладів.
На сьогодні, після проведення реформування медичної галузі, в районі функціонують комунальна установа «Вижницька центральна районна лікарня», Берегометський та Вашківецький центри первинної медико-санітарної допомоги, 12 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 23 фельдшерсько-акушерські пункти.
У районі розвинена мережа закладів культура. Так, функціонує 73 заклади культури, працює також Вижницька райкіновідеомережа та 13 музеїв.

 

«БВ»: Яким на сьогодні є соціально-економічний розвиток району?
 Р.С.:
У 2016 році основні зусилля органів виконавчої влади та місцевого самоврядування спрямовувались на вирішення нагальних питань економічного і соціального розвитку, наповнення місцевих бюджетів, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, вчасне виконання зобов’язань соціального характеру – у першу чергу щодо надання підтримки учасникам антитерористичної операції, їх сім’ям і вимушеним переселенцям.
Однією з провідних галузей є лісопереробна. Основними лісокористувачами на території району є державне підприємство «Берегометське ЛМГ», Вижницький Держспецлісгосп АПК та НПП «Вижницький». У результаті діяльності цих підприємств за останні 9 місяців було заготовлено 155,4 тисяч кубометрів лісосировини. Пріоритетне завдання влади – забезпечити своїх підприємців і свої підприємства, які займаються поглибленою переробкою. Одним із кращих виробників нині є підприємство «Форестсервіс» в Іспасі, де виготовляють пиломатеріали, паркет, заготовки для меблів тощо, виходячи на міжнародний ринок, та «Здоровий сон» в Берегометі з виробництва альтернативних видів палива.


Поряд з лісопереробною галуззю у Вижницькому районі розвивається сільське господарство. За 9 місяців цього року всіма категоріями господарств району вироблено валової продукції сільського господарства на загальну суму 184,2 млн. грн.. Під урожай 2016 року залучено у виробництво 19307 га земель сільськогосподарського призначення, в тому числі багаторічні трави посіву минулих років – 3467 га. Аграрії району зібрали 21,8 тис. тонн зернових та зернобобових. Гарний врожай картоплі, ранніх овочів.
Приємно, що інвестиційна діяльність в галузі сільського господарства розширюється. Є співпраця з великими агрохолдингами, зокрема «Мрією», що орендує землі в районі. Завдяки цьому у 2016 році у районну лікарню та Центри первинної медико-санітарної допомоги вдалося завезти медичне обладнання з Франції.


Хочу підкреслити, що як би складно не було, у нас виплачуються і соціальні виплати, і пенсії, і заробітні плати, фінансуються усі галузі. Це дає можливість працювати над реаліями, новими ідеями.
Проведено конкурс на кращий проект опорного закладу, у якому переміг Мигівський навчально-виховний комплекс з філією у Великому.
За кошти районного та обласного бюджету у стаціонарних таборах оздоровлено 274 дитини. Покращена матеріальна база шкіл. Цього року район отримав понад 2 мільйони гривень з державного бюджету на придбання автобусів для учнів. У співфінансуванні з районним бюджетом, а це, відповідно, 70 на 30 %, для потреб району закуплено 2 шкільних автобуси, один з яких передали Іспаській школі, інший – Вижницькій ЗОШ І-ІІІ ст.


У культурному житті краян незабутньою подією став відкритий фестиваль-конкурс українського кіно та пісні «Миколайчук-фест». У районі засновано премії імені Валерія Васькова в галузі хореографії, імені Василя Михайлюка в галузі композиторської майстерності та Миколи Шутака в галузі драматургії та театру. Народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль «Смерічка» та культпрацівники району взяли участь у концертах для військових у зоні АТО.

 

«БВ»: Над якими основними напрямками зараз ведеться робота?
Р.С.:
Наше першочергове завдання нині – забезпечити соціальні потреби населення, адже в час складної економічної ситуації кількість людей, яким потрібна підтримка держави, зростає. З початку 2016 року профінансовано допомог на суму 135 млн. 237,180 грн. 8 320 сім’ям призначено субсидії на житлово-комунальні послуги.


У нас є 296 учасників АТО, з них більше 200 мають статус учасників бойових дій та отримують усі соціальні пільги, є 104 позитивних рішення місцевих рад про виділення їм земельних ділянок.  Відповідно до районної Програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників АТО, військовослужбовців і волонтерів, поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2015-2016 роки, в 2016 році виплачено одноразову грошову допомогу на суму близько 30 тисяч гривень. Допомогу військовослужбовцям, які захищають Україну від ворога на Сході, сьогодні вважаємо своїм головним завданням.


Діє програма «Турбота», що дає можливість допомагати іншим соціально вразливим верствам населення. З початку року всього надано матеріальну допомогу на суму 300 тис. грн.


 

Наступне – це ремонт доріг. Дороги – найважливіша складова інфраструктури і найболючіша з проблем. У році, що минає, вдалося виконати чималий обсяг робіт з ремонту доріг. Здійснено ямковий ремонт доріг місцевого значення Р-62 Криворівня-Усть Путила-Старі Кути-Вижниця_Сторожинець-Чернівці, Т-26-01 Чернівці-Вашківці-Путила-КПП «Руська» на суму 1463,6 тис.грн. та проведено ямковий ремонт доріг місцевого значення на суму 2518,6 тис.грн.,
Було ліквідовано ямковості 11013 м2, проведено профілювання доріг протяжністю 121,4 км.

 

У нас також є можливості розвивати підприємництво. Працюємо над тим, аби створити сприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу, не допускати необґрунтованої тяганини, зайвих перевірок тощо. На Вижниччині була і залишається провідною деревообробна галузь. Наше завдання – забезпечити стабільну роботу і кожного підприємства і галузі в цілому, адже вона забезпечує роботою місцеве населення, є найбільшим платником податків, бере на себе соціальні проблеми людей. З цією метою значна увага з боку правоохоронних органів сьогодні приділяється незаконним рубкам і вивезенню лісу.


Наступний напрямок – це надання якісних адміністративних послуг жителям району. Наш адміністративний центр надає 43 види послуг, тут можна отримати 19 видів документів дозвільного характеру. З початку року його послугами скористалися більше шести тисяч громадян. Фахівці центру докладають всіх зусиль, щоб зробити роботу максимально ефективною для кожного жителя району. Разом з тим, завданням адмінцентрів є не лише надання якісних послуг – це, в першу чергу, подолання корупції  шляхом запровадження прозорості і спрощення розгляду звернень.

 

«БВ»: Сьогодні для залучення додаткових фінансових ресурсів радять робити акцент на місцеві особливості. Який напрям у цьому плані Ви вважаєте найбільш перспективним для району? Чим район є цікавим та привабливим для інвесторів?

Р.С.: На початку року вперше в районі було залучено кошти з Програми економічного розвитку і Проекту Європейського Союзу. Завдяки Угоді про партнерство між Програмою розвитку ООН, райдержадміністрацією та районною радою, а також аналогічним угодам з місцевими радами у Банилові, маємо сільськогосподарський кооператив, що займається обробітком землі, у Долішньому Шепоті заготовляють дикороси. А головне, що цю діяльність є куди розвивати.
Водночас, найбільш перспективним напрямку розвитку і економіки, і соціальної сфери залишається туризм. Враховуючи, що цього року не всі мали можливість оздоровитися на морі, не став популярним південний регіон, спостерігається підвищений інтерес до туристичних ресурсів Карпат, що дало поштовх до розвитку. Нині послуги в нас надають 54 суб’єкти діяльності, будуються нові турбази, добудовується готельно-туристичний комплекс у Вижниці.
 Альтернативна енергетика, розвиток деревообробної та туристичної галузей, агропромислового розвитку – основні напрямки подальшого соціально-економічного розвитку району.
Наш район готовий до взаємовигідного співробітництва з тими, хто бажає інвестувати в розвиток економіки. Ми завжди відкриті до професійного діалогу та ефективної співпраці, кінцева мета яких є заможній район з високими стандартами економіки і суспільного життя.


«БВ»: Район і реформа децентралізації. Яка ситуація на сьогодні?

Р.С.: Об’єднання громад та децентралізація влади – це потреба часу. Нові підходи, нові методи господарювання дадуть можливість розвиватись одній, але великій і спроможній громаді. Це вже підтверджує досвід тих, хто об’єднався. У нашому районі завершується процес формування Вижницької об’єднаної територіальної громади, куди увійшли села Багна, Черешенька, Виженка, Чорногузи, Іспас, Мілієве і Вижниця як центр, а також Вашківецької об’єднаної територіальної громади у складі Карапчева, Замостя, Слободи Банилова з центром у місті Вашківці. 18 грудня відбулися перші вибори до Вижницької та Вашківецької об’єднаних територіальних громад – обирали депутатів та голів об’єднаних територіальних громад.


«БВ»: З якими проблемами найчастіше доводиться зустрічатися?

Р.С.: Однією з основних проблем є, все ж таки, недостатнє фінансування. Особливо це стосується ремонту доріг, об’єктів соціальної інфраструктури – лікарень, шкіл, закладів культури. Більшість об’єктів залишилися у спадок. Нині вони потребують капітального ремонту, але, на жаль, коштів ледь вистачає лише на те, аби утримувати їх в нормальному стані. Потребує капітального ремонту асфальтно-дорожнє покриття доріг Р-62 та Т 26-01, які є основними артеріями району.

Ще однією проблемою, яка постала перед органами влади всіх рівнів – це відсутність кваліфікованих кадрів. У державному управлінні, зокрема бракує менеджерів, фахівців, які здатні не лише виконувати вказівки керівництва, але й проявляти ініціативу, креативність, вживати заходів щодо покращення роботи у своїй галузі.

 

На жаль, район залишається сировинним придатком. Актуальною проблемою залишається запровадження поглибленої переробки деревини. Не в повній мірі використовується наявний потенціал району для розвитку сільського господарства. Постає потреба для належного зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

 

«БВ»: Якими успіхами можете похвалитися?

Р.С.: Нині головне те, що нам вдалося зберегти стабільну суспільно-політичну ситуацію в районі та налагодити тісну співпрацю з міськими, селищною та сільськими радами, районною радою, народними депутатами України, депутатами обласної ради від Вижниччини.
Завдяки спільним зусиллям в цьому році згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 року №395 «Деякі питання надання у 2016 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» район отримав фінансування в сумі 7079,2 тис. грн. За ці кошти, проведено роботи із заміни віконних блоків і дверей у НВК «Берегометська гімназія», Коритненській загальноосвітній школі І-ІІІ ст., Вижницькій гімназії, Лопушнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст.., Лукавецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст.


Проводяться роботи по реконструкції будівлі Вижницької гімназії.
Проведено поточний ремонт та утеплення приміщень Коритненської ЗОШ І-ІІІ ст.
Згідно із розпорядженням Кабміну на будівництво дошкільного навчального закладу у селі Карапчів (кошторисна вартість 26921,3 тис. грн.) на 2016 рік виділено 8621,903 тис. грн., роботи вже розпочато.
На порядку денному нині – наближення до людей надання якісних медичних послуг. З цією метою завершено будівництво ФАПу у селі Виженка, реконструкцію ФАПу у Банилові.


Ми пишаємося також багатовіковими традиціями, самобутніми звичаями, які дбайливо примножуються поколіннями наших краян. На Вижниччині впродовж усього року проводиться чимало мистецьких заходів. Крім вже традиційних – Вашківецької Переберії, Фестивалю Коляди, Свята Писанки. Перелік заходів поповнився ще дуже цікавим фестивалем, який запровадили цього року відділ культури з нагоди 75-річчя Івана Миколайчука – «Миколайчук-фест», що об’єднав навколо себе талановитих співаків, молодих режисерів з усієї України. Сподіваємося, що надалі фестиваль стане традиційним і перетворить Вижницю ще й в кіномистецьким осередком.

 

Інтерв'ю для "Буковинського вісника" підготувала Юлія Королюк - начальник  відділу внутрішньої політики та доступу до публічної інформації Вижницької районної державної адміністрації

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Микола Ярмистий: дотримання принципів вірно служити українському народові та українській державі закладені в обітниці ще 100 років тому Наталія Пасічник: Урядом затверджений новий Порядок призначення житлових субсидій Державна служба є критерієм розвитку нашої держави Тетяна Лукащук: "КДС" - це надійний інструмент реалізації новітнього напряму системи підвищення кваліфікації держслужбовців Микола Проданюк: Публічні закупівлі мають бути відкриті, чесні та прозорі Микола Савчук: Путильський район сьогодні Леся Нос: Налагодження комунікації з громадянським суспільством – важлива складова успіху в реалізації державної політики Діяльність суду: Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією Юрій Півень: Про стан соціального захисту населення області у 2017 році Лідія Гайдей: Культурне життя Заставнівщини Євгенія Бойко: Створення сприятливого інвестиційного клімату – одне із пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку Новоселицького району Лілія Гриневич: Наше завдання - підняти якість освіти і якість вивчення української мови у школах викладання мовою нацменшин, зберігши при цьому використання і вивчення предметів рідною мовою Відділ з питань туризму Чернівецької ОДА: Туризм на Буковині Тетяна Лукащук: Деякі аспекти проведення атестації претендентів на посади державної служби щодо вільного володіння державною мовою Володимир Дьяченко: Соціальні питання – лідери серед звернень громадян Павло Петренко: Правова допомога і правовий захист є надзвичайно актуальним для всіх українських громадян Уряд проводить капітальний ремонт країни Юрій Кітар: Ми маємо резерви та потенціал для розвитку району Буковинці можуть видати свої книги за кошти обласного бюджету Любов Крикливець: Основне завдання реформи – у підвищенні рівня доступності та якості медичної допомоги Валентина Юрчук: Про роботу Центру надання адміністративних послуг Заставнівської районної державної адміністрації Іван Друцул: Кіцманський район сьогодні Роман Криган: Реформування служби зайнятості та ситуація на ринку праці Буковини Юрій Півень: Стан призначення та виплати субсидій населенню по Чернівецькій області Олег Стецевич: Завдання і пріоритетні напрямки розвитку кадрового забезпечення органів державної влади та ... Руслан Сенчук "Вижницький район: виклики, досягнення та перспективи" Анатолій Круглашов: Десять років готуємо магістрів за спеціальністю «Державна служба» Юлія Яківчек: Основні принципи роботи – вчасно виявити дитину у складних життєвих обставинах і вдало її влаштувати Оксана Палійчук: Децентралізація освітньої галузі в Чернівецькій області Любов Нечипорук: Громади мають можливість реалізувати право на власне радіомовлення Віорел Ястремський: Герцаївський район сьогодні Ольга Гришин-Грищук: Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах Михайло Леньков: Роль Національного агентства України з питань державної служби та її територіальних органів в імплементації Закону України Микола Ярмистий: Новий Закон України «Про державну службу» як компетентнісна модель управління людськими ресурсами Петро Шевчук: Патології у системі державного управління Володимир Бойко: Можливості застосування досвіду країн ЄС для реформування системи професійного навчання державних службовців Аліна Агопшук: «Зелене золото» Буковини – то її ліси В’ячеслав Хохуляк: Нотаріуси виконують функції державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Світлана Штефанчук: Система безоплатної правової допомоги як спосіб захисту прав і свобод людини Богдан Вітовський: З молоддю працюємо на партнерських засадах Олена Головіна: Профілактика стресу в професійній реалізації державних службовців Молодь на державній службі: Мар’яна Антимійчук
Детально про проекти Державного фонду регіонального розвитку для об'єднаних громад Чернівецької області Вікторія Чебан: Центр розвитку місцевого самоврядування створений в рамках реформи децентралізації Ярослав Кушнірик: Стан та перспективи розвитку ОСББ у місті Чернівці Олексій Грушко: "Стратегічне планування у громадах: необхідність та дороговказ розвитку" Сторожинецька ОТГ показала результати річної діяльності Олексій Грушко: Субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад (Україна та Чернівецька область) Олександр Ковальчук: Нові можливості для підтримки і фінансування місцевого та регіонального розвитку Анатолій Сапогівський: До Клішковецької громади вже хочуть доєднуватися інші населені пункти Мік Мюллей, Віталій Юрків: Програма DOBRE як інструмент для підтримки та економічного розвитку громад Ольга Чепель: Про форми співробітництва територіальних громад Марія Довгань: Бібліотеки в умовах децентралізації Представники ЄС взяли участь у відкритті Чернівецького підрозділу установи «Центр розвитку імсцевого самоврядування» Микола Федорук: Про законодавчу діяльність з питань децентралізації влади Леонід Швець: Основне завдання сьогодні – працювати над наповненням бюджету Кадрові питання в об'єднаних громадах: яких фахівців потребують ОТГ? Роман Єрема: Перспективи розвитку системи надання соціальних послуг у Вижницькому районі Станіслав Сухар: Якщо люди налаштовані працювати - розвиток буде Тетяна Татарчук: Об’єднані громади Буковини: потенціал, виклики, перспективи Земельні питання – одна найбільш складних ділянок в діяльності органів місцевого самоврядування Верховна Рада прийняла важливі законопроекти з питань децентралізації. Коментар експерта: Ольга Чепель Недобоївська ОТГ: підсумки року Володимир Чоботарь: Люди зрозуміли, що реформа – це правильний крок Тарас Халавка: Цьогорічний процес об'днання громад має свої особливості Василь Равлик: Можна по-різному ставитися до реформи децентралізації, але лишатися на тому місці, де ми є зараз, неможливо Іван Мунтян: Оновлений склад обласної ради повинен виправдати очікування громади Друга хвиля об’єднання громад на Буковині: стан та перспективи Сергій Колотило: Перспективу подальшого розвитку вбачаємо саме в об’єднанні громад Децентралізація: коротко про головне В області працюватиме 11 бюро правової допомоги Василь Падурі: «Півроку на посаді: перші результати» Петро Чебан: Пріоритетні напрямки сільської ради - залучення додаткових коштів та створення робочих місць Євген Прокопець: Громади, які не об’єдналися, на сьогодні у програші Ольга Чепель: Децентралізація в Чернівецькій області: міфи та реальність Ілля Карлійчук: Маємо багато завдань у сфері житлово-комунального господарства Григорій Ванзуряк: Із прихильників реформи ми стали тими, хто взяв на себе зобов’язання її розпочати Христина Марчук: Законодавче забезпечення реформи децентралізації Більше коштів субвенції із Держбюджету-2016 отримають громади, що об’єднались із сільськими територіями, – Геннадій Зубко Валерій Романенко: Люди вже зрозуміли, що їх благополуччя залежить виключно від їх активності і бажання щось змінити у своєму житті Аркадій Шова: Ми знали, що будуть труднощі, і готові їх вирішувати «Посли реформ»: Чому необхідно проводити реформу місцевого самоврядування? Тарас Халавка: Врахування фактору поліетнічності при формуванні об’єднаних територіальних громад у Чернівецькій області Антоніна Скидан: Наша мета – спроможна, самодостатня, сильна громада Василь Цуркан: Використання міжнародного досвіду в роботі Острицької сільської ради І. Баб'юк, О.Чепель "Основні аспекти формування спроможних територіальних громад"
Формування система державної служби в Україні в 1917–1918 рр. Управління персоналом в умовах змін До проблеми міжкультурної взаємодії Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Білозерський Василь Михайлович (1825 – 1899) Тетяня Гаман: Навчання старост об’єднаних територіальних громад доброму врядуванню – потреба сьогодення (з досвіду Хмельницького центру ППК) Владислав Струтинський: Антон Кохановський – політик, громадянин, патріот Чернівців Виконавчі структури в ОТГ: закордонний досвід, українські реалії та перспективи (презентація наукового видання) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бачинський Юліан Олександрович (1870 – 1940) Тарас Халавка: Закордонний досвід формування органів влади базового рівня (на прикладі польських гмін) Микола Ярмистий: Професійна компетентність службовців органів влади в системі публічного управління (концептуальний підхід) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бандера Степан Андрійович (1909-1959) Презентовано енциклопедичний довідник «Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні» Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Антонович Володимир Боніфатійович (1834 – 1908) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 3) Практика реформування місцевих органів влади в системі публічного управління Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Георгій Андрузький Олег Зубчик: Державна політика України у сфері вищої освіти Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 2) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій Сергій Швидюк: Еволюція сучасної польської муніципальної системи Олексій Колесников:Старости в об'єднаних громадах: потреба в модернізації законодавства Тетяна Скутар: Історико-культурні туристичні ресурси як основа розвитку пізнавального туризму в Чернівецькій області Вікторія Чебан: Децентралізація: нові можливості для територіальних громад Валентина Богатирець: Англійська мова як інструмент розвитку комунікативного простору України Олександр Марусяк: Кримський трансфер 1954 р.: формально-юридичний аспект Анжеліка Дзюбко: Допомога онлайн-ресурсів у вивченні англійської мови Світлана Бостан: Упровадження інституту фахівців із соціальної роботи як перспективний напрям роботи соціальних служб Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархії. Частина ІІ. Пріоритети розвитку територіальних громад в контексті децентралізації влади: досвід Херсонської області Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархій (Частина І) Наталія Нечаєва-Юрійчук: Виклики етнополітичній стабільності в Україні та перспективи їхнього подолання (на прикладі Чернівецької області) Сергій Гакман: Фактор шляхів сполучення у долі Буковини під час світових війн та післявоєнного врегулювання Пропозиції науково-практичного семінару «Сучасні методи та інструментарії управління регіональними етнополітичними процесами» Максим Ярмистий "Завдання щодо удосконалення структурно-функціональної системи" Уляна Гев'юк "Механізми участі національних меншин у суспільно-політичному житті України" А. Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005-2013 рр.) Частина ІІ І. Буркут "Незалежність потрібно захищати" Пропозиції учасників Муніципальних читань імені Антона Кохановського А.Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005 – 2013 рр.) Частина 1" С.Гакман "Російська інтервенція в Україну в контексті міжнародного права" Б.Руснак "Особливості проведення позачергових виборів народних депутатів 26 жовтня 2014 року"
шукайте нас на facebook