Буковинський вісник
державної служби та місцевого самоврядування
 
« назад до переліку

12 березня 2015
Ю. Півень "Соціальна допомога держави вимушеним переселенцям"

Півень Юрій Йосипович - заступник директора

 Департаменту соціального захисту населення

 Чернівецької облдержадміністрації

 

СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА ДЕРЖАВИ
ВИМУШЕНИМ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ


      Ще рік тому ми не могли уявити собі, що в Україні з’являться люди, які покинуть своє житло і будуть переховуватись у сусідніх або далеких від своїх домівок областях нашої держави. А вже 19 листопада 2014 року  Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Даній події сприяла поява півмільйонної кількості переселенців із зони антитерористичної операції.
     Відповідно до Закону, внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає на території України, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання, у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що видається структурним підрозділом місцевої держадміністрації з питань соціального захисту населення в день подання заяви, підписується та засвідчується уповноваженою посадовою особою цього структурного підрозділу, без сплати будь яких платежів та зборів, включаючи як першу видачу такої довідки, так і у випадках повторної її видачі у випадку втрати, пошкодження або з метою проводження її дії. Термін дії такої довідки становить шість місяців з моменту її видачі.
Також Законом передбачено функціонування Єдиної інформаційної бази про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
       Що стосується Чернівецької області, то вона є достатньо віддаленою від театру військових дій і до нас приїжджають переселенці, які або мають тут родичів, або хороші спогади про минуле перебування на Буковині, або чули позитивні відгуки від своїх колег по трагічному збігу обставин. Із випадкових переселенців до нас потрапляють особи що отримали відповідну інформацію на Київському вокзалі, де працює штаб по наданню допомоги переселенцям із Сходу України.
Характерною особливістю майже всіх переселенців у Чернівецькій області є наявність відносно непоганого стану здоров’я, бо найбільш немічні і літні люди осідають на поселення у областях Лівобережної України.

В області вживаються заходи щодо забезпечення надання належного рівня соціального захисту і підтримки громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і з районів проведення антитерористичної операції на тимчасове перебування на Буковину.
     Станом на 05.03.2015 до органів виконавчої влади, фондів, волонтерів звернулось 2488 осіб.
В тому числі:
- 373-із АР Крим,
- 1393-із Донецької обл.,
- 729- із Луганської обл.,
- 14 - із інших південно-східних областей України.
Із них:
- жінки працездатного віку (15-55 років) – 867 особи,
- чоловіки працездатного віку (15-59) – 471 особи,
- діти (0-18 років) – 800 особа,
- старше працездатного віку – 371 особи.
Із вказаної кількості зареєстрованих 412 осіб виїхали за межі області, 2 особи померли.

Таким чином станом на 05.03.2015 в області перебуває 2095 осіб.

В області організовано системну роботу усіх структур обласної державної адміністрації щодо здійснення соціальної підтримки таких громадян.
Зокрема:
     До міськрайуправлінь праці та соціального захисту населення звернулась 254 особа щодо отримання різного роду соціальної підтримки (допомога по вагітності і пологах, при народженні дитини, по догляду за дитиною до 3-х років, по догляду за дитиною-інвалідом, пільги за житлово-комунальні послуги). З них, 204 особам допомоги нараховані і призначені, 194 особам такі допомоги уже виплачено. Решта справ знаходиться в процесі розгляду.  Виїхало з області 43 заявника.
Виплачено одноразову матеріальну допомогу із «Обласної комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» 234 особам на загальну суму 130,7 тис. грн. та із зазначених районних програм 189 особам на суму 91,3 тис. грн.
     Міськрайуправліннями праці та соціального захисту населення, відповідно до  прийнятих Урядом постанов № 505 та № 509 від 01.10.2014 року вже взято на облік та внесено до Єдиної інформаційної бази даних 2327 особи (1217 сімей), які перебувають на території нашої області. За призначенням щомісячної адресної допомоги звернулося 1186 родини, з них 1039 родинам допомоги призначено, 36 родинам триває призначення та 29 - відмовлено, виплачено 852 родинам на суму 2869,0 тис. грн.
      За медичною допомогою звернулося 581 осіб. На обліку знаходяться 27 вагітних жінок, народилося 16 дітей.
      До служби зайнятості звернулось 286 особи. Із них 44 осіб працевлаштовано за направлення служби зайнятості, 176-отримала статус безробітного, 116-призначена (поновлена) допомога по безробіттю.
      До органів Пенсійного фонду України в Чернівецькій області звернулося 804 особи щодо переведення виплати пенсії за фактичним місцем проживання, з них по 762 особах питання вирішено, по решті - документи знаходяться в стадії опрацювання. (51 особа повернулась за постійним місцем реєстрації).
    Працівниками соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області проінспектовано 193 сім’ї та 47 осіб.
       До навчальних закладів області влаштовано 523 дитини. З них: 88 - у дошкільні навчальні заклади, 306- у загальноосвітні навчальні заклади, 11- у ПТУ,  118-у ВУЗи.
        В області оздоровлено 52 дитини, які прибули із зони АТО.
Надаються адміністративні послуги та необхідна допомога працівниками Управління державної міграційної служби України в Чернівецькій області. Зокрема, зареєстровано місце проживання 119 громадянина, зареєстровано місце перебування 356 громадян.
        Виїзними групами фахівців (представників органів соцзахисту населення, Пенсійного фонду України, служби зайнятості, соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді) обстежено 1097 осіб (442 сім’ї). За результатами обстежень вживаються заходи щодо вирішення проблемних питань переселенців, зокрема, працевлаштування, оформлення дітей до садочків, навчальних закладів. За рахунок гуманітарної допомоги територіальними центрами соціального обслуговування видаються продукти харчування, засоби гігієни, одяг та інші предмети вжитку.

        Що може зробити місцева влада для осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції?
Соціальна підтримка переселенців полягає у наступному:
- надання внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції грошової допомоги як таким, що потрапили у важкі життєві обставини;
- забезпечення внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, умовами тимчасового проживання в установах, підприємствах, організаціях області, харчуванням за необхідністю, здійснення безпечного і регулярного перевезення учнів, дітей до місця навчання у сільській місцевості;
      Основою для цього мають бути кошти обласного бюджету та максимальна концентрація спільних зусиль державних службовців, представників органів місцевого самоврядування, волонтерів і доброзичливців, а результатом соціальної підтримки переселенців стане  вирішення соціально-побутових питань, пов’язаних з організацією тимчасового проживання, медичного забезпечення, працевлаштування, забезпечення речами першого вжитку, одягом, санітарно-гігієнічними засобами внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції.


Відгуки: 
Немає відгуків

Додати новий відгук:
 Ваше ім`я:
 Текст відгуку:
 
Анатолій Круглашов: Сумні роковини та уроки російсько-української війни Актуальні питання впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування Ольга Смалій: Громадянам, що мають певні сумніви щодо державної політики, потрібно вступати на посади державної служби і своїм прикладом демонструвати, як треба працювати Христина Марчук: Проєктний підхід у системі планувальних документів відновлення та розвитку територіальних громад Оксана Сакрієр: Наше завдання – вистояти, розвивати, перемогти Микола Ярмистий: Державна служба сконцентрувала свої зусилля на вирішенні нагальних проблем в період російської агресії Любов Кожолянко: Уряд розширив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних Любов Нечипорук: Закон України «Про медіа» започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі Альбіна Грищенко: Про підвищення кваліфікації для державних службовців у 2023 році Для зручності клієнтів працює вебпортал електронних послуг Руслан Запаранюк: Буковина стала другою домівкою для тисяч українців Євгенія Блажевська: Волонтерська діяльність є одним із напрямів нашої роботи Іван Гешко: Робота спортивних структур в умовах війни Микола Ярмистий: Державотворчі погляди Тараса Шевченка Права та пільги внутрішньо переміщених осіб
Прихисток у Лужанах для вимушено переміщених осіб: рік роботи Христина Марчук: Робота органів місцевого самоврядування області в умовах воєнного стану Руслан Майданський: Новоселицька громада розширює міжнародні зв’язки Світлана Олексійчук: Навчаємо активну молодь та розвиваємо молодіжні простори Наталія Катрюк: Наш обов’язок – дати людям відчуття захищеності Олена Бадюк: Роль органів місцевого самоврядування у воєнний період на прикладі Глибоцької територіальної громади Соціальна згуртованість у громадах Михайло Савчишин: Виконуємо бюджет, забезпечуємо потреби мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб Василь Скрипкару: Виклики та випробування проявили нас як громаду максимально зібрану, згуртовану та націлену на перемогу Микола Ярмистий: Місцеві органи влади в умовах воєнного стану:повноваження та співпраця військових адміністрацій з органами місцевого самоврядування Світлана Олексійчук: Від початку війни наші волонтери працювали у режимі нон-стоп Ілона Факас: Права, пільги та гарантії внутрішньо переміщених осіб Віталій Мостовий: Сучасні канали комунікації місцевої влади з громадою Співробітництво територіальних громад: нові можливості для розвитку Анатолій Круглашов: Локалізація політичного чи політизація локального: випробування спроможностей місцевого самоврядування в Україні
Особливості захисту населення у випадку радіаційного ураження. Нормативно-правова база в сфері радіаційної безпеки Зиновій Бройде: Стратегічне бачення транскордонного розвитку транспортної інфраструктури через міжнародні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні Світлана Сидоренко: Цифровізація як дієвий механізм взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів публічної влади Анатолій Круглашов: "Європа: єдність заради безпеки" Ростислав Балабан: Реформа децентралізації в Україні Валентина Підгірна: Особливості функціонування суб’єктів туристичної діяльності Чернівецької області на сучасному етапі Фадей Яценюк: Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу Зиновій Бройде: Буковинський вузол транс'європейського транзиту Сергій Гакман: Вторгнувшись в Україну, росія порушила основи міжнародного права С.Троян, Н.Нечаєва-Юрійчук "ЧАЕС– ЗАЕС-2022: російський ядерний шантаж у дії" Наталія Нечаєва-Юрійчук, Сергій Троян: Українська відсіч тотальній російській агресії: Чотири місяці Наталія Нечаєва-Юрійчук: Творення чергових конспірологічних теорій через дискредитацію політиків Анатолій Круглашов: Перспективні завдання євроінтеграції України Сергій Гакман "9 травня: свято чи біль?" Сергій Троян, Наталія Нечаєва-Юрійчук "УКРАЇНА: ВІЙНА - ПЕРЕМОГА - ПАМ’ЯТЬ" Богдан Волошинський: Ми і наші прапори Наталія Бак "Фінансовий патріотизм і довіра: Вчора. Сьогодні! Завтра?" Наталія Нечаєва-Юрійчук: Боротися. Протидіяти. Ігнорувати Анжела Пасніченко: Як не впасти у паніку? Наталія Нечаєва-Юрійчук: Кожна дія має значення Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко: Путін йде слідами Гітлера. Українці ж тримаються як британці Володимир Бойко: Нині Білорусь – ворог Олена Головіна: Зберегти людяність в нелюдських умовах життя! Ігор Недокус: Оцінки білоруських громадян та диктатора Лукашенка вторгнення Росії в Україну різні Сергій Федуняк: Для російських правителів ціна військової поразки – смерть
шукайте нас на facebook