Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

16 лютого 2016
Аліна Агопшук: «Зелене золото» Буковини – то її ліси

Аліна Агопшук, прес-секретар Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства

 

Майже 260 тисяч гектарів. Саме таку площу займають ліси у Чернівецькій області. Завдяки раціональній діяльності лісгоспів, які господарюють на 234 тисячах гектарів державного лісового фонду, зелене багатство приносить державі мільйони гривень податків, платежів та соціальних внесків. Крім експлуатаційних особливостей, ліси відіграють і рекреаційну та захисну роль. А ще вони – годувальники гірських районів, де ведення лісового господарства та переробка деревини є однією із найважливіших сфер діяльності.


Лісове господарство на території Буковини ведуть 15 лісогосподарських підприємств Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства. Вони виконують цілий комплекс робіт з охорони, захисту і примноження лісового та мисливського фонду. Окрім цього, лісгоспи реалізовують продукцію лісозаготівлі і переробки місцевим та іноземним споживачам.

 

Головне завдання – лишити ліси для нащадків
Лісова галузь для Буковини відіграє важливу соціально-економічну роль. Проте найголовніше її завдання – це охорона і примноження зеленого фонду області. Над цим трудяться покоління лісівників. Саме завдяки їм ми маємо зараз багаті буковинські ліси. Такі зелені насадження ми залишимо і нашим нащадкам.


Понад 2500 гектарів державного лісового фонду після проведення господарських заходів відновили буковинські  лісгоспи у минулому 2015 році. Майже 1550 гектарів відвели під природне поновлення, яке дає високопродуктивні лісові насадження, а на  990 гектарів лісокультурниці посадили лісові культури. При цьому, на нелісових землях державного лісового фону створено 5,3 гектара нових лісів з метою збільшення лісистості Чернівецької області до оптимального рівня.


Щоб кожної весни забезпечити лісокультурну кампанію якісним садивним матеріалом, лісгоспи самостійно вирощують сіянці та саджанці основних лісоутворюючих та декоративних деревних порід. Для цього кожне підприємство має власні лісові розсадники. Для потреб лісовідтворення, яке розпочнуть на весні 2016 року, тут виростили 5 мільйонів сіянців. Окрім цього, в наявності є майже 19 тонн насіння. Його використають для створення лісових культур та вирощування садивного матеріалу.


Ведення лісового та мисливського господарства потребує великої затратити сил та ресурсів,  відповідно й  гідного фінансування. Потреба у коштах галузі минулого року складала 119 мільйонів гривень. Ці гроші практично у повному обсязі лісгоспи заробили самостійно.

 

Гідні умови праці – для кожного працівника

Близько 3 тисяч буковинців працює у лісовій галузі Чернівецької області. Серед них – не тільки лісівники, які займаються охороною державного лісового фонду. Бухгалтери, економісти, механіки, інженери – усі професії, які дотичні до цієї сфери діяльності, не перерахувати.


Усі права та вимоги до працівників прописують у колективних договорах. Щороку ці угоди переглядають, доповнюють та розширюють. Традиційно, колдоговори у кожному із лісгоспів є соціально спрямованими. Їх мета – якнайширше гарантувати гідні умови праці та дотримання прав працівників. Важливим пунктом є належна охорона праці на виробництві.


Середня заплата у сфері лісового господарства складає майже 4100 гривень. Вона значно вища середнього показника оплати праці по області.

 

Працюємо для держави
У багатьох районах лісова галузь є не тільки основним роботодавцем, а ще й платником податків. Майже 93 мільйони гривень податків, зборів та обов’язкових платежів перерахували лісгоспи на користь країни у 2015 році. З цієї суми понад 60 мільйонів надійшли до державної скарбниці. Місцеві бюджети поповнились на 33 мільйони. Єдиного внеску, що відраховується до Пенсійного фонду, сплачено 50 мільйонів гривень.


Попри таке податкове навантаження, лісгоспи інвестували у власну діяльність 38 мільйонів. Із цієї суми понад 11 мільйонів витратили на модернізацію та переоснащення виробничого обладнання у зв’язку із мораторієм на експорт ділової необробленої деревини.
Також лісгоспи отримали майже 38 мільйонів чистого прибутку.

 

На часі - модернізація
З листопада 2015 року в Україні введено мораторій на продаж необробленої деревини за кордон. Зміна експортної політики суттєво вплинула на діяльність лісової галузі. Перед підприємствами постало завдання знайти фінансування, необхідне для якісного ведення лісового господарства.


Після вступу в дію законодавчих змін лісгоспи Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства не експортували жодного кубометра ділової деревини. За закордонними контрактами згідно із чинним законодавством продається лише низькосортна сировину, на яку немає попиту всередині країни.
Для порівняння, за січень цього року на експорт продано лише 1,7 тис. кбм деревини. Рік тому, за такий же період, експортовано 25,4 тис. кбм лісосировини. Це призвело до того, що грошові надходження лісгоспів різко та критично зменшились. За січень 2015 року підприємства отримали за експортні операції 705,12 тис. доларів США, а за січень 2016 року – лише 43,68 тис. доларів США, що у 16 разів менше.

 

Щоб вийти із ситуації, що склалася, лісгоспи заздалегідь готували власні виробничі потужності для нарощення переробки деревини. Вони відремонтували виробничі приміщення, лісопильне та деревообробне обладнання, придбали нові лінії і верстати для обробки деревини, а  також сушильне обладнання. Оновлення деревообробнихів цехів триватиме і у 2016 році.


Проте нарощення виробничих потужностей – це ще не гарантія фінансового успіху лісгоспів. Адже, крім випуску продукції переробки, необхідно знайти ринок вигідного збуту для неї. А наразі це – непросте завдання.


Розвивають туризм та допомагають АТОвцям
Лісогосподарські підприємства області мають широкий потенціал для розвитку туризму. На базі лісництв можна організовувати відпочинок упродовж усього календарного року. Активну роботу в цьому напрямі вже розпочало ДП «Берегометське лісомисливське господарство». Наразі цей лісгосп може прийняти майже 60 відпочивальників. Їм пропонують такі послуги: проживання, харчування, екскурсії за визначеним маршрутом, відвідування рекреаційних містечок і музеїв, проведення майстер-класів, купання у водоспадах, рибальство та полювання у спеціально відведених для цього місцях. За попередньо укладеними угодами з власниками приватних садиб підприємство реалізовуватиме квитки на туристичні фірштеги.


ДП «Берегометське ЛМГ» вже отримало перші грошові надходження до свого бюджету від розвитку туризму та рекреації.


У програму розвитку туристичної галузі в гірській лісовій місцевості на базі ДП «Берегометське ЛМГ» включено також реабілітацію військових, які повертаються із зони Антитерористичної операції. В оздоровчий тур входить, зокрема, комплекс базових медичних послуг та робота психологів згідно з корекційними програмами. За минулий рік тут оздоровили майже 600 учасників АТО та членів їхніх сімей.

Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Микола Ярмистий: дотримання принципів вірно служити українському народові та українській державі закладені в обітниці ще 100 років тому Наталія Пасічник: Урядом затверджений новий Порядок призначення житлових субсидій Державна служба є критерієм розвитку нашої держави Тетяна Лукащук: "КДС" - це надійний інструмент реалізації новітнього напряму системи підвищення кваліфікації держслужбовців Микола Проданюк: Публічні закупівлі мають бути відкриті, чесні та прозорі Микола Савчук: Путильський район сьогодні Леся Нос: Налагодження комунікації з громадянським суспільством – важлива складова успіху в реалізації державної політики Діяльність суду: Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією Юрій Півень: Про стан соціального захисту населення області у 2017 році Лідія Гайдей: Культурне життя Заставнівщини Євгенія Бойко: Створення сприятливого інвестиційного клімату – одне із пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку Новоселицького району Лілія Гриневич: Наше завдання - підняти якість освіти і якість вивчення української мови у школах викладання мовою нацменшин, зберігши при цьому використання і вивчення предметів рідною мовою Відділ з питань туризму Чернівецької ОДА: Туризм на Буковині Тетяна Лукащук: Деякі аспекти проведення атестації претендентів на посади державної служби щодо вільного володіння державною мовою Володимир Дьяченко: Соціальні питання – лідери серед звернень громадян Павло Петренко: Правова допомога і правовий захист є надзвичайно актуальним для всіх українських громадян Уряд проводить капітальний ремонт країни Юрій Кітар: Ми маємо резерви та потенціал для розвитку району Буковинці можуть видати свої книги за кошти обласного бюджету Любов Крикливець: Основне завдання реформи – у підвищенні рівня доступності та якості медичної допомоги Валентина Юрчук: Про роботу Центру надання адміністративних послуг Заставнівської районної державної адміністрації Іван Друцул: Кіцманський район сьогодні Роман Криган: Реформування служби зайнятості та ситуація на ринку праці Буковини Юрій Півень: Стан призначення та виплати субсидій населенню по Чернівецькій області Олег Стецевич: Завдання і пріоритетні напрямки розвитку кадрового забезпечення органів державної влади та ... Руслан Сенчук "Вижницький район: виклики, досягнення та перспективи" Анатолій Круглашов: Десять років готуємо магістрів за спеціальністю «Державна служба» Юлія Яківчек: Основні принципи роботи – вчасно виявити дитину у складних життєвих обставинах і вдало її влаштувати Оксана Палійчук: Децентралізація освітньої галузі в Чернівецькій області Любов Нечипорук: Громади мають можливість реалізувати право на власне радіомовлення Віорел Ястремський: Герцаївський район сьогодні Ольга Гришин-Грищук: Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах Михайло Леньков: Роль Національного агентства України з питань державної служби та її територіальних органів в імплементації Закону України Микола Ярмистий: Новий Закон України «Про державну службу» як компетентнісна модель управління людськими ресурсами Петро Шевчук: Патології у системі державного управління Володимир Бойко: Можливості застосування досвіду країн ЄС для реформування системи професійного навчання державних службовців Аліна Агопшук: «Зелене золото» Буковини – то її ліси В’ячеслав Хохуляк: Нотаріуси виконують функції державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Світлана Штефанчук: Система безоплатної правової допомоги як спосіб захисту прав і свобод людини Богдан Вітовський: З молоддю працюємо на партнерських засадах Олена Головіна: Профілактика стресу в професійній реалізації державних службовців Молодь на державній службі: Мар’яна Антимійчук
Детально про проекти Державного фонду регіонального розвитку для об'єднаних громад Чернівецької області Вікторія Чебан: Центр розвитку місцевого самоврядування створений в рамках реформи децентралізації Ярослав Кушнірик: Стан та перспективи розвитку ОСББ у місті Чернівці Олексій Грушко: "Стратегічне планування у громадах: необхідність та дороговказ розвитку" Сторожинецька ОТГ показала результати річної діяльності Олексій Грушко: Субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад (Україна та Чернівецька область) Олександр Ковальчук: Нові можливості для підтримки і фінансування місцевого та регіонального розвитку Анатолій Сапогівський: До Клішковецької громади вже хочуть доєднуватися інші населені пункти Мік Мюллей, Віталій Юрків: Програма DOBRE як інструмент для підтримки та економічного розвитку громад Ольга Чепель: Про форми співробітництва територіальних громад Марія Довгань: Бібліотеки в умовах децентралізації Представники ЄС взяли участь у відкритті Чернівецького підрозділу установи «Центр розвитку імсцевого самоврядування» Микола Федорук: Про законодавчу діяльність з питань децентралізації влади Леонід Швець: Основне завдання сьогодні – працювати над наповненням бюджету Кадрові питання в об'єднаних громадах: яких фахівців потребують ОТГ? Роман Єрема: Перспективи розвитку системи надання соціальних послуг у Вижницькому районі Станіслав Сухар: Якщо люди налаштовані працювати - розвиток буде Тетяна Татарчук: Об’єднані громади Буковини: потенціал, виклики, перспективи Земельні питання – одна найбільш складних ділянок в діяльності органів місцевого самоврядування Верховна Рада прийняла важливі законопроекти з питань децентралізації. Коментар експерта: Ольга Чепель Недобоївська ОТГ: підсумки року Володимир Чоботарь: Люди зрозуміли, що реформа – це правильний крок Тарас Халавка: Цьогорічний процес об'днання громад має свої особливості Василь Равлик: Можна по-різному ставитися до реформи децентралізації, але лишатися на тому місці, де ми є зараз, неможливо Іван Мунтян: Оновлений склад обласної ради повинен виправдати очікування громади Друга хвиля об’єднання громад на Буковині: стан та перспективи Сергій Колотило: Перспективу подальшого розвитку вбачаємо саме в об’єднанні громад Децентралізація: коротко про головне В області працюватиме 11 бюро правової допомоги Василь Падурі: «Півроку на посаді: перші результати» Петро Чебан: Пріоритетні напрямки сільської ради - залучення додаткових коштів та створення робочих місць Євген Прокопець: Громади, які не об’єдналися, на сьогодні у програші Ольга Чепель: Децентралізація в Чернівецькій області: міфи та реальність Ілля Карлійчук: Маємо багато завдань у сфері житлово-комунального господарства Григорій Ванзуряк: Із прихильників реформи ми стали тими, хто взяв на себе зобов’язання її розпочати Христина Марчук: Законодавче забезпечення реформи децентралізації Більше коштів субвенції із Держбюджету-2016 отримають громади, що об’єднались із сільськими територіями, – Геннадій Зубко Валерій Романенко: Люди вже зрозуміли, що їх благополуччя залежить виключно від їх активності і бажання щось змінити у своєму житті Аркадій Шова: Ми знали, що будуть труднощі, і готові їх вирішувати «Посли реформ»: Чому необхідно проводити реформу місцевого самоврядування? Тарас Халавка: Врахування фактору поліетнічності при формуванні об’єднаних територіальних громад у Чернівецькій області Антоніна Скидан: Наша мета – спроможна, самодостатня, сильна громада Василь Цуркан: Використання міжнародного досвіду в роботі Острицької сільської ради І. Баб'юк, О.Чепель "Основні аспекти формування спроможних територіальних громад"
Формування система державної служби в Україні в 1917–1918 рр. Управління персоналом в умовах змін До проблеми міжкультурної взаємодії Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Білозерський Василь Михайлович (1825 – 1899) Тетяня Гаман: Навчання старост об’єднаних територіальних громад доброму врядуванню – потреба сьогодення (з досвіду Хмельницького центру ППК) Владислав Струтинський: Антон Кохановський – політик, громадянин, патріот Чернівців Виконавчі структури в ОТГ: закордонний досвід, українські реалії та перспективи (презентація наукового видання) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бачинський Юліан Олександрович (1870 – 1940) Тарас Халавка: Закордонний досвід формування органів влади базового рівня (на прикладі польських гмін) Микола Ярмистий: Професійна компетентність службовців органів влади в системі публічного управління (концептуальний підхід) Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Бандера Степан Андрійович (1909-1959) Презентовано енциклопедичний довідник «Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні» Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Антонович Володимир Боніфатійович (1834 – 1908) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 3) Практика реформування місцевих органів влади в системі публічного управління Історія ідей і концепцій державної влади та публічного управління в Україні: Георгій Андрузький Олег Зубчик: Державна політика України у сфері вищої освіти Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій (Частина 2) Петро Брицький: Україна та Крим: зв’язок в контексті історичних подій Сергій Швидюк: Еволюція сучасної польської муніципальної системи Олексій Колесников:Старости в об'єднаних громадах: потреба в модернізації законодавства Тетяна Скутар: Історико-культурні туристичні ресурси як основа розвитку пізнавального туризму в Чернівецькій області Вікторія Чебан: Децентралізація: нові можливості для територіальних громад Валентина Богатирець: Англійська мова як інструмент розвитку комунікативного простору України Олександр Марусяк: Кримський трансфер 1954 р.: формально-юридичний аспект Анжеліка Дзюбко: Допомога онлайн-ресурсів у вивченні англійської мови Світлана Бостан: Упровадження інституту фахівців із соціальної роботи як перспективний напрям роботи соціальних служб Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархії. Частина ІІ. Пріоритети розвитку територіальних громад в контексті децентралізації влади: досвід Херсонської області Олександр Добржанський: Система органів влади Буковини у складі Австрійської (Австро-Угорської) монархій (Частина І) Наталія Нечаєва-Юрійчук: Виклики етнополітичній стабільності в Україні та перспективи їхнього подолання (на прикладі Чернівецької області) Сергій Гакман: Фактор шляхів сполучення у долі Буковини під час світових війн та післявоєнного врегулювання Пропозиції науково-практичного семінару «Сучасні методи та інструментарії управління регіональними етнополітичними процесами» Максим Ярмистий "Завдання щодо удосконалення структурно-функціональної системи" Уляна Гев'юк "Механізми участі національних меншин у суспільно-політичному житті України" А. Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005-2013 рр.) Частина ІІ І. Буркут "Незалежність потрібно захищати" Пропозиції учасників Муніципальних читань імені Антона Кохановського А.Круглашов "Діяльність регіональної влади у контексті реформаторських спроб в Україні (2005 – 2013 рр.) Частина 1" С.Гакман "Російська інтервенція в Україну в контексті міжнародного права" Б.Руснак "Особливості проведення позачергових виборів народних депутатів 26 жовтня 2014 року"
шукайте нас на facebook